WG Patronat. Niedziela z sikawkami

Opublikowano: 30 czerwiec 2011, 07:10 Kategoria Aktualności
sikawkistrażgora

Już w najbliższą niedzielę (3 lipca) na terenie miejskiego stadionu odbędą się VIII Mazowieckie Zawody Sikawek Strażackich. Imprezie patronuje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

- Impreza od lat wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród Ochotniczych Straży Pożarnych, kolekcjonerów, sympatyków OSP, a także mieszkańców całego województwa mazowieckiego – podkreśla Stefan Gora, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP w Garwolinie. W organizację zawodów włączyli się również: starosta powiatu Marek Chciałowski, bryg. Dariusz Sadkowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski oraz Antoni Tarczyński – prezes zarządu wojewódzkiego ZOSP RP.

- Celem jest propagowanie strażackiej działalności państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Szczególne znaczenie ma tu kultywowanie strażackich tradycji, historii pożarnictwa oraz integracja z lokalnym społeczeństwem – zaznacza wicestarosta Gora.

Oprócz części punktowanej niedzielne popołudnie będzie bogate w liczne imprezy towarzyszące: wystawy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, pokazy działania, prezentacje zbiorów kolekcjonerskich i akcja honorowego krwiodawstwa. – Przewidujemy też, że zostanie zaprezentowana sikawka parowa, która przed wieloma laty była wykorzystywana do gaszenia pożarów. Będzie to niewątpliwie dodatkowa atrakcja. Zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu i województwa do udziału w tej imprezie – dodaje na zakończenie Stefan Gora.

łk

Program VIII Mazowieckich Zawodów Sikawek Strażackich

12.30 – koncert orkiestry dętej OSP

13.00 – uroczyste otwarcie imprezy

13.30 – parada oddziałów

13.45 – start oddziałów OSP na torze zawodów

17.30 – pokaz gaszenia ognia przy użyciu sikawki parowej

17.45 – koncert orkiestry dętej OSP

18.00 – wręczenie nagród i uroczyste zakończenie zawodów

Komentarze  

+1 #3 no ale pogoda to też chybaPEPE 2011-07-03 10:28
organizatorzy się postarali :D Poważnie mówiąc - po prostu pech. W jednym miesiącu (maj) śnieg i upały 30 stopni C, a w lipcu pogoda jak w marcu.
Cytować
+1 #2 Do porzedniego komentarzaSikawki 2011 2011-07-02 17:19
Gościu jeżeli się nie znasz to się nie wypowiadaj. Dlaczego pod wodzą Majka a może Sadkowskiego przecież to on jest Komendantem Państwowej Straży w Garwolinie. Podejrzewam że jesteś z Łaskarzewa:):) dlatego tak piszesz.
Cytować
-5 #1 czy zawodowa straż ....?garwol 2011-07-01 11:01
czy państwowa straż pożarna pod wodzą Majka znowu będzie się bawić w sędziów zamiast pracować, tym chyba powinien zainteresować się ktoś w Warszawie?!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież