Pilawianie też potrafią się bawić

Opublikowano: 26 czerwiec 2011, 20:15 Kategoria Aktualności
pilawałubianchciałowskidnifestyn

Kalendarzowe lato rozpoczęte. To najlepszy czas na odpoczynek, połączony z rozrywką. Tydzień po Dniach Garwolin odbyła się kolejna impreza. Moc atrakcji przygotowała Pilawa, która w weekend świętowała dni miasta i gminy.

- Gmina Pilawa jest jednym z najlepiej rozwijających się gmin. Wszystkie dziedziny życia prężnie działają - sportu, kultura, rozwijające się przedsiębiorstwa - pochwaliła pilawski samorząd poseł Stanisława Prządka.

 

Główne obchody odbyły się w niedzielę. W intencji mieszkańców odprawiono uroczystą mszę świętą. Po eucharystii w koncercie wystąpiła miejscowa orkiestra dęta. Uroczystego otwarcia święta dokonali burmistrz miasta i gminy Albina Łubian i przewodniczący Rady Miasta Marcin Woźniak.

Oboje przypomnieli o postępach, które dokonały się w mieście. – Mamy pięknie rozbudowany ośrodek zdrowia, obiekty oświatowe na wysokim poziomie, zmodernizowane przedszkole. Bierzemy udział w konkursie Nivea, w którym pierwsze 100 miejscowości otrzyma plac zabaw dla dzieci - zaznaczała burmistrz.

Miasto Pilawa jest jak róża. To przepiękny kwiat, który również ma kolce [Marek Chciałowski]

- Miasto Pilawa jest jak róża. To przepiękny kwiat, który również ma kolce. Zawsze są problemy, ale trzeba umieć je rozwiązywać. Pilawa to potrafi – podkreślał starosta powiatu Marek Chciałowski. Na ręce burmistrz włodarz złożył dyplom z gratulacjami i życzeniami dalszego rozwoju gminy.

W rozpoczęciu udział wzięli m.in. burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, radni powiatowi Grzegorz Woźniak i Dariusz Owczarczyk, radni rady miejskiej w Pilawie, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Garwolinie Janusz Krawczyk, zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Garwolinie Sławomir Kucharski.

Po części oficjalnej mieszkańcy mogli wysłuchać koncertu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trąbkach, które przygotowały repertuar przebojów z lat ’80. Na scenie wystąpił teatr Art-Re w sztuce „Rubinowy Książę”. Zatańczyły cheerlederki z garwolińskiego zespołu No Name. Na wieczór przygotowano coś dla rozbawienia publiki, czyli kabaret „Kałamasz”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Rewolucja.

Kasia Miętus

Komentarze  

0 #2 żenadaJurecek 2011-06-27 16:37
"kebeb w bule wypieści gardło czule" już nie macie innych zdjęć gdzie zdjęcia z walki bokserskiej, wieczornego koncertu czy pokazu sztucznych ogni??
Cytować
+2 #1 aż za bardzopilawianka 2011-06-27 11:19
byłam na stadionie, ale żenujące było to jak pani burmistrz wchodzi w ty...k posłance Stanisławie, i na siłę kampanię jej robi!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież