95 lat policji - 42 nominacje na wyższe stopnie służbowe

Opublikowano: 28 lipiec 2014, 11:04 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin

42 policjantów otrzymało mianowania na wyższe stopnie służbowe. 6 osób otrzymało medale wyróżnienia w postaci medali i odznak. Od zaproszonych gości płynęło wiele słów uznania i życzeń na dalsze lata pracy. Tak w Garwolinie świętowano 95-lecie powstania polskiej policji.

Uroczyste obchody odbyły się w minioną sobotę. Tradycyjnie rozpoczęła je msza święta w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Oficjalna część uroczystości odbyła się na placu przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

- Wasz trud i oddanie są godne najwyższego szacunku. Służba policyjna jest pełna napięć i stresów. To wy podejmujecie decyzji, od których często zależy życie i zdrowie ludzi. Dziękuję za to zaangażowanie oraz za to, że nie patrząc na przeszkody i niedogodności, zdecydowanie i skutecznie realizujecie niełatwe zadania – mówił mł. insp. Adam Czyżewski, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie.

W obchodach święta policji wzięli udział przedstawiciele władz różnego szczebla. Poseł Stanisława Prządka, starosta garwoliński Marek Chciałowski, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu garwolińskiego oraz przedstawiciele służb mundurowych i duchowni. Z ramienia Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu w garwolińskich uroczystościach uczestniczył I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Policji insp. Rafał Korczak. Wszyscy składali życzenia i dziękowali policjantom za ich codzienną, trudną służbę na rzecz społeczeństwa. – Życzę zdrowia, szczęścia i pomyślności. I bardzo proszę przekazać te życzenia waszym bliskim, bo oni często mają okazję przekonać się, czym się różni praca od służby – podkreślał insp. Rafał Korczak.

- Zaufanie społeczeństwa do policji jest w pełni uzasadnione, bo to dzięki waszej pracy, dzięki służbie jest to społeczeństwo bezpieczne. I takie poczucie bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu garwolińskiego mają – mówiła poseł Stanisława Prządka. O znaczeniu bezpieczeństwa dla rozwoju lokalnej społeczności mówił także starosta Marek Chciałowski. – Chciałbym podziękować wszystkim policjantom za to bezpieczeństwo, za uznanie waszej pracy w oczach naszych mieszkańców. Za to, że wiedzą, że mogą się do was zwrócić – przekonywał starosta.

Coroczne święto jest okazją do wręczenia mianowań na wyższe stopnie zawodowe oraz wyróżnień. Postanowieniem Prezydenta RP medalem za długoletnią służbę zostali odznaczeni” Magdalena Rosa oraz st. asp. Jacek Leszko. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych medalem za zasługi dla policji odznaczony został kapelan garwolińskich policjantów ks. Julian Jóźwik, a brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał asp. szt. Jarosław Kocielnik. Zarząd Główny NSZZ Policjantów nadał: złotą honorową odznakę podinsp. Dariuszowi Maszkiewiczowi, srebrną honorową odznakę asp. szt. Andrzejowi Gliwce i podinsp. Krzysztofowi Kędziorkowi oraz brązową honorową odznakę podinsp. Piotrowi Moreniowi.

Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji rozkazem personalnym mianował:

KOMISARZEM POLICJI

1. podkom. RĘKAWEK Maciej

SIERŻANTEM POLICJI

1. st. post. FILIPEK Grzegorz

2. st. post. KNOTEK Piotr

3. st. post. KUCHNIO Grzegorz

4. st. post. MICHALAK Olga

5. st. post. MICHALCZYK Karolina

6. st. post. TRATKIEWICZ Łukasz

7. st. post. WIŚNIOCH Dariusz

8. st. post. WNUK Sylwester

9. st. post. ZIELIŃSKI Artur

SIERŻANTEM SZTABOWYM POLICJI

1. st. sierż. BŁACHNIO Mariusz

2. st. sierż. CIEŚLAK Karol

3. st. sierż. KOPA Stanisław

4. st. sierż. ŁUKASIK Marcin

5. st. sierż. MĄKOWSKI Tomasz

6. st. sierż. TARNOWSKI Sławomir

MŁODSZYM ASPIRANTEM POLICJI

1. sierż. szt. BORYŃ Henryk

2. sierż. szt. BUŁAWA Marek

3. sierż. szt. NAKONIECZKA Arkadiusz

4. sierż. szt. OBAL Krzysztof

5. sierż. szt. PROCZEK Michał

ASPIRANTEM POLICJI

1. mł. asp. GORĄCY Robert

2. mł. asp. PIEŃKOWSKI Zbigniew

3. mł. asp. WIECZOREK Marek

STARSZYM ASPIRANTEM POLICJI

1. asp. DRĄGOWSKA-KRONIK Małgorzata

2. asp. GUGAŁKA Dariusz

3. asp. LESZKO Jacek

4. asp. MĄKOWSKI Jarosław

5. asp. RUDNICKI Jarosław

ASPIRANTEM SZTABOWYM POLICJI

1. st. asp. DOMINIAK Julian

2. st. asp. GARDZIŃSKI Grzegorz

3. st. asp. GŁADYSZ Krzysztof

4. st. asp. KIERZKOWSKI Paweł

5. st. asp. ROGALA Dariusz

6. st. asp. SEROCZYŃSKI Andrzej

7. st. asp. SUJKA Michał

8. st. asp. WOŹNIAK Leszek

9. st. asp. ZBOINA Paweł

 

Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie rozkazem personalnym mianował:

STARSZYM POSTERUNKOWYM POLICJI

1. post. MAŚNIAK PIOTR

2. post. KAWKA TOMASZ

3. post. BONDEL MARCIN

4. post. SIUDALSKI EMIL

jd

Komentarze  

-1 #9 Kolagen z Tołpygi - Ktoś coś?WilliamMab 2020-01-27 12:50
Siemano, może ktoś polecić kolagen z tołpygi?Potrzeb uję takiego do smarowania na ciało, ze względów sportowych.
Cytować
-1 #8 Extreme Hobby - Ktoś coś?Lewisspime 2018-07-31 15:40
Cześć, zastanawiam się nad zakupem kilku ciuchów z Extreme Hobby. Posiada ktoś może coś z ich kolekcji sportowej (https://extremehobby.eu/pl/83-odziez-sportowa tutaj jak coś) ? Chciałbym kupić sobie pod siłownie i też do biegania ale wolałbym poznać kogoś z forum opinie, jest tu ktoś taki? Na czym mi zależy? Przede wszystkim na:
1. Wytrzymałości ciuchów.
2. Dobrym, oddychającym materiale, wiadomo jakie są teraz temperatury...
3. Wiadomo, żeby cena też nie zabiła
Cytować
-2 #7 PiesioBrajan 2014-07-31 09:44
Cytuję egon:
obsesja ,jesteś jak menda co uczepiona wora próbuje szarpać .

pasztet w domu czy z koniem ?
Cytować
+5 #6 hmmegon 2014-07-31 06:10
obsesja ,jesteś jak menda co uczepiona wora próbuje szarpać .
Cytować
-5 #5 AlanPiesio 2014-07-30 10:32
Cytuję egon:
i jeszcze długo będę podejmował działania mające na celu poniesienie odpowiedzialności przez co niektórych policjantów .Reszta poniesie konsekwencje za swoich ,,kolegow'' w szczególności niejaki mariusz j obecnie ma powody się obawiać poniesienia odpowiedzialności oraz jego pomagierzy .Przecież można załatwić to prosto panie komendant.

egon tea who you
Cytować
+3 #4 długoegon 2014-07-30 06:34
i jeszcze długo będę podejmował działania mające na celu poniesienie odpowiedzialnoś ci przez co niektórych policjantów .Reszta poniesie konsekwencje za swoich ,,kolegow'' w szczególności niejaki mariusz j obecnie ma powody się obawiać poniesienia odpowiedzialnoś ci oraz jego pomagierzy .Przecież można załatwić to prosto panie komendant.
Cytować
+10 #3 do egonaJanusz 2014-07-29 20:46
Cytuję egon:
Gugałka i leszko nie awans a degradacja z racji katastrofalnej indolencji .Do musztry powinni być wysłani ostatni dwaj co szli na końcu grupy gdy maszerowali do kościoła. Takiego łamania kroku nie widziałem nigdy .Musztra minimum 6 mieśięcy.

tylko czekałem na komentarz egona :) haha
nie zawiodłeś mnie
co za typ
Cytować
+4 #2 BrajanPiesio 2014-07-29 07:57
Cytuję egon:
Gugałka i leszko nie awans a degradacja z racji katastrofalnej indolencji .Do musztry powinni być wysłani ostatni dwaj co szli na końcu grupy gdy maszerowali do kościoła. Takiego łamania kroku nie widziałem nigdy .Musztra minimum 6 mieśięcy.

a ty minimum 6 miesięcy razem z koniem w jednej stajni
Cytować
+8 #1 żle bardzoegon 2014-07-28 18:10
Gugałka i leszko nie awans a degradacja z racji katastrofalnej indolencji .Do musztry powinni być wysłani ostatni dwaj co szli na końcu grupy gdy maszerowali do kościoła. Takiego łamania kroku nie widziałem nigdy .Musztra minimum 6 mieśięcy.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież