reklama

7 lipca: pożary i podtopienia po burzy

Opublikowano: 09 lipiec 2014, 08:52 Kategoria Aktualności
pożarPSPstrażOSP
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Dwa pożary i podtopienia w Garwolinie - to efekt gwałtownej burzy i towarzyszącym jej intensywnym opadom deszczu, które przeszły przez powiat garwoliński dwa dni temu. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w gminie Borowie. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

Gwałtowne zjawiska atmosferyczne spowodowały między innymi pożary budynków. W Sulbinach zapaliła się stodoła na ulicy Leśnej. - Informację o pożarze otrzymaliśmy 7 lipca o godzinie 13.25. Do akcji wyjechał zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP. Na miejscu strażacy zastali pożar stodoły murowanej krytej eternitem, ogniem objęta była więźba dachowa oraz słona znajdująca się wewnątrz budynku. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się powierzchnie, po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przelewania przerzucania i dogaszania pogorzeliska - informuje bryg. Janusz Majek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Straty oszacowano na 130 tys. zł.

 

reklama


Do groźnego pożaru budynku mieszkalnego doszło także w Kamionce (gmina Borowie). 7 zastępów straży gasiło pożar poddasza, więźby dachowej oraz elementów podbitki w budynku mieszkalnym. - Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 16.01, wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu- jeden z działka na samochodzie na powierzchnię dachu pokrytego blacho-dachówką, drugi wraz z ratownikami zabezpieczonymi w aparaty ODO wprowadzono do wnętrza budynku. Po dojechaniu kolejnych zastępów podano kolejny prąd wody i zbudowano linię zasilającą z pobliskiego hydrantu. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przewietrzania, oddymiania pomieszczeń i dogaszania zarzewi ognia. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Karetki Pogotowia zabrał do szpitala właściciela budynku, który pod koniec działań ratowniczo- gaśniczych zaczął się uskarżać na ból głowy i złe samopoczucie. Przy pomocy podnośnika hydraulicznego usunięto stwarzającą zagrożenie instalację solarów, oraz elementy podbitki dachowej. Straty oszacowano na 40 tys. zł - mówi Janusz Majek.

Intensywne opady deszczu spowodowały także podtopienia w Garwolinie na ul. Kościuszki, na ul. Spacerowej oraz na Al. Legionów - podtopiona piwnica Zespołu Szkół nr 2. W działaniach brały udział jednostki OSP Niecieplin, OSP Zawady i OSP Leszczyny.

mat.pras./oprac. jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama