Wakacyjne zmiany w parafiach

Opublikowano: 04 lipiec 2014, 09:16 Kategoria Aktualności
kościółzmiany

Pierwsza tura zmian w duchowieństwie zarządzona przez biskupa diecezji siedleckiej nie ominęła parafii powiatu garwolińskiego. Z początkiem lipca roszady przeprowadzono w 10 parafiach.

Do trzech zmian doszło w Garwolinie. Z parafią Matki Boskiej Częstochowskiej pożegnali się ks. Paweł Kobiałka i ks. Grzegorz Marczuk. Nowymi parafiami kapłanów będą Przesmyki i Kock. Ich miejsce zajmą ks. Marcin Dudziński i ks. Michał Chojecki. Obaj poprzednio pełnili posługę w kościołach na terenie Białej Podlaskiej.  Zmiana także w kolegiacie, gdzie w miejsce ks. Dariusza Radzikowskiego (odchodzi do parafii Sosnowica) biskup skierował ks. Artura Pióro (poprzednio Łosice).

Z Miętnego do parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej odszedł ks. Ireneusz Juśkiewicz, którego miejsce zajmie neoprezbiter ks. Kamil Duszek. Kolejny kapłan wyświęcany w tym roku będzie służył w Trąbkach. Ks. Mariusz Dziwulski zastąpił ks. Łukasza Wardaka, który przeszedł do Kocka.

Ks. Łukasz Sawicki został zwolniony z urzędu wikariusza parafii Łaskarzew i mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie. Jego miejsce zajął ks. Adam Woźniak, który przyjechał z Łukowa. Z tego samego miasta do Maciejowic biskup skierował ks. Tadeusza Danieluka. Duchowny zastąpił ks. Marcina Cierżyka, który pełni posługę w Suchożebrach.

Zmiany także w Parysowie, gdzie miejsce ks. Radosława Ostapa zajął ks. Grzegorz Osipacz. W Gończycach nowym wikariuszem został ks. Adam Potapczuk. Z miejscową wspólnotą pożegnał się ks. Michał Rodak (obecnie parafia Jeziorany).

Z Górzna do Sobolewa przeszedł ks. Radosław Piotrowski, którego miejsce zajął ks. Paweł Wysokiński. Do Starego Opola z Sobolewa odszedł ks. Robert Biernacki.

Łukasz Korycki za Diecezją Siedlecką

Komentarze  

+2 #5 sosnowicatedee 2014-07-07 01:24
Cytuję konio:
Zastanawiam się nad przeniesieniem księdza Dariusza Radzikowskiego z Kolegiaty -to jedyne przeniesienie z mojej parafialnej świątyni ,co prawda Garwolin to na pewno nie Warszawa ale "przeprowadzka" do takiej "metropolii " jak Sosnowica liczącej całe 2700 duszyczek ,w tym jednego wójta i czternastu sołtysów za wyróżnienie bym nie uważał ,stąd ciekawi mnie ta decyzja.Pozdrawiam!!!!konio

Ale kto tu mówi o wyróżnieniach, kapłąństwo to ciężka praca i tyle. A posłuszeństwo to skarb w człowieku.
Cytować
+1 #4 Ks. Dariusz.konio 2014-07-06 19:23
Zastanawiam się nad przeniesieniem księdza Dariusza Radzikowskiego z Kolegiaty -to jedyne przeniesienie z mojej parafialnej świątyni ,co prawda Garwolin to na pewno nie Warszawa ale "przeprowadzka" do takiej "metropolii " jak Sosnowica liczącej całe 2700 duszyczek ,w tym jednego wójta i czternastu sołtysów za wyróżnienie bym nie uważał ,stąd ciekawi mnie ta decyzja.Pozdraw iam!!!!konio
Cytować
-3 #3 Może otwórz oczyiza 2014-07-05 08:59
Cytuję XD:
a w Gończycach zmian nie wprowadzą? Nadal ten sam proboszcz?

Na szczęście dla Gończyc Ks. Proboszcz zostaje nadal ten sam.
Cytować
+2 #2 Miętnehehe 2014-07-04 10:51
W Miętnem też nadal ten sam? :(
Cytować
+9 #1 a Gończyce?XD 2014-07-04 09:45
a w Gończycach zmian nie wprowadzą? Nadal ten sam proboszcz?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież