Powiatowy Turniej BRD rozstrzygnięty

Opublikowano: 18 czerwiec 2014, 07:46 Kategoria Aktualności
brd

Uczniowie podstawówek i gimnazjów z całego powiatu zmierzyli się z testem sprawdzającym znajomość przepisów ruchu drogowego. Później czekał na nich tor przeszkód, z którym niejeden dorosły miałby spore problemy. W tym roku zespoły z Parysowa i Żelechowa okazały się bezkonkurencyjne.

Wczoraj odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie. Za organizację konkursu odpowiedzialni byli Starostwo Powiatowe, Komenda Powiatowa Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.

 

Głównym celem turnieju BRD jest popularyzacja przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Wszyscy uczestnicy brali udział w dwóch konkurencjach. Najpierw odbył się test sprawdzający znajomość przepisów drogowych. Później przyszedł czas na cześć praktyczną, w której młodzież musiała pokonać tor przeszkód jadąc na rowerze. W przejeździe liczyła się precyzyjność, ponieważ za każdy błąd przyznawane były punkty karne.

W kategorii gimnazjum dwie szkoły zdobyły identyczną ilość punktów. Gimnazja z Żelechowa i z Trojanowa stanęły do dogrywki, walcząc o drugie miejsce. Jedna osoba z obu zespołów musiała ponownie pokonać tor przeszkód. Marta Majek zachowała zimną krew, zdobywając dla PG w Trojanowie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Chcę pogratulować wszystkim dobrych wyników. Komisja przekazała mi, że były one na wysokim poziomie, także spisaliście się bardzo dobrze – mówił zastępca komendanta mł. insp. Marek Niezgoda podczas ogłaszania wyników turnieju.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Bank PKO SA oraz firma Lechpol.

Szkoły podstawowe

indywidualnie

I miejsce Damian Piętka (PSP w Parysowie)

II miejsce Michał Połosak (PSP w Borowiu)

III miejsce Dominika Bylinka (PSP w Pilawie)

drużynowo

I miejsce PSP w Parysowie

II miejsce reprezentacja miasta Garwolin

III miejsce PSP w Borowiu

IV miejsce PSP w Pilawie

Gimnazjum

indywidualne

I miejsce Bartosz Wałachowski (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie)

II miejsce Bartłomiej Dybcio (PGP w Żelechowie)

III miejsce Marta Majek (PG w Trojanowie)

drużynowo

I miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żelechowie

II miejsce PG w Trojanowie

III miejsce PGP w Żelechowie

IV miejsce PG w Górznie

Maria Mazurek

Komentarze  

+3 #1 jakiś przekręt???Aga 2014-06-18 23:55
Z jakiej okazji w etapie powiatowym brali udział uczniowie z gimnazjum w Żelechowie, skoro w etapie gminnym I miejsce zajęło gimnazjum w Stefanowie, a podobno miały jechać tylko drużyny, które zajęły I miejsce?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież