reklama

Górzno ? mała miejscowość o wielkim sercu

Opublikowano: 20 maj 2014, 12:36 Kategoria Aktualności
Górznofestyn charytatywny
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, a o hojności świadczy już sama cała zebrana suma ? podkreślają organizatorzy. 67 tys. zł ? tyle udało się zebrać podczas pikniku ?Podaruj dzieciom radość? na rzecz Sebastiana, Amelki, Wojtusia, Karolinki, Kacperka, Bartka i Sylwii.

Piknik charytatywny w Górznie odbył się już po raz drugi. Głównym jego organizatorem była tamtejsza parafia. Po sukcesie zeszłorocznego, w tym roku przyszedł jeszcze większy. 67 tys. złotych - to kwota, którą udało się zebrać podczas kilku godzin wspólnej zabawy mieszkańców Górzna, całej gminy i okolicy.

Z licytacji przedmiotów uzbierano 26 tys. zł - 11 tys. zł za wykonanie elewacji budynku mieszkalnego, 2 300 zł za koszulkę Roberta Lewandowskiego i 2 150 zł za drugą koszulkę piłkarza. Plastron startowy Kamila Stocha poszedł za 1010 zł, koszulki Legii Warszawa za 800 zł i 750 zł. 14 tys. zł to kwota uzbierana z loterii fantowej, w której na zakończenie rozlosowano wartościowe nagrody.

reklama


 

Całkowity dochód z festynu zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację siedmiorga dzieci z gminy Górzno - Sebastianka Lisa, Amelki Zalech, Wojtusia Muchy, Karolinki Kot, Kacperka Pałyski, Bartka Paproty i Sylwii Paziewskiej.

Festyn w Górznie rozpoczął się do mszy świętej, po niej do późnych godzin wieczornych trwała część rozrywkowa imprezy, ale bez alkoholu. Zarówno podczas festynu, jak i w sklepach zlokalizowanych na terenie miejscowości nie można było tego dnia zakupić alkoholu. Na scenie wystąpili między innymi: tancerze z Street Dance Studio, formacja No Name z Garwolina, grupa akorobatyczna Kawashi, kabaret Świerszczychrząszcz, Ernest Staniaszek z zespołem ? uczestnik ?The Voice of Poland? oraz zespół ?Piękni i młodzi?.

jd

{gallery}2014/maj/gorzno_piknik:0:0{/gallery}


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama