Zbiornik w Leszczynach coraz bliżej. Ma kosztować więcej niż basen

Opublikowano: 13 maj 2014, 07:07 Kategoria Aktualności
zbiornikleszczynybasen

Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę zbiornika retencyjnego w Leszczynach. Inwestycja o charakterze przeciwpowodziowym i rekreacyjnym ma kosztować około 24 mln zł.

- To dla nas wyjątkowa chwila. To tak ważne przedsięwzięcie, że nie powinno zejść nam z oczu – przyznaje w rozmowie z nami burmistrz Tadeusz Mikulski. Wojewoda mazowiecki wydał pozwolenie na budowę zbiornika retencyjnego zlokalizowanego przy ul. Andersa w Garwolinie. Planowany akwen powstanie na obszarze 23 hektarów, a jego głębokość będzie wynosiła 1,5 m poniżej obecnej powierzchni terenu. Funkcją zbiornika będzie przede wszystkim przechwytywanie wód z rzeki Wilgi w czasie zagrożenia powodziowego.

 

- Zabiegaliśmy o to przez wiele, wiele lat. Najpierw długo prowadziliśmy sprawę wykupu gruntów. Teraz uwieńczeniem tego jest wydanie pozwolenia na budowę. No i cóż. Teraz przyjdzie nam realizować tę inwestycję. Teraz musimy zabiegać o pieniądze. Do odważnych świat należy – mówi burmistrz Mikulski.

Włodarz dodaje, że prowadzi rozmowy na temat pozyskania pieniędzy na ten cel z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska. Według kosztorysu zbiornik ma kosztować ok. 24 mln zł. Dla porównania kryta pływalnia w Garwolinie powstała za 20 mln zł.

Łukasz Korycki

fot. UM Garwolin

Komentarze  

+4 #17 eeeegon 2014-05-17 23:57
Tylko w twoim opacznym mniemaniu .Doskonale wiem co robię i w jaki sposób mam się wypowiadać .Durniem jest ten kto mniema iż poglądy zbliżone do tuskowych cokolwiek jemu pomogą w życiu .Co najwyżej zostaniecie markietankami ryżego.
Cytować
0 #16 ooyy 2014-05-17 10:00
Cytuję x-y:
Podziwiam determinację niejakiego egona z jaką dąży do miana naczelnego głupka portali garwolińskich

racja, już dawno wyprzedził takich gigantów intelektu jak konio, czepiec czy violetka z rancha, ale jak widać nie odpuszcza.
Cytować
+6 #15 Mając takie poglądyegon 2014-05-16 17:52
to zdecydowanie lepiej dla ciebie
Cytować
-4 #14 dzięki za przypomnienieMarcyś 2014-05-16 11:22
Cytuję egon:
Kolegami to nie jesteśmy .

Sądząc po twojej popularności to chyba lepiej dla mnie :)
Cytować
+4 #13 Obserwatoregon 2014-05-16 10:18
a może pomyśl że decydenci robią pewne rzeczy żle i gdy usłyszą i przemyślą zastanowią się a być może coś zmienią ? Jasne bijmy brawo zwłaszcza burmistrzowi to skończymy jak na białorusi z tym wyjątkiem że tu nawet pozorów się nie zachowa i bardziej trafne jest przywołania putina i rosji. Zapłacimy za parkowanie na każdej ulicy ,za wodę ,scieki,śmieci pół wypłaty .By żyło się lepiej burmistrzowi i urzędasom .To ma swoją nazwę to się nazywa pasożytowanie . Burmistrz jak bierze 10 tyś to niech płaci takie ceny .Już ze starości piep.... mu się we łbie. Nie mam nic naprzeciw starszym osobom ale gdy rozum szwankuje pora odpocząć . Burmistrz może by odszedł ale jak tu zostawić kolegów i i ch firmy żyjące tylko dlatego że czasem wykonują intratne kontrakty dlla miasta jak i współpracownikó w których rada miasta musi kopami wywalać ze stołków jak strażników miejskich .
Cytować
+2 #12 Egon...Obsrewator 2014-05-16 09:11
Startuj w wyborach bo ewidentnie się marnujesz. Masz tyle pomysłów i rad, krytykujesz prawie wszystkich i wszystko a najbardziej burmistrza. WIĘC NIE MARNUJ SIĘ TYLKO KANDYDUJ jak będziesz miał dobry program to zwycięstwo będzie blisko.

Bo za klawiatury to wszyscy mocni a Ty widać najbardziej.

PzdrK.
Cytować
-3 #11 marcyśegon 2014-05-16 00:29
Kolegami to nie jesteśmy .
Cytować
0 #10 miastoegon 2014-05-15 14:43
Urząd miasta ma szereg narzędzi aby inwestycje przebiegały po myśli urzędu miasta .Nie jest tak że urząd ma związane ręce i jedyne co może to stawianie pieczątek oraz podpiywanie .Przejąć czy kupić za 1 zł to faktycznie ogromna różnica. Niedawno zbiornik po przejściu przez ręce kilku włascicieli został sprzedany za 600tyś.A o egona się nie martw jak i o to jak czytający go postrzegają .Takich jak ty egon sprzeda i nie będziesz wiedział kiedy i ile za ciebie wziął.
Cytować
+1 #9 mądry Polak po szkodzieMarcyś 2014-05-15 09:20
Cytuję egon:
bzdura jakich mało będzie tak jak z kosztem mieszkań socjalnych . Przed budową obwodnicy można było zrobić tak aby ziemię i piach wydobywać powyżej garwolina i zbiornik byłby dużo tańszy bo powstał by niejako przy okazji a koszty ograniczyły by się do budowy zasilania z rzeki i upustu nadmiaru wody .Czy była to nieudolność czy świadome działanie i kto za to odpowiada.

A jak to się ma do obecnego stanu sprawy? Czy kolega wzorem PIS może mówić tylko o tym co za nami, czego nie zrobiliśmy i kogo by za to oskarżyć? Inwestycje tego rodzaju mogą być finansowane z różnych źródeł i mało prawdopodobne żeby zgrać wszystko w jednym czasie, no chyba że kolega myśli, że obwodnicę wybudowało miasto.
Cytować
+9 #8 szacunx-y 2014-05-14 22:28
Podziwiam determinację niejakiego egona z jaką dąży do miana naczelnego głupka portali garwolińskich
Cytować
+4 #7 Jeszcze raz do Egonaa 2014-05-14 09:23
Cytuję egon:
kto zabroni kupić miastu nieruchomość choćby i w barcelonie i odsprzedaż jej z zyskiem .Pomyśl czasem.

Co innego kupić, a co innego przejąć, a o przejęciu pisałeś w 1. komentarzu!
Cytować
+1 #6 i co z tegoegon 2014-05-14 08:34
kto zabroni kupić miastu nieruchomość choćby i w barcelonie i odsprzedaż jej z zyskiem .Pomyśl czasem.
Cytować
-3 #5 bo to staje się żenująceDość zazdrości 2014-05-13 13:54
Wszystko tak dużo kosztuje a Burmistrz sobie radzi jak może.to zazdrość piszących złe komentarze Was zżera.Ma ten człowiek głowe na karku. Za wysiłek i mądrość dziękujemy Panu Burmistrzowi.
Cytować
+13 #4 DLa Egona.a 2014-05-13 12:43
Egon, spójrz na mapę bądź plan. "Mamut" zlokalizowany jest na terenie administrowanym przez wójta gminy Garwolin czyli burmistrz miasta nie ma do tego żadnego prawa. I jeszcze jedno-od czasu do czasu pomyśl, poczytaj i dopiero siadaj przed klawiaturą PC.
Cytować
-1 #3 miastoegon 2014-05-13 11:50
kolejne pytanie dlaczego miasto nie przejeło tzw mamuta po zakończeniu prac w sytuacji gdy można było przejąć to za bezcen i odsprzedać z zyskiem ? Po to aby osoby które to przejeły zarobiły po kilkaset tysięcy ? Na pewno powyżej garwolina np na odcinku garwolin -miastków w okolicach rzeki są tereny gdzie można było pozyskać żwir i piach do budowy obwodnicy . Niestety robi się tak aby koszty były jak najwyższe bo przecież komuś trzeba dać zarobić .Dlaczego te same prace dla prywatnego inwestora są kilkukrotnie tansze niż wówczas gdy są realizowane za publiczne pieniądze?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież