reklama

Nie liczy się wynik, tylko udział

Opublikowano: 04 kwiecień 2014, 08:01 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Radość z rywalizacji, wspólna zabawa bez granic oraz kilka godzin we wspaniałej atmosferze. Tak minął czas na IX Powiatowej Paraolimpiadzie Dzieci i Młodzieży 2014 w garwolińskiej hali Centrum Sportu i Kultury.

Wczoraj odbyła się IX Powiatowa Paraolimpiada 2014 pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego ? Marka Chciałowskiego. Do zawodów stanęli uczestnicy z 8 placówek: Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie, ZSS nr 2 w Garwolinie, ZSS w Izdebnie, Specjalnego Ośrodka Szkolno ? Wychowawczego w Baczkowie, SOSW w Przyłęku, SOSW w Trzciance, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miętnem oraz WTZ w Żelechowie. W sumie ponad 160 osób.

 

reklama


Paraolimpiadę otworzył przemarsz wszystkich drużyn przy dźwiękach hymnu. Później głos zabrał wicestarosta Stefan Gora. ? Na zaproszeniu znajdowało się motto ?Podaruj dzieciom słońce?, wy podarowaliście radość i uśmiech ? mówił wicestarosta. Następnie swoje występy taneczne zaprezentowały grupy: No Name, Dream Team Junior oraz gimnastyczki z Zespołu Szkół nr 5 w Garwolinie.

Na sportowców w poszczególnych kategoriach czekały różne konkurencje. Jak co roku, podobnie i w tym, nie liczył się wynik lecz sam udział. Wszyscy sportowcy zostali nagrodzeni indywidualnie, a każda z placówek otrzymała puchar. - Organizacja paraolimpiady ma na celu integrację placówek specjalnych, a przede wszystkim stworzenie osobom niepełnosprawnym możliwości zaistnienia, udziału w zdrowej rywalizacji i dobrej zabawie. Nagrodą dla nas organizatorów jest radość uczestników i to, że czekają, że znowu za rok spotkamy się ? mówi Jolanta Pietrzak z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Garwolinie.

Organizatorami tegorocznej paraolimpiady byli: Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Garwolinie, ZSS nr 1 w Garwolinie, Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli oraz Centrum Sportu i Kultury. Na trybunach wiernie kibicowali: burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, wicestarosta powiatu garwolińskiego Stefan Gora, sekretarz powiatu Jerzy Piesio oraz dyrektor CSiK Jarosław Kargol.

Maria Mazurek

{gallery}2014/kwiecien/paraolimp:0:0{/gallery}


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama