Milionowa kara za uszkodzone drzewa

Opublikowano: 31 marzec 2014, 14:45 Kategoria Aktualności
drzewaekonomikprzycinka

1 446 734, 84 zł – taką karę na dyrektorkę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie nałożył burmistrz Tadeusz Mikulski. Tym samym zakończyło się trzymiesięczne postępowanie administracyjnie w sprawie nielegalnej przycinki drzew na terenie szkoły.

Kluczowa dla magistratu była opinia dendrologa, który na początku marca ocenił stan uszkodzonych w ubiegłym roku drzew. W opinii biegłego jest mowa o 22 drzewach (2 modrzewie, 6 klonów srebrzystych, 2 dęby czerwone, 2 klony zwyczajne, 2 jesiony pensylwańskie, 7 jarzębów pospolitych, lipa).

 

Kara została naliczona od każdego centymetra obwodu drzewa. 1 446 734, 84 zł - to łączna kwota kary, którą nałożono na dyrektorkę ZSP nr 1 w Garwolinie. Płatność została odroczona na trzy lata. – Nie wyklucza się, że drzewa zachowają po tym czasie żywotność, a korona odtworzy się. Pani dyrektor podjęła stosowne kroki, aby zwiększyć szansę na odbicie tych drzew – informuje Anna Urlich-Winiarek z Urzędu Miasta w Garwolinie.

Postępowanie zostało wszczęte na przełomie roku. Wcześniej do naszej redakcji dotarły niepokojące sygnały od mieszkańców osiedla Kościuszki, zbulwersowanych skalą przycinki drzew na terenie Ekonomika. Po naszym sygnale, sprawę zbadali urzędnicy. Okazało się, że zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzone wokół szkoły nie były wykonane zgodnie ze sztuką.

Od nałożenia kary Hannie Wilczek przysługuje odwołanie.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #34 dzrewkaZuza 2014-04-04 19:58
Czy był reportaż w telewizji? ? Ma ktoś może link?
Cytować
+6 #33 drzewaogrodnik 2014-04-04 10:44
Widać że te drzewa to przycinał ktoś kto się kompletnie na tym nie zna ale faktem jest że całe otoczenie tej szkoły wygląda okropnie szczególnie te brzozy z gniazdami i smrodem z ptasich odchodów. Przypomina to dziko rosnący las a nie zieleń wokół szkoły. Wystarczy przejść się po Garwolinie by zobaczyć jak ładnie ma wielu mieszkańców urządzone ogrody wokół własnych domów a tu taki bajzel. Wstyd!
Cytować
+2 #32 Załatwiła im to Kier gosp.Brzoza 2014-04-03 21:29
Dyrektorkę Wilczek załatwiła Zielinska razem z Mareczkiebm P brawo. A do kary tylko Ona sprzeda chate sprzeda krowy i kas sie znajdzie a Inni sie śmieją. Teraz CBŚ powinno wkroczyć do tej szkoły i pewnie tak bedzie znajac realia Garwolina
Cytować
+2 #31 PrzynajmniejP. 2014-04-03 16:37
Przynajmniej tylu ptaków nie ma i nie srają na głowy. Powinni wyciąć wszystkie przechodząc między szkoła a internatem można dostać taka niespodzienke w głowe nie wiem czy każdy byłby zadowolony chodzić z obsraną głową -.-'
Cytować
+7 #30 To juz nie toapsolwent 2014-04-02 23:04
To już nie jest ten sam ekonomik, Pani dyrektor jest nie poważna.wszedzi e smierdzi szambo, myśli pewnie że pieniądze będą od rodziców na jaj i tej kierowniczki zenujace pomysły. Żenada. Za taka kasę z kary zrobiła by coś dla szkoły czy uczniów. np.likwidacja tego cuchnącego zapachu na sali i w szkole oraz w szatni,w korytarzu internatu,bo śmierdzi szambem, zrobienie porządnej szatni, ogarnięcie w łazienkach bo tydzień po sanepidzie to i papier został zakupiony i mydełko, a teraz to juz nie ma. Ale tym od wielu lat charakteryzuje się ekonomik.jak odszedł dyrektor Ptach to następca każdy sie nie nadaje,tylko za kasa ganiaja Powodzenia
Cytować
+3 #29 Za głupote sie płaciIona 2014-04-02 18:58
Cytuję Jula:
Dajcie spokój tym którzy przycinali te drzewa. To zwykli pracownicy. Działali na polecenie przełożonych. Nie mieli nic do powiedzenia.

Cytuję Jula:
Dajcie spokój tym którzy przycinali te drzewa. To zwykli pracownicy. Działali na polecenie przełożonych. Nie mieli nic do powiedzenia.

wiec przełozeni powinni dostac WILCZY BILET razem z dyrekcja pod której oknami to wycinali Kare powina płacic dyrekcja cała a nie szkoła
Cytować
+1 #28 LinkMarta 2014-04-02 16:49
Ma może ktoś link do nagrania TVNw tej sprawie?
Cytować
+4 #27 pracownicyJula 2014-04-02 06:44
Dajcie spokój tym którzy przycinali te drzewa. To zwykli pracownicy. Działali na polecenie przełożonych. Nie mieli nic do powiedzenia.
Cytować
-2 #26 Panie Łukaszubrawo 2014-04-02 00:41
żart się udał ... widać choćby po ilości komentarzy
Cytować
+8 #25 Kasa rządziObserwator starosty 2014-04-01 22:47
Teraz starosta może wreszcie pozwoli utworzyć taką ilość klas na jaką ekonomik zasługuje. Po co promocje, sukcesy, reklama jak i tak władza powie, że klas moze byc mniej niż można utworzyć bo trzeba ratować inne (gorsze) szkoły. Im więcej klas tym więcej uczniów i jak wiadomo pieniądz idzie za uczniem, a w tej sytuacji będzie szkole potrzebny jak nigdy.
Cytować
-2 #24 Kłamcy kłamcybraga 2014-04-01 22:15
Treść komentarza nie została opublikowana - naruszenie regulaminu - Redakcja
Cytować
+1 #23 Fachowcyod wycinki drzewygazebra 2014-04-01 19:44
Cytuję Wiola:
Drzewa może i zachowają żywotność jak wcześniej ich nie zaatakuje choroba grzybowa lub szkodniki, a korona może się odtworzy ale po kilkudziesięciu latach!!!!!!! lepiej już wyciąć wszystkie pnie bo tylko to po drzewach zostało, a w zamian zakupić i posadzić nowe drzewa o obwodzie min. 16-18 cm w ramach nasadzeń zastępczych.
Poza tym jestem ciekawa kto był takim znawcą drzew, żeby tak obciąć całą koronę, przecież mamy tu do czynienia z różnymi gatunkami, które inaczej się tnie poza tym bez pozwolenia można ucinać tylko suche konary!!!!!

ZNAWCA OD DRZEW W EKONOMIKU JEST TAKI ŚWINOPAS I HYDRAULIK TO ONI WYCINALI I PODCINALI TE DRZEWA POD DYKTANDO PANI zIELINSKIEJ I PANA v CE dYREKCJI PANA M>P zwolennika byłego dyrektora pana Z.M, odwołanego w trybie natychmiastowym przez staroste Wozniaka
Cytować
+5 #22 mAŁPY WŁASNE W CYRKUSOWA 2014-04-01 16:24
Cytuję Studencik:
Ludzie dajcie spokój, przecież te korony szybko odrosną, wbrew temu co napisała pewna osoba, to jakiś absurd nakładać karę za takie coś... Może i znawca się tą wycinką nie zajmował, ale na prawdę bez przesady.... Wygląda to jak cyrk, całe te postępowania itp...

Cyrk to jest wtedy jak hodowca świń razem z hydraulikiem wycinaja drzewa jako fachowcy a nad nimi stoi przełozony ( kier. gosp. jak ekonom. pod oknami pani dyrektor a Ona nic nie widzi to jest CYRK!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
Cytować
+7 #21 winny płacimona 2014-04-01 14:24
Garwolin: milionowa kara dla dyrektora ZSP Nr 1 -niech dyrektorka płaci!
Cytować
+4 #20 cyrkStudencik 2014-04-01 11:03
Ludzie dajcie spokój, przecież te korony szybko odrosną, wbrew temu co napisała pewna osoba, to jakiś absurd nakładać karę za takie coś... Może i znawca się tą wycinką nie zajmował, ale na prawdę bez przesady.... Wygląda to jak cyrk, całe te postępowania itp...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież