reklama

Górzno: Charytatywna impreza dla 7 dzieci

Opublikowano: 26 marzec 2014, 17:45 Kategoria Aktualności
festyn charytatywnyGórzno
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Sylwia, Karolina, Amelka, Bartłomiej, Kacper, Wojtek i Sebastian ? to właśnie dla nich 18 maja w Górznie odbędzie się wielki festyn charytatywny. Po ogromnym sukcesie imprezy zorganizowanej dla Anity i Pauliny, społeczność Górzna i miejscowa parafia chcą pomagać kolejnym osobom.

- Wsparci ogromnym sukcesem jakim zakończył się zeszło rozczyny festyn ?Gramy dla Anity i Pauliny?, oraz potrzebą jaka wynika z serca, które patrzy na cierpienie dzieci, zdecydowaliśmy się zagrać po raz kolejny. Tym razem gramy pod hasłem ?Podaruj dzieciom radość?, a celem naszego festynu będzie pomoc chorym dzieciom z terenu naszej parafii. Chodzi nam o siódemkę dzieci, które po wielu rozmowach i konsultacjach również z Wami udało nam się wyselekcjonować ? mówi ks. Radosław Piotrowski, wikariusz parafii w Górznie.

 

reklama


Wśród wielu atrakcji będzie loteria fantowa i licytacja przedmiotów. Po raz kolejny również na scenie zaprezentują się panowie z Kabaretu Świerszczychrząszcz. Gwiazdami tegorocznego festynu mają być dwa zespoły muzyczne, które mają już swoją widownie w całej Polsce. Jako pierwszy zaprezentuje się nam Ernest Staniaszek wraz z zespołem Amnezja. Ernest był uczestnikiem III edycji programu ?The Voice of Poland?, w którym pod opieką pana Marka Piekarczyka zajął II miejsce. Wieczór natomiast swoją muzyką uświetni wschodząca gwiazda sceny disco-polo, zespół ?Piękni i młodzi?. Zaprezentują się również miejscowi wykonawcy oraz członkowie Szkoły Tańca Street Dance Studio z Garwolina i cheerleaderki z garwolińskiej grupy ?No name?. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnej kiełbaski z grilla oraz gofrów.

- Mamy nadzieję, że przy pomocy Pana Boga oraz nas wszystkich uda się dopiąć ostatnie sprawy związane z festynem. Pomimo tego, ze wiele już zostało zrobione, wciąż jeszcze potrzeba pomocy. Liczymy na wsparcie wszystkich do, których wystąpiliśmy z pismami prosząc o pomoc. Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o przekazywanie rzeczy, usług i wszystkiego, co uznacie za godne rozlosowania w loterii. Rzeczy te można składać w szkołach na terenie parafii Górzno oraz kościele parafialnym ? dodaje wikariusz.

Cel jest szczytny. Pomoc, którą możemy okazać tym dzieciom, nieoceniona.

Dzieci dla których w tym roku zostanie zorganizowany festyn:

1. Sebastian Lis ? Sebastian ma 5 lat. Choruje na ostra białaczkę limfo blastyczną ?c ALL stopień średniego ryzyka. Mimo choroby jest bardzo pogodny i wesoły. W chwili obecnej poddawany jest chemioterapii.

2. Wojtek Mucha ? Wojtek ma 4 latka. Od urodzenia choruje na rzadką chorobę genetyczną ? stwardnienie guzowate, objawiającą się w powstawaniu guzów w narządach ciała takich jak: serca, nerki i głowa. Te ostatnie powodują u Wojtusia padaczkę lekoodporną i opóźnienie psychoruchowe. Oprócz specjalistycznego sprzętu, który ułatwi życie Wojtusia konieczna jest również jego rehabilitacja.

3. Kacper Pałyska ? Kacper ma 11 lat. Urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym i zaburzeniami metabolicznymi. Wymaga intensywnej rehabilitacji psychologicznej, manualnej oraz edukacyjno-logopedycznej z powodu znacznie zaburzonej mowy-ruchowej.

4. Bartłomiej Paprota ? Bartuś ma 7 lat. Od 2012 roku choruje na chorobę Parthesa. Problemem Bartłomieja jest jego kość udowa, która przez martwice nie jest w stanie działać w taki sposób, aby Bartłomiej mógł swobodnie się poruszać. Dziś pomaga mu w tym wózek inwalidzki, ale jeśli będzie wciąż rehabilitowany ma szanse stanąć na własne nogi.

5. Amelka Zalech ? Amelka ma 3 latka. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, spastyczne, czterokończynowe. Amelka nie jest w stanie sama chodzić, ani porozumiewać się z najbliższymi. Jedyna nadzieja w rehabilitacji, która miejmy nadzieję sprawi, że Amelka będzie mogła żyć tak jak każdy z nas.

6. Karolinka Kot ? Karolina ma 13 lat i jest ja starszym dzieckiem, któremu chcemy pomóc. Karolina urodziła się ze schorzeniem porażenia dziecięcego. Cały czas musi uczyć się samodzielnie chodzić, aby w przyszłości móc wykonywać podstawowe czynności związane z życiem dorosłego człowieka. Rehabilitacja ma jej w tym pomóc.

7. Sylwia Paziewska ? Sylwia ma 3 latka. Urodziła się z zespołem wad wrodzonych. Do pełnej sprawności Sylwia ma jeszcze bardzo długą drogę. W najbliższym czasie czeka ją operacją serduszka w celu wyeliminowania wad wrodzonych.

Numery telefonów kontaktowych dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc: ks. Radosław 665040844; Kamila 505 548 345 oraz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

mat.pras./oprac. jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama