Pierwszy rok Garwolanki

Opublikowano: 21 marzec 2014, 08:04 Kategoria Aktualności
GarwolankabasenCSiK

Ten dzień zapisał się wielkimi literami w historii Garwolina. 27 marca 2013 roku, kilka minut po godzinie 6.00 pierwsi klienci wskoczyli do basenu. Wcześniej przecięli symboliczną wstęgę. Tym samym Pływalnia Miejska „Garwolanka” została oficjalnie otwarta. Od tamtej pory codziennie odwiedza ją kilkaset osób. „Garwolanka” dziękuje i zaprasza na urodzinowe party.

Przez rok działalności z garwolińskiego basenu skorzystało w sumie ponad 140 tys. osób – dzieci, młodzież i dorośli. Były zawody, konkursy, gry i zabawy. Szczególnie z myślą o najmłodszych w okresie, kiedy wolnego czasu jest więcej „Garwolanka” przygotowywała wiele atrakcji i promocji. Z wakacyjnego biletu skorzystało prawie 17 tys. 900 osób.

- Rok jest już z nami i co, szczególnie cieszy, wielu mieszkańców Garwolina i powiatu garwolińskiego związało się z „Garwolanką” prawie na stałe. Widoczna radość, korzystających z usług Pływalni Miejskiej ,, Garwolanka”, dzieci, młodzieży, osób dorosłych w tym naszych seniorów, jest prawdziwym powodem do satysfakcji. W pierwszą rocznicę otwarcia „Garwolanki”, mieszkańcy Garwolina mogą być dumni, że posiadają tak nowoczesny obiekt, który znacząco poprawia jakość życia w mieście i podnosi prestiż Garwolina jako stolicy powiatu garwolińskiego – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Z pływalni regularnie korzysta 13 szkół. Oprócz placówek z samego miasta Garwolina na zajęcia w ramach wychowania fizycznego oraz lekcji finansowanych ze środków unijnych przyjeżdżają także uczniowie z Maciejowic, Samogoszczy, Górzna, Łąk, Starego Pilczyna i Puznówki. Stałymi klientami są także seniorzy, uczestnicy Uniwersytetu III Wieku oraz pracownicy wielu lokalnych firm i instytucji. Lista miłośników pływania stale się wydłuża. Świadczy o tym także ogromne zainteresowanie Szkołą Pływania „Garwolanka”, w której swoje umiejętności szlifowało już ponad 600 osób. Tylko w tej chwili z zajęć odbywających się w szkole korzysta blisko 300 osób.

Ale „Garwolanka” to nie tylko basen. Ze strefy SPA, czyli sauny suchej i mokrej skorzystało prawie 4,5 tys. osób, a z siłowni – 19 tys. osób. To dwa razy więcej niż przed uruchomieniem sali ćwiczeń na basenie.

Z okazji swoich 1. urodzin „Garwolanka” zaprasza do wspólnego świętowania. 27 marca przez cały dzień obowiązuję 50 proc. zniżka, dla wszystkich, którzy tego dnia odwiedzą basen będą słodkie upominki i loteria z nagrodami, a o 18.00 urodzinowy tort i animacje w wodzie dla najmłodszych.

mat.pras.

Komentarze  

+5 #6 yx 2014-03-23 20:55
Oj egon proponuję usg bo prawdopodobnie złość strawiła ci narządy wewnętrzne
Cytować
-2 #5 Wszystko super !KUBA 2014-03-22 20:45
Tak właśnie portal ten jest po to tylko żeby wychwalać.
Basen chyba nie jest nowoczesnym obiektem, kosztował bardzo dużo i kredyty będą spałacane przez wiele lat. pewnie wielu mieszkańców jest dumnych z tego , głównie ci co nie mogą znależć miejsca dla dzieci w przedszkolu.
Ciekawi pewnie są wszyscy jaki bilans zysku po roku działaności skoro tak dobrze ? Moze warto o tym napisać!!
Ostatnie impreza nocne pływanie Otyliada jak pamiętam zgromadziło 39 osób, to chyba porażka.
Cytować
-5 #4 młodzieżegon 2014-03-22 13:47
wynik byłby jeszcze gorszy gdyby nie przymus ze szkół.Dzieci jeżdzą bo są to zajęcia w ramach lekcji .
Cytować
-5 #3 znaczy nie chodzaegon 2014-03-22 13:44
Tak chodzą ludzie na basen że dopłacać trzeba. A są tacy co jeżdzili do innych miast i jeżdzą dalej a garwoliński basen z pękającymi scianami omijają z daleka.
Cytować
+10 #2 Niektórych w oczy kole...Garwolak 2014-03-21 21:37
Przedstawicielo m niektórych opcji politycznych z lokalnego grajdołka nadal trudni przełknąć gorzką pigułkę, ze mieszkańcy mają inne pogląd na basen i glosują nogami.
Cytować
-4 #1 zwroty mandatówegon 2014-03-21 15:06
niebawem nie bedzie z czego dokładac do basenu http://3obieg.pl/wzor-wniosku-do-organu-mandatowego-w-sprawie-odzyskania-pieniedzy-1-krok
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież