Dostałeś dwóję... enter

Opublikowano: 10 czerwiec 2011, 08:55 Kategoria Aktualności
sobolewurawskidziennik

Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie zniknęły dzienniki. Do wystawienia oceny potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Dzięki elektronicznemu dziennikowi rodzic może w każdej chwili sprawdzić, czy jego dziecko nie wagaruje.

Do nowatorskiego pomysłu dyrektora placówki nauczyciele przekonywali się długo. Dwa lata temu prowadzenie elektronicznej bazy z ocenami było na etapie testowania. Od początku roku szkolnego 2010/2011 papierowe dzienniki odeszły do lamusa.

 

- W każdej pracowni jest komputer. Sprawdzenie obecności, wprowadzenie tematu, uwagi, oceny, informacji do ucznia, rodzica, nauczyciela to wszystko odbywa się za pomocą systemu Librus – wymienia Leszek Urawski, dyrektor ZSP w Sobolewie. Możliwości internetowego systemu są bardzo duże od wysyłania informacji do konkretnej klasy, przez losowanie szczęśliwego numerka, po generowanie rozbudowanych statystyki postępu ucznia.

Dostęp do zasobów na serwerze dostawcy oprogramowania ma dyrektor, administrator sieci, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie. Poziom wyświetlanych informacji jest oczywiście zróżnicowany. – Oceny są zabezpieczone zgodnie z wszystkimi zapisami ochrony danych osobowych. Hasła zmieniane są co 30 dni, co miesiąc wykonywana jest kopia zapasowa – zapewnia dyrektor. Do tej pory w szkole nie doszło do awarii systemu czy wycieku ocen.

Pomysł cyfryzacji klasycznego dziennika nie spotkał się początkowo z pozytywnym odbiorem grona pedagogicznego. – Byli zwolennicy i sceptycy elektronicznego dziennika. Obawy wynikały głównie z obsługą systemu, co naprawdę nie jest rzeczą trudną. Teraz są wszyscy zadowoleni – komentuje Leszek Urawski.

Ile kosztuje elektroniczny dziennik? Roczny abonament to 150 zł. W koszt ubezpieczenia ucznia wliczona jest także opłata za korzystanie z systemu przez rodziców. W zamian rodzice mogą na bieżąco śledzić, czy ich pociecha nie zrobiła sobie wagarów. Dla tych, którzy nie posiadają dostępu do internetu, system wysyła sms z ocenami ucznia. Zawsze pozostaje tradycyjny sposób kontaktu rodzica ze szkołą. Wtedy oceny są drukowane.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #6 ooania 2011-06-13 00:19
Super pomysł brawa dla dyrektora
Cytować
+2 #5 Bardzo dobry pomysł sprawdzony w praktycejz 2011-06-10 22:38
Cytuję p:
Na Długiej również są dzienniki elektroniczne.
Moim zdaniem pomysł jest beznadziejny, a system oceniania w takim dzienniku też niezadowalający. Wagary? Żal.

Oceny są od 1 do 6 w KAŻDYM dzienniku, a tutaj opisać je można na co najmniej dwa sposoby, więc... w czym tak naprawdę widzisz problem? ;)
Cytować
+4 #4 Faza testów 'w niektórych klasach' ;)jz 2011-06-10 22:20
Faza testów 'w niektórych klasach' ;) dziennika elektronicznego była w LO w Sobolewie dwa lata temu. Teraz jesteśmy jedyną szkołą w powiecie i jedną z nielicznych w województwie, która erę papierowych dzienników ma już za sobą :)
Cytować
-9 #3 poroniony pomysłp 2011-06-10 22:02
Na Długiej również są dzienniki elektroniczne.
Moim zdaniem pomysł jest beznadziejny, a system oceniania w takim dzienniku też niezadowalający . Wagary? Żal.
Cytować
-7 #2 hahadwojka pany 2011-06-10 20:18
a o dwojce nie zostało wspomniane a juz to zostało wprowadzone w niektórych klasach a w przyszłym roku we wszystkich.

pozdrawiam
Cytować
+4 #1 Mam kolegę na studiach z SoboolewaKarol 2011-06-10 10:02
Muszę powiedzieć ze poziom nauczania w tej szkole jest bardzo dobry, zwłaszcza język polski, nie mam startu do niego pomimo iż on miał 3 z polaka, a ja 4 i on maturę również zdał lepiej, dyrektor tej szkoły co roku wprowadza coś nowego, mają fajną bazę sportową... Pozdrawiam cię Kuba!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież