reklama

Nielegalne papierosy i alkohol nie trafią na rynek

Opublikowano: 10 marzec 2014, 12:57 Kategoria Aktualności
policjaKPP GarwolinMaciejowiceprzemytpapierosy
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Ponad tysiąc paczek papierosów oraz 12,5 litra alkoholu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci podczas działań na terenie powiatu garwolińskiego. Wartość uszczuplenia skarbu państwa z tego tytułu mogła wynieść ponad 22 tys. zł.

- Dzisiaj tuż po godzinie szóstej na targowisku w Maciejowicach funkcjonariusze z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą garwolińskiej komendy policji ujawnili podczas kontroli u 52-letniego mężczyzny 238 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej - informuje asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.


 

reklama


W miniony piątek policjanci z posterunku w Pilawie wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego garwolińskiej komendy na targowisku w Parysowie, w pojeździe daewoo należącym do 25-letniego mężczyzny ujawnili 238 paczek papierosów różnych marek oraz 9 butelek litrowych z zawartością spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Przeszukanie w mieszkaniu wynajmowanym przez tego mężczyznę pozwoliło na ujawnienie i zabezpieczenie kolejnych 552 paczek papierosów i 5 butelek wódek 0,7 l różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia skarbu państwa z tytułu wprowadzenia na rynek towarów bez polskich znaków akcyzy skarbowej mogła wynieść ponad 22 tys. zł.

W obydwu przypadkach działania prowadzone były wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w Siedlcach, którym zabezpieczony towar przekazano.

KPP Garwolin/oprac. jd

fot. KWP Radom


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama