reklama

Gm. Pilawa: 40 mieszkańców otrzyma laptopy i dostęp do sieci

Opublikowano: 26 luty 2014, 07:29 Kategoria Aktualności
pilawainternetsieć
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

424 tys. zł tyle kosztuje projekt realizowany przez Miasto i Gminę Pilawa w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dzięki unijnemu wsparciu do 40 gospodarstw trafią laptopy z dostępem do internetu. Za darmo.

- Celem projektu jest zapewnienie dostępu do internetu zidentyfikowanej grupie gospodarstw domowych z terenu miasta i gminy Pilawa, zagrożonym wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji ekonomicznej lub niepełnosprawności ? wyjaśnia burmistrz Pilawy Albina Łubian.

 

reklama


Miejscowy samorząd po raz pierwszy przystąpił do projektu, którego koszty w całości pokrywane są z środków unijnych. Do 40 gospodarstw domowych trafią laptopy z dostępem do internetu. Przez pięć lat mieszkańcy nie będą ponosili żadnych kosztów związanych z korzystaniem z dobrodziejstw sieci. Sprzęt w tym tygodniu trafił do pilawskiego urzędu. Lada dzień rozpoczną się szkolenia dla uczestników projektu, które pozwoli na zapoznanie się z podstawowymi funkcjami obsługi komputera i korzystania z internetu.

Dodatkowo po pięć zestawów komputerów stacjonarnych otrzymały szkoły podstawowe w Gocławiu, Trąbkach i Puznówce. W ramach projektu do trzech jednostek podległych urzędowi trafi sprzęt teleinformatyczny i oprogramowanie.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama