Czarna plomba za darmo, za kolorową zapłacisz

Opublikowano: 08 czerwiec 2011, 17:03 Kategoria Aktualności
stomatologiadentystażochowskidzieci

Garwoliński SP ZOZ zębów dorosłych leczyć nie będzie, bo nie udało się wygrać konkursu na stomatologię ogólną. Ale od kilku tygodni działa gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży. Na profilaktyczne badania przychodzą całe klasy - od podstawówki do liceum.

- Wszystkie szkoły w Garwolinie są zabezpieczone pod względem stomatologicznym. Takie oferty wcześniej nie było. Rodzice nie muszą już płacić za leczenie w gabinetach prywatnych. Wystarczy przyjść i się zapisać – tłumaczy Krzysztof Żochowski, dyrektor SP ZOZ.

Gabinet działa pięć dni w tygodniu i mogą się do niego zgłosić wszyscy, którzy nie ukończyli 18 lat. W szkołach została przeprowadzona akcja promocyjna. Pielęgniarki przyprowadzają kolejne klasy na badania. Rodzice dzieci, które kwalifikują się do leczenia są o tym informowani, ale umówić się na kolejną wizytę muszą już sami.

Podstawowa opieka stomatologiczna jest bezpłatna. Za „produkty ekstra”, na przykład kolorową plombę, trzeba będzie dodatkowo zapłacić. W związku z tym były potrzebne zmiany w statucie SP ZOZ, które na wczorajszej sesji zaakceptowała Rada Powiatu Garwolińskiego. – Inicjatywa wprowadzenia także wyższych, płatnych usług, wykraczających poza gwarantowaną opiekę w zakresie stomatologii, wyszła od samych rodziców – tłumaczył Krzysztof Żochowski. Dzięki zmianom w statucie SP ZOZ może taką ofertę wprowadzić. Czy będzie drożej czy taniej niż w prywatnym gabinecie? Tego niestety nie wiemy, bo nie ma jeszcze cennika usług.

Justyna Dybcio

Komentarze  

0 #2 ...Agnieszka 2011-06-09 23:56
Tak powinno być! Poza tym, co najważniejsze: jest ściśle powiedziane za co pacjent płaci za co nie
Cytować
+1 #1 Jesli czarna jakkonio 2011-06-09 19:27
piekło, plomba jest za darmo zaś biała jak skrzydła gołębicy nie ,TO WIEDZ ,ŻE COŚ SIĘ DZIEJE !!!!!!!!!!Pozdr awiam!!!!konio
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież