Kameruńczyk uniewinniony w sprawie „czarnego euro”

Opublikowano: 06 luty 2014, 08:28 Kategoria Aktualności
wilgaoszustwoczarne eurokamerun

Sąd Okręgowy w Siedlcach uniewinnił Pierre’a E. Kameruńczyk był oskarżony o oszustwo na szkodę mieszkanki Wilgi.

W 2008 roku czarnoskórzy przekonali właścicielkę zakładu obuwniczego w Wildze do przekazania im 100 tys. euro. Banknoty miały posłużyć Kameruńczykom do „przemiany” czarnej folii, polanej specjalnym preparatem, w prawdziwe banknoty 100 euro. Wcześniej zademonstrowali magiczne zdolności. Co ciekawe autentyczność „wyczarowanego” wówczas banknotu potwierdzili pracownicy banków i kantorów. Po przekazaniu 100 tys. euro do cudownej przemiany nie doszło, a goście z Afryki zniknęli z pokaźną gotówką.

Kameruńczycy byli od sierpnia 2008 roku poszukiwani przez garwolińska prokuraturę. Za oszustami wydano później europejski list gończy. Rok temu na trop jednego z mężczyzn trafiła policja w Irlandii. Pierre E. trafił przed polski wymiar sprawiedliwości, gdzie był oskarżony o oszustwo.

- 21 stycznia zapadł wyrok, w którym oskarżony został uniewinniony od popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyrok jest nieprawomocny. Wnioski o sporządzenie uzasadnienia wyroku złożył prokurator, oskarżycielka posiłkowa (pokrzywdzona) i obrońca oskarżonego – informuje Grażyna Orzechowska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Siedlcach.

Łukasz Korycki

fot. sxc.hu

Komentarze  

0 #5 Dziwna mocJurek 2014-03-24 12:39
Wiele osób krytycznie odnosi się do sprawy poszkodowanej rodziny. Należy jednak uwzględnić szamański spryt i moc czarnoskórych oszustów.
Cytować
+2 #4 AleMichałł 2014-02-07 20:01
Dlaczego jej nie oskarżyli? Przecież nawet jeśli z folii to przecież byłyby z jakimś kopiowanym numerem, banknoty nie z NBP, tak czy inaczej chciała mieć fałszywki
Cytować
+6 #3 niemożliwe. 2014-02-06 20:21
o tym "przekręcie" pisał kiedyś Newsweek - z imienia i nazwiska opisując poszkodowanych.
Nie ma co - ogromna kwota, - ale trzeba było użyć do takich transakcji konta bankowego, drodzy poszkodowani.

Aaaa..... zapomniało mi się - konta bankowego używa się tylko do legalnych transakcji... Chciało się przekręcić fiskusa to się ma...
Cytować
+8 #2 czary-maryAga 2014-02-06 10:09
Trzeba być naprawdę głupim by wierzyć w takie głupoty.
Cytować
+12 #1 CiekaweJerzy 2014-02-06 09:13
Ale pan "Sindbad" prawdopodobnie na tym oszustwie zarobił wielką sumę, kosztem Pani Ireny. Jeżeli tak to ciekawym wydaje się dlaczego jest uniewinniony. Czyżby wplatał w cudowne rozmnożenie także mieszkankę Wilgi z jej mężem.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież