reklama

Dwa pożary niedzielnego popołudnia

Opublikowano: 19 styczeń 2014, 20:13 Kategoria Aktualności
straż pożarnapożargmina łaskarzewgmina miastków kościelny
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Zygmuntach (gm. Łaskarzew) i Ryczyskach (gm. Miastków Kościelny) wybuchły dzisiaj pożary. W akcjach gaśniczych brało łącznie osiem strażackich zastępów.

Dzisiejsza pechowa seria rozpoczęła się o godz. 14.36. Wtedy dyżurny komendy powiatowej straży pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze w Zygmuntach (gm. Łaskarzew). Tam zapaliła się instalacja elektrycznej tablicy rozdzielczej z bezpiecznikami zlokalizowana w drewnianym parterowym budynku mieszkalnym.

- Do akcji wyjechały dwa zastępy JRG oraz cztery zastępy OSP. Pożar udało się ugasić domownikom przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Strażacy odłączyli zasilanie w energię elektryczną do obiektu, rozebrali nadpalone elementy konstrukcyjne budynku i dogasili je ? relacjonuje bryg. Janusz Majek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

reklama


Strażakom udało się uratować mienie o wartości ok. 100 tys. zł. Gdy strażacy dogaszali pożar w Zygmuntach, rozpoczynała się akcja gaśnicza w gm. Miastków Kościelny. - O godz. 15.25 jeden zastęp PSP został przedysponowany do kolejnego pożaru budynku mieszkalnego. W Ryczyskach zapaliła się sadza nagromadzona w kanale dymowym. Właściciel budynku otrzymał polecenie wygaszenia pieca opalanego paliwem stałym od dowódcy akacji. Strażacy ugasili pożar przy pomocy gaśnicy proszkowej, właścicielowi obiektu zakazano użytkowania instalacji dymowej do czasu wykonania przeglądu kominiarskiego ? informuje bryg. Majek.

W Ryczyskach pożar gasiły trzy zastępy OSP. Akcja trwała prawie dwie godziny.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama