Będą zmiany oznakowania na Działkach

Opublikowano: 17 styczeń 2014, 13:45 Kategoria Aktualności
Działkioznakowanie

Magistrat pracuje nad zmianą organizacji ruchu na osiedlu Działki. Urzędnicy zapewniają, że projektowanie nowego oznakowania rozpoczęło się jesienią i nie ma związku z sobotnim wypadkiem na skrzyżowaniu Lelewela i Słonecznej.

Przypomnijmy, że tydzień temu kierowca land rovera, na skrzyżowaniu równorzędnym, nie ustąpił pierwszeństwa kierującej skodą. W efekcie terenówka dachowała, a oboje kierujący trafili do szpitala, oddalonego o miejsca wypadku o zaledwie kilkadziesiąt metrów.

Docierały do nas sygnały, że mieszkańcy osiedla Działki kilkukrotnie zwracali się do urzędu miasta o lepsze oznakowanie nie tylko tego skrzyżowania. Przecięcia osiedlowych dróg, podobnie jak na terenie całego osiedla, to skrzyżowania równorzędne. Gdy jednak chcemy wyjechać z terenu szpitala na ul. Lelewela, znak A-7 nakazuje ustąpienia pierwszeństwa, sugerując, że ul. Lelewela jest z pierwszeństwem przejazdu. A to wprowadza drogowy chaos.

- Analizujemy organizację ruchu na osiedlu Działki. Odbywają się spotkania z policjantami i pracownikami Powiatowego Zarządu Dróg, aby omówić ten temat. Jeśli nie uda nam się wprowadzić nowej organizacji na terenie całego osiedla, będziemy chcieli zmienić oznakowanie przy ul. Lelewela. Występuje duże natężenie ruchu ze względu na bezpośrednią bliskość szpitala i stacji dializ – wyjaśnia Jerzy Makulec, kierownik wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska magistratu.

Jak dodaje, prace prowadzone są od jesieni i nie miały związku z sobotnim wypadkiem. Podkreśla również, że wjazd na teren szpitala od strony Lelewela nie jest, w rozumieniu przepisów, drogą, a jedynie wjazdem na teren nieruchomości.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+2 #13 są nowe znakikierowca 2014-01-23 17:53
I pojawiły się nowe 4 znaki. Można? można.. tylko dlaczego dopiero wtedy gdy coś się wydarzy???
Cytować
+2 #12 .działkowicz 2014-01-22 22:03
Cytuję a:
A co, przepracujesz się?

Nie o to chodzi, że sie przepracuję. Ja moge poprawić odkręcony znak ale co z resztą? Czy nie ma odpowiedzialnyc h za porządek drogowców czy urzędników, którzy za to biorą kase?
Cytować
-2 #11 Do mieszkańca:a 2014-01-22 17:42
A co, przepracujesz się?
Cytować
0 #10 nhmdziałkowicz 2014-01-21 20:05
Cytuję a:
mieszkający na tym osiedlu. Przecież nie ja Wam te znaki poprzewracałem i przekręciłem, nie przyjechali "Adasie" i nie zrobili sabotażu. Przecież Wy tam żyjecie, mieszkacie i znaki te są przede wszystkim dla Was!

no niekoniecznie znaki są dla mieszkańców Działek. Tzn oczywiście po to żeby ich przestzregać ale tak naprawdę to jeździ się "na pamięć". Ale dla przyjezdnych znaki jak najbardziej potrzebne są znaki właściwe i na właściwym miejscu i we własciwym stanie. Moze sam mam naprawiać przekręcony znak?
Cytować
0 #9 Ludziea 2014-01-18 19:45
mieszkający na tym osiedlu. Przecież nie ja Wam te znaki poprzewracałem i przekręciłem, nie przyjechali "Adasie" i nie zrobili sabotażu. Przecież Wy tam żyjecie, mieszkacie i znaki te są przede wszystkim dla Was!
Cytować
0 #8 Egon,a 2014-01-18 19:42
u nas nie komendy miejskiej policji. U Ciebie również brak podstawowej wiedzy o naszym mieście.
Cytować
-1 #7 inżynieria ruchubkemir 2014-01-18 19:07
Cytuję inżynieria ruchu:
Szanowny bkemir Nie wiem czy jesteś kierowcą i czy posiadasz prawo jazdy ale na pewno nie znasz kodeksu drogowego i znaczenia znaków. Znak, o którym piszesz zawieszony na słupie przed skrzyżowaniem ul. Kościuszki z ul. Olimpijską jadąc od strony Lublina należy do grupy znaków informacyjnych (grupa D). ta konkretna tablica informuje, że pas drogowy dzieli się na pas drogi dla rowerów i pas drogi jednokierunkowe j (znak D3 - droga jednokierunkowa). Jeżeli znalazłby się tam znak z grupy C konkretnie C5 - nakaz jazdy prosto, wtedy musiałbyś jechać prosto. Strzałki namalowane na jezdni stanowią oznakowanie poziome z grupy P (znak P8h) i stanowią informację (nie nakaz), że można jechać prosto w lewo i w prawo. Jeżeli nie znasz przepisów ruchu drogowego i znaczenia znaków nie komentuj bo to świadczy tylko o Twoim poziomie. Pozdrawiam

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Ale, jeżeli ten znak informuje o drodze jednokierunkowe j to powinien stać za skrzyżowaniem, bo z takiego ustawienia wynika, że za tym skrzyżowaniem już nie obowiązuje, analogicznie jak ze skrzyżowaniem przy wjeździe do PZMOT, znak stoi za skrzyżowaniem. Na innych skrzyżowaniach tej ulicy są znaki informujące o możliwych kierunkach ruchu z danego pasa a takie ustawienie znaku właśnie to sugeruje. Pozdrawiam
Cytować
-1 #6 Kto za to odpowiada?M. 2014-01-18 17:44
LITOŚCI - ludzie interweniują a osoby odpowiedzialne nie reagują tylko czekają aż coś się wydarzy - ten wypadek to skutek zaniedbania, wprowadzania w błąd - popatrzcie na inne oznakowania na Działkach - powywracane, poodwracane znaki wprowadzajace kierowców w błąd. Kto odpowiada za ten bałagan????
Cytować
+2 #5 Re:bkemirinżynieria ruchu 2014-01-18 17:19
Szanowny bkemir Nie wiem czy jesteś kierowcą i czy posiadasz prawo jazdy ale na pewno nie znasz kodeksu drogowego i znaczenia znaków. Znak, o którym piszesz zawieszony na słupie przed skrzyżowaniem ul. Kościuszki z ul. Olimpijską jadąc od strony Lublina należy do grupy znaków informacyjnych (grupa D). ta konkretna tablica informuje, że pas drogowy dzieli się na pas drogi dla rowerów i pas drogi jednokierunkowe j (znak D3 - droga jednokierunkowa ). Jeżeli znalazłby się tam znak z grupy C konkretnie C5 - nakaz jazdy prosto, wtedy musiałbyś jechać prosto. Strzałki namalowane na jezdni stanowią oznakowanie poziome z grupy P (znak P8h) i stanowią informację (nie nakaz), że można jechać prosto w lewo i w prawo. Jeżeli nie znasz przepisów ruchu drogowego i znaczenia znaków nie komentuj bo to świadczy tylko o Twoim poziomie. Pozdrawiam
Cytować
-5 #4 Jezuegon 2014-01-18 12:14
ZAOPINIOWANE PRZEZ KOMENDE MIEJSKĄ POLICJI TAK JAKBY KOMENDA MIAŁA jakiekolwiek pojecie w tym zakresie .Obstawiam że tak uregulują że bezpieczeństwo spadnie na ostatni plan a regulacja bedzie polegać na tym aby łapać jak najwiecej kierowców. To nie prędkość i niestosowanie się do przepisów powoduje wypadki a brak infrastruktury .Na skrzyzowaniach wielopoziomowyc h jakos stłuczek mniej jest.
Cytować
+1 #3 problemyyyyy 2014-01-18 11:39
Proponuję zająć się tragicznym wyjazdem z Jana Pawła II w lewo na Długą, albo poczekać do wypadku. A no i czekamy na kolejną ofiarę bezmyślnego wtargnięcia na pasy w centrum miasta.
Cytować
+1 #2 Znakimieszkaniec 2014-01-18 10:30
Proponuję najpierw poprawić stan ulic na osiedlu Działki, a następnie uregulować ruch na skrzyżowaniach.
Cytować
0 #1 oznakowaniebkemir 2014-01-17 15:29
Chaos w oznakowaniu nie dotyczy tylko osiedla Działki a także innych ulic miejskich, np. po przebudowie skrzyżowania ulic Kościuszki z ul. Olimpijską inne jest oznakowanie pionowe na ulicy Kościuszki za mostem dopuszczające jedynie jazdę na wprost przez nowo powstałe skrzyżowanie a znaki na jezdni pozwalają na skręt w lewo, jazdę na wprost i skręt w prawo w ulicę Olimpijską, i co ciekawe taką organizację ruchu na wniosek Miasta Garwolin zatwierdził Powiatowy Zarząd Dróg po zaopiniowaniu przez Komendę Powiatową Policji w Garwolinie;
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież