Podróżował z lewą ulgą. Wpadł w gm. Trojanów

Opublikowano: 31 grudzień 2013, 13:00 Kategoria Aktualności
kolejpociągprokuraturaoszustwotrojanów

Michałowi I. udało się 10-krotnie oszukać PKS Intercity. Mężczyzna podrobił dokument uprawniający go do zniżki biletowej. Oszust przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Prokurator Rejonowy w Garwolinie skierował w tej sprawie akt oskarżenia do miejscowego sądu. Michał I. na początku września działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

 

„Poprzez wprowadzenie w błąd, doprowadził Koleje Mazowieckie – KM Sp. z o.o. w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w ten sposób, że używał jako autentycznego podrobionego dokumentu uprawniającego do ulgowego przejazdu  w postaci poświadczenia wykupu dla pracownika na rok 2013 ulgi transportowej z ulgą 99% w klasie drugiej wystawionego przez ,PKP Intercity, przez co korzystając z dziesięciu przejazdów na trasie Stara Rokitnia-Warszawa Olszynka Grochowska w pociągach Kolei Mazowieckich KM Sp. z o.o. wyłudził kwotę 229.71 zł na szkodę Spółki Koleje Mazowieckie – KM” – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Michał I. przyznał się do winy złożył wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy. Fałszerz poddał się karze ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na trzy lata. Musi zwrócić prawie 230 zł przewoźnikowi. Dodatkowo sąd wydał dozór kuratorski.

łk za Prokuratura Okręgowa w Siedlcach

Komentarze  

+1 #3 pksmisiek 2014-01-01 05:05
od kiedy intercity to pks
Cytować
-1 #2 Jak w Afryceagonia 2013-12-31 21:31
Ten "Wielki przestepca " zostanie teraz skazany przez wielki wymiar( sprawiedliwosci )sad w Grajdole na 25 lat a moze K.S>
bo naraził prywatna spółke na kwote około 300zł a Prawdziwi złodzieje kradnacy miliony zawiaski to jest Dziki kraj.
Cytować
+1 #1 ...... 2013-12-31 14:35
Czy to aż tak godne uwagi wydarzenie by pisać o tym na portalu?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież