Straż miejska rozwiązana (video)

Opublikowano: 16 grudzień 2013, 17:58 Kategoria Aktualności
straż miejskaSdGrada miasta

Stosunkiem głosów 9 do 6 rada miasta podjęła uchwałę w sprawie rozwiązania straży miejskiej. 31 marca 2014 straż miejska przestanie istnieć.

Właśnie zakończyło się głosowanie w jednej z najgorętszych spraw ostatnich miesięcy. Głosami radnych SdG i Antoniego Frąckiewicza rada miasta podjęła decyzję o rozwiązaniu straży miejskiej. Formacja kończy swoją działalność z dniem 31 marca 2014 roku.

– Straż miejska stała się policją drogową w tym mieście. Przestała robić to, do czego została powołana – przekonywał Michał Rękawek. - To nieuzasadnione i nakierowane na osiągniecie celów politycznych działanie. Żadnych przesłanek merytorycznych do rozwiązania straży ani pomysłów jak ją zastąpić – odpowiadał Marek Łagowski. - Straż miejska nie jest lubiana, bo nikt nie lubić być karany i upominany, ale jeśli dzięki temu choć jedno życie zostało uratowane... - dopowiadał burmistrz Tadeusz Mikulski.

To tylko niektóre głosy w dzisiejszej dyskusji, która poprzedziła podjęcie decyzji.

jd

Link do video

Komentarze  

+3 #36 GarwolakEgon 2013-12-19 19:33
Oby tak było oby tak się stało.
Cytować
+5 #35 Cdn...Garwolak 2013-12-19 15:08
A ja mam nadzieję, że likwidacja straży miejskiej to dopiero początek przywracania normalności w naszym mieście.
Czas teraz odświeżyć te już nieco zatęchłe gabinety....
Ja trzymam kciuki za SdG.
P.S.
A tymi szczekaczkami z TG i koniem się nie przyjmujcie. Im widać zależy na tym, aby nic się nie zmieniło
Cytować
+1 #34 dddd 2013-12-18 19:03
Te weteran chyba ci się nudzi jak tak to mam małą propozycję dla ciebie.ROZBIERZ SIĘ I UBRANIA POPILNUJ
Cytować
+9 #33 popieramEko 2013-12-17 19:29
Cytuję Weteran:
Uroczyście oświadczam, że spełniając obywatelski obowiązek będę chodząc po ulicach miejskich zwracał szczególną uwagę na pojazdy nieprawidłowo zaparkowane oraz rowerzystów jeżdżących po chodnikach i przez przejścia dla pieszych. Dokumentację fotograficzną będę przesyłał do rozpatrzenia Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Pozdrawiam

Popieram!!! A ja będę robił zdjęcia poprzybijanym do drzew plakatom i reklamom i też będę przesyłał do KPP. O chociażby ostatnio - oferty pożyczek znanej firmy na wszystkich drzewach wzdłuż Działek!!!!!
Cytować
+1 #32 Michał-Co tu si dziwć 2013-12-17 18:11
komisja trwała do północy, a więc zabieg był przemyślany ze strony pana Jańca, pokrzyczymy trochę na opozycję, przegłosujemy, pojemy i będziemy świętować zwycięstwo. Czy to w ogóle można nazwać zaproszeniem na wigilię w takiej atmosferze, którą stworzyło wiecznie rządzące w mieście SDG przy pomocy głównego stratega tej opcji Antoniego? Antek ma szansę stać się twarzą SdG w najbliższych wyborach do Rady Miasta, a nawet Rady Powiatu. Mam przestrogę do panów z koalicji SDG i tu zacytjue przysłowie''kto z kim przystaje takim się staje"
Cytować
-2 #31 To już jest koniec .....lolek 2013-12-17 17:04
A co teraz z założeniami budżetowymi? Większość ich działań była związana z pasją fotograficzną. Nigdy nie spotkałem owych Panów w piątek czy sobotę wieczorem na patrolu ( szczególnie między godziną 23-1) przy dyskotece. Zarówno ich jak i Policji - ba po co się narażać a potem gdzieś w zwykły dzień dostać za to baty. Nie sprawdzali jak wygląda wypełnianie obowiązków tzw. ustawy śmieciowej przez właścicieli domów. Czy nie ma tzw " ulatniania" przez komin.
Cytować
+3 #30 burmistrz ciasta nie przyniósłokiem urzędnika 2013-12-17 16:35
Nie rozumiem ataku na p. M. Rękawka. Wracając z Wigilii na miał w jednej ręce teczkę, a w drugiej niósł dwa talerze ciasta. Jeden postawił na stole radnych, a drugi na stole gości (dziennikarze, dyrekcja Centrum Sportu i Kultury). To wyjątkowy człowiek, ale jak każdy z nas ma też tylko 2 ręce. Janiec zapraszał na Wigilię wszystkich. Na marginesie był na niej burmistrz. Dlaczego nie wziął talerza z ciastem dla swoich pracowników? Obydwie ręce miał wolne.
Cytować
-8 #29 Do obserwatorkonio 2013-12-17 16:11
Nadzieja jest matką głupich ,choć jak każda ,kocha swoje dzieci.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
0 #28 koniec rządówobserwator 2013-12-17 15:54
Koniu fustracie nie wiesz jak inne miasta funkcjonują i ile pieniędzy ściągnęły z UE. A w Garwolinie nawet nie umieją wniosków złożyć pod rządami mikulskiego ! jaki z niego gospodarz? wszystko na kredyt każdy g..pi to potrafi. Koniec , mam nadzieję że to już koniec jego rządów. A państwo radni z SdG brawo za takie posunięcie.
Cytować
+2 #27 Obywatelski ObowiązekWeteran 2013-12-17 15:46
Uroczyście oświadczam, że spełniając obywatelski obowiązek będę chodząc po ulicach miejskich zwracał szczególną uwagę na pojazdy nieprawidłowo zaparkowane oraz rowerzystów jeżdżących po chodnikach i przez przejścia dla pieszych. Dokumentację fotograficzną będę przesyłał do rozpatrzenia Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Pozdrawiam
Cytować
-1 #26 racjajw 2013-12-17 15:45
Tą decyzją SDG ostatecznie przekonało mnie do tego, że są absolutnie gotowi, żeby przejąć władzę w tym mieście. Bardzo słuszna decyzja. Od razu widać, że działają na korzyść mieszkańców i zależy im na sprawiedliwości !!!
Cytować
+4 #25 bezsilność sgdx-y 2013-12-17 14:56
SDG w walce wyborczej przyjęło taktykę 4 Z. Zburzmy, zlikwidujmy, zakażmy, zrujnujmy. Plan jest prosty. Sparaliżować na rok czasu miasto , pobawić się w tym czasie za pieniądze podatników fajerwerkami typu skate park, chodniczki, dróżki w swoim okręgu itp. Może ludzie dojdą do wniosku, że na tych zgliszczach niech buduje ktoś nowy np. Pan Janiec. Ale jak może budować ktoś kto nie ma żadnego planu pozytywnego, pomysłu na rozwój miasta, wiedzy na temat zarządzania miastem, a jedyną propozycją wynikającą z bezsilności i uwiądu intelektualnego jest 4 Z ? Odpowiedź jest jedna - mimo wszystko trzeba zagłosować na Mikulskiego
Cytować
0 #24 SdG nie dojdzie do władzykonio 2013-12-17 14:49
O to jestem całkowicie spokojny ,tak się dziwnie składa ,ze efekty pracy burmistrza Mikulskiego WYSTAJĄ PONAD ZIEMIĘ ,jakie są efekty działalności SdG-kilka ton wyprodukowanego dwutlenku węgla ,amoniaku i siarkowodoru.Zw ykli mieszkańcy to widzą i o wynik wyborów jestem całkowicie spokojny pomimo ujadania co niektórych zwolenników tej formacji.Natomi ast w roku wyborczym zalecam Panu Mikulskiemu aby absolutnie nie stawał w szranki w debacie publicznej z jakimkolwiek kandydatem SdG. Efekty rządów obecnego burmistrza są widoczne gołym okiem a z osobnikami którzy nie potrafią uszanować jak pisze mieszkaniec innego człowieka po prostu się nie dyskutuje ,nawet o rzeczach tak ważnych jak przyszłość miasta.Pozdrawi am!!!!konio
Cytować
+9 #23 HMMEgon 2013-12-17 13:11
Straż podobno karała za łamanie przepisów .To JA WAM POWIEM jak za mało było wpływów do budzetu bo ludzie jeżdzili powoli to ustawiono znak 40km/h obok kauflandu i znów wpływy się zwiekszyły .Jak i tam ludzie jeżdzić zaczną wolniej to wymyslili by inne durne ograniczenie aby ludzie wpadali.Tu chodziło tylko o kasę i nic więcej nie dajcie sobie wmówić że o jakieś górnolotne pierdupierdu.Ja kby chcieli łapac piratów to by ich łapali na goracym uczynku a nie zza biurka pismami bo nie ma nic na przeszkodzie aby straznika wyposazyć w lizak i zmusic do zatrzymywania na gorącym uczynku.Uwaga do moderatora może puszczać komentarze na temat a nie od rzeczy .
Cytować
+1 #22 Po co minusy?a 2013-12-17 12:26
Minusy do cz.1 i 2 pewnie stawiają sympatycy SDG, członkowie SDG i radni z SDG oraz ten niezrzeszony. Nawet nie zdajecie sobie, w swoim zaślepieniu, że minusy te świadczą o Was. Ja przecież opisałem suche fakty zaistniałe na tej sesji. Chcę jeszcze dodać, że z tymi poniżanymi przez Was pracownikami, po dojściu do władzy będziecie współpracować-p rzecież wszystkich nie zwolnicie. Zastanówcie się jak im w oczy spojrzycie?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież