PKS unieważnia dzierżawę dworca

Opublikowano: 29 listopad 2013, 15:32 Kategoria Aktualności
pksdworzec

Za mało przejrzysta oferta była przyczyną unieważnienia przetargu na dzierżawę dworca PKS. Nie bez znaczenia była także dyskusja na ten temat podczas obrad sesji rady powiatu.
Jak informował na dzisiejszej sesji rady powiatu prezes Bogdan Kozioł, umowa z jedynym chętnych do dzierżawy, nie została podpisana. - Po dogłębnej analizie koncepcji, doszyliśmy do wniosku, że oferta nie odpowiada naszym oczekiwaniom – wyjaśniał prezes PKS w Garwolinie. O tym, czy lokalny przewoźnik ogłosi kolejny przetarg na wynajęcie dworca, zdecyduje rada nadzorcza. – Nie ukrywam, że potrzebne są nam wpływy z dzierżawy tego terenu – mówił prezes.

Unieważniony przetarg obejmował oddanie w użytkowanie terenu znajdujący się po prawej stronie od wjazdu na dworzec i dalej wzdłuż ulicy Olimpijskiej. Podczas październikowej sesji rady powiatu na kwestię niskiej ceny najmu (4 zł/m2) zwracał uwagę radny Maciej Kurowski.

łk

Komentarze  

+6 #6 NadziejaWojtek63 2013-12-01 19:27
Nadzieją jest to, że za 29 lat każdy Polak powie ,, Najlepsze zapiekanki w Polsce sprzedają w jednej z przydworcowych bud na terenie dworca PKS Garwolin’’
Nadzieją jest również to, że będą sprzedawali tam solidne buty.
Zapiekanka po to by się najeść przed długą (prawie dwugodzinną ) podróżą do Warszawy, a buty po to, by tam dojść gdy niespodziewanej awarii ulegnie garwoliński czterdziestolet ni Autosan H-9. To tak pół żartem pół serio.
A pół serio pół żartem ?
W czasach gdy wszystkie dworce stają się dworcami z prawdziwego zdarzenia w Garwolinie ma powstać odmalowany przybytek komunikacji międzymiastowej połączony z bazarem.
Ma powstać kopia dawnego Dworca PKS Stadion.
Ktoś tu poszedł po najmniejszej linii oporu. W czasach kiedy po niebie latają (czasami)
Dreamliner’y, po szynach pędzą (czasami) Pendolino, a garwoliński Autosan przekracza (czasami) 55 km/h stawianie obskurnych ,,pawilonów’’ handlowych zakrawa na kpinę.
Dworzec ma służyć podróżnym, a nie handlarzom.
Cytować
+7 #5 Po cichaczuatom 2013-11-30 15:12
Po cichaczu chcieli ten teren opylić, by sie nachapać przed odejściem w niebyt po wyborach.Tu powinna zadziałać Prokuratura tylko czy swój swojego ruszy?
Cytować
-7 #4 pislamumilosnik 2013-11-30 12:06
No to panu tomczukowi problem z glowy spadl i gwarantuję, ze przez dlugie lata nic tam nie powstanie. Bo partii wietrzacej wszedzie uklad nic pozytywnego stworzyc sie nie uda
Cytować
+12 #3 Kaszana`e 2013-11-29 22:28
Nie udało siwe Napaś jakiegoś zaprzyjaźnioneg o PSlowca tym terenem
Cytować
+5 #2 Żadna tam dyskusja....konio 2013-11-29 22:21
nie piszę tego żeby kadzić redaktorom internetowych periodyków czy prasy lokalnej ale tak naprawdę to MEDIA a konkretnie LOKALNE PORTALE plus "Głos" to jeśli chodzi o prasę ,spowodowały zmianę decyzji .Z całym szacunkiem dla radnych- ile osób interesuje się lub posiada bezpośrednią wiedzę z tego co działo się na sesji ..kilkadziesiąt ..nie chcę być złośliwy ale to : urzędnicy starostwa ,sami radni i może jeszcze ich rodziny.Dopiero media nagłośniły te sprawę ,wystarczyło zrobić sondę wśród mieszkańców bezpośrednio po sesji -czy słyszeli pan lub pani o wynajęciu dworca PKS...99 osób na 100 zrobiło by tzw. "karpika" i tyle w temacie. Media są najlepszym "kontrolerem" władzy wszelkich szczebli inna rzecz ,że czasami wchodzą w jej buty kształtując rzeczywistość ..."medialną" .Pozdrawiam!!!! konio
Cytować
+8 #1 :-)hahahah 2013-11-29 16:16
kabareton :-)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież