Uchwała senatu z garwolińskim akcentem

Opublikowano: 29 maj 2011, 08:45 Kategoria Aktualności
harcerstwofsemarek muchasenat

Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął specjalną uchwałę z okazji 100-lecia harcerstwa w naszym kraju. Dokument odebrał Marek Mucha z Garwolina, reprezentujący Skautów Europy - Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE.

Uchwała została podjęta jednomyślnie, co zostało nagrodzone brawami na stojąco przez senatorów. W symbolicznym przekazaniu uchwały wzięli udział przedstawiciele 3 organizacji harcerskich działających w Polsce.

W imieniu Skautów Europy - Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE, z rąk wicemarszałka senatu Marka Ziółkowskiego, uchwałę odebrał hm. Marek Mucha (na zdjęciu drugi od lewej w drugim rzędzie)– Przewodniczący Rady Naczelnej Skautów Europy w Polsce.

 

Specjalna uchwała jest szczególnym wyróżnieniem, które ukazuje jak ważne dla Narodu i Państwa Polskiego jest harcerstwo. „Chcemy, aby kolejne pokolenia polskiej młodzieży kontynuowały dzieło założycieli Harcerstwa - Andrzeja i Olgi Malkowskich. (...) Dzieło to tak ważne dla naszego społeczeństwa, zasługuje na uznanie i wsparcie. Mamy nadzieję, że przez długie, kolejne lata, Harcerstwo będzie wskazaniem dla młodych w podejmowaniu decyzji życia, wyzwaniem i polem służby, dla dobra naszego Narodu i Państwa.” – czytamy w uchwale.

łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież