Ten parking też będzie płatny

Opublikowano: 06 listopad 2013, 16:34 Kategoria Aktualności
parkingiurząd miastaradabasen

Komisja spraw komunalnych i porządku publicznego pozytywnie zaopiniowała wczoraj projekt uchwały zakładający poszerzenie płatnych stref parkingowych w Garwolinie. Dobra informacja jest taka, że uchwała przewiduje wprowadzenie opłaty w wysokości 50 gr za parkowanie do 15 minut. Cała sprawa nie jest jeszcze przesądzona, bo uchwałę musi poprzeć na sesji większość radnych. Jeśli jednak tak się stanie, opłaty za parkowanie zostaną także wprowadzone na dużym parkingu przy basenie. Klienci pływalni będą mogli pozostawić auto za darmo.

Magistrat planuje wprowadzić płatne parkingi na tzw. starych PKS, czyli przy ul. Polskiej (między skrzyżowaniami z Wolną i Kościuszki), na całej długości ulicy Kuśnierskiej oraz w dwóch miejscach przy ulicy Olimpijskiej – wzdłuż ogrodzenia stadionu (obok wejścia na basen) oraz wzdłuż dworca PKS. - Główna przyczyna proponowanych zmian jest taka sama jak idea płatnych parkingów. Chcemy w ten sposób wymusić rotację aut, ponieważ ruch w mieście jest coraz większy – wyjaśnia Jerzy Makulec z Urzędu Miasta w Garwolinie. – Ponadto otrzymujemy wiele sygnałów od mieszkańców, którzy narzekają, że jako właściciele posesji nie mają gdzie zaparkować przy nich samochodów – dodaje.

Na wczorajszym posiedzeniu komisji pojawili się mieszkańcy wymienionych ulic, którzy przekonywali o słuszności wprowadzenia opłat. Do urzędu wpłynął także wniosek o stworzenie strefy płatnego parkowania na Al. Legionów, wzdłuż osiedla domów jednorodzinnych na Zarzeczu. Wnioskodawcą jest jeden z przedsiębiorców, któremu zaparkowane auta blokują dojazd do sklepu.

Parkuj i jedź?

Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały, choć wątpliwości nie brakowało. - Co ma taki człowiek zrobić, który pracuje w Warszawie i zostawia samochód vis a vis PKS. To gdzie on ma ten samochód postawić? Wróci po 10 godzinach z Warszawy i będzie miał do zapłacenia 15 zł za parkowanie? – pytał Marek Janiec, przewodniczący rady. Z odpowiedzią pospieszył Marek Jonczak. – Być może trzeba pomyśleć o stworzeniu w Garwolinie parkingu typu „Parkuj i jedź”. Wyznaczmy parking bezpłatny, z którego będzie można skorzystać, jeśli przyjedzie jednym autem powiedzmy 4 czy 5 osób i przesiądą się w busa czy w autobus – przekonywał radny.

Parking basenowy na żetony

Wprowadzenie opłat na małym parkingu przy basenie, siłą rzeczy wymusi także wprowadzenia płatnej strefy parkowania na dużym parkingu. - Dla tych, którzy przyjadą skorzystać z basenu czy siłowni parking będzie oczywiście darmowy. Opłata będzie obowiązywała jedynie osoby, które nie będą klientami pływalni – tłumaczy Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Klienci basenu przy wyjściu z pływalni będą otrzymywali żeton, który umożliwi otwarcie bramki. Ci, którzy pozostawili samochód na parkingu, a nie skorzystali z oferty basenu, będą musieli za taki żeton zapłacić. Najprawdopodobniej cena nie będzie uzależniona od długości postoju – kierowcy będą płacili po prostu za wjazd na parking.

jd

 

 

 

Komentarze  

-1 #27 a parking...furla 2013-11-11 19:09
ja proponuje tez płatne parkingi na ul.Kościuszki przy ekonomiku .My mieszkańcy tez nie mamy w dni szkolne gdzie zaparkować. Niech nauczyciele parkują na terenie Ekonomika a jak nie to niech na osiedlu płacą.
Cytować
+1 #26 Polak gorszy spoza miasta? okupanci czasem pozbawiali praw miejskich - co wtedy...Bronisław ze WSI 2013-11-11 10:00
Cytuję egon:
jakby było nadrzędne to prawo samorządowe nie miało by racji bytu . A co do działan samorządu to nie nowina im przecież być na bakier z prawem . Zacznij się budowac to się przekonasz że prawo prawem a rzeczywistość rzeczywistością.

Zgadzam się z grubsza z Tobą Egon, a od siebie dodam że przeraża mnie podział na Garwolin i tych ze wsi - KTO TAK DZIELI w tej dyskusji, ten kultury ma ledwie pod paznokciami. A i tego niewiele z powodu obgryzania:(
Cytować
0 #25 konioegon 2013-11-08 15:49
jakby było nadrzędne to prawo samorządowe nie miało by racji bytu . A co do działan samorządu to nie nowina im przecież być na bakier z prawem . Zacznij się budowac to się przekonasz że prawo prawem a rzeczywistość rzeczywistością .
Cytować
0 #24 takie zacowanie to wstydDo Andzi i Anki 2013-11-08 11:04
Panie z miasta nie przyjeżdżajcie do wioski Garwolin,jedzci e do Warszawy tam na was czekają i zaparkujecie za darmo.Proszę o trochę kultury.
Cytować
-2 #23 egonkonio 2013-11-08 09:57
bredzisz jak potłuczony -prawo krajowe jest nadrzędne ,nie można odmówić inwestorowi jeżeli spełnia warunki.Pozdraw iam!!!!konio
Cytować
+2 #22 konioegon 2013-11-08 09:16
nieprawda . Po to dano samorządowi prawa do decydowania aby zgodnie z wolą u siebie robić to co chcemy .Można przegonić supermarkety a w zasadzie nie wydawać zezwolen . MOŻNA ZADECYDOWAĆ INACZEJ NIŻ w całym kraju . mOŻNA TYLKO PO CO ? UKRÓCI SIE KASKA NA PREMIE , NAGRODY .
Cytować
+1 #21 DO PYZDRAPracownik 2013-11-07 21:46
ABONAMENT ZA 100 LUB WIECEJ WYKUP.- biznesmeni bazarowi ha ha ha ha

Ciekawe co byś powiedział jakbyś zarabiał tyle co ja!
Cytować
+5 #20 garbusek ....konio 2013-11-07 21:32
Życie handlowe w mieście..tego już dawno nie ma(w tej skali sprzed kilku lat) ,czy Ty uważasz ,że mieszkańcy z wiosek przyjeżdżają kupić do "Krysi" bochenek chleba i Colę ,wiadomo ,że interesują ich tylko duże sklepy własnie MARKETY z prostej przyczyny bo tam jest TANIEJ.Wyjątkie m są sklepy mięsne Pana Wiśnickiego których sam jestem fanem.Też bym wolał ,żeby było jak dawniej ...tylko to se ne wrati ...jak w żydowskim szmoncesie -Rozenfeld zrobił sobie operację plastyczną i potrącił go samochód.Żali się po tym zdarzeniu do Pana Boga-ja się tyle modliłem a Ty mnie tak potraktowałeś-b o ja cię Rozenfeld nie poznałem ,odpowiedział Stwórca.Właśnie w ostatnich latach na Garwolinie dokonano takiej operacji plastycznej ...czy to dobrze ?...to tendencja ogólnokrajowa i kijem Wisły nie zawrócimy ważne ,żeby nie skończyć jak wspomniany Rozenfeld. Pozdrawiam!!!!k onio
Cytować
+2 #19 do koniagarbusek 2013-11-07 20:50
Czy ty nie jesteś z folwarku? Zadziwia mnie twoja krótkowzrocznoś ć, poprzez takie działanie będzie upadać życie handlowe w mieście, ponieważ wszyscy pojadą na parkingi przy istniejących makietach oraz tych nowo budowanych. Wio!!!
Cytować
-3 #18 sto lub wiecejPyzdra 2013-11-07 20:39
Cytuję Pracownik:
A czy ktoś pomyślał o pracownikach Zieleniaka? Co z naszymi autami?

ABONAMENT ZA 100 LUB WIECEJ WYKUP.- biznesmeni bazarowi ha ha ha ha
Cytować
+2 #17 opłaty w sobotękurier 2013-11-07 19:10
Jest jeszcze jedna kwestia, w innych miastach za parkowanie płaci się od poniedziałku do piątka, w Garwolinie również w sobotę i to jest chore...
Cytować
+1 #16 Po Edukacji III wiekubeda beda 2013-11-07 17:45
Cytuję aparat:
PODWUJNIE ,KARZDY , NIEKTÓZY . To jest świadectwo twojego poziomu i miejsce zamieszkania . Do podstawówki głąbie a nie do klawiatury !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aparat - ja tylko jestem po uniwerku III wieku Rektor dał mi Dyplom Podwójnie się szkoliłam, każdy orze jak może choć niektórzy mogą więcej się popisywać swoja polszczyzna. Niestety sianko w mózgownicy maja. Lecz ciągle się edukują w Edukatorze.
Cytować
+2 #15 do beda fiukaparat 2013-11-07 14:01
PODWUJNIE ,KARZDY , NIEKTÓZY . To jest świadectwo twojego poziomu i miejsce zamieszkania . Do podstawówki głąbie a nie do klawiatury !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
Cytować
+3 #14 ZieleniakPracownik 2013-11-07 13:39
A czy ktoś pomyślał o pracownikach Zieleniaka? Co z naszymi autami?
Cytować
+12 #13 podam pomysł.egon 2013-11-07 12:47
Z TYŁU URZEDU MIASTA jest duży parking tam pewne osoby parkują i zostawiają auta udając się do pracy .Tam trzeba ustanowić koniecznie płatny parking . W MYŚL TEJ SAMEJ ZASADY co parking koło basenu.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież