WG Patronat – Pies twój przyjaciel

Opublikowano: 28 maj 2011, 17:34 Kategoria Aktualności
festynzarzeczepsyschronisko

Jak zachować się gdy spotkamy agresywnego psa? Co oznacza, że czworonożny przyjaciel człowieka macha ogonem? Odpowiedzi na takie pytania poznali uczestnicy dzisiejszego festynu „Zwierzę nie jest rzeczą”. Za najsympatyczniejszego psa uznano Miśka, który urzekł jury swoją historią.

Organizatorom festynu plany pokrzyżowała pogoda. Mimo deszczowej pogody najwytrwalsi miłośnicy psów zjawili się na Zarzeczu. A tu na początku czekały ich pokazy tresury psów myśliwskich i policyjnych.

Głównym celem imprezy była pomoc schronisku w Celestynowie. – Nie przyjmujemy już zwierzaków. Mamy trudną sytuację – mówiła Karlina Pawelczyk, wolontariuszka. Każdej soboty o godz. 9.30 w schronisku organizowany jest kurs podstawowych zasad u psów. Szczegóły akcji na www.fajnypies.eu. Z Celestynowa do Garwolina przyjechały 3 psiaki, z których jeden znalazł właściciela.

Właściciele czworonogów wzięli udział w konkursie na najsympatyczniejszego psa. Wygrał Misiek, pies o dwóch domach w Borowiu i Warszawie. – 3 lata temu znaleźliśmy go pod barem w Borowiu, gdzie mieszka nasza babcia – mówią Adam i Basia z Warszawy (na zdjęciu). – Pies wyglądał jak sopel lodu. Nie mogliśmy go nie przygarnąć. Początkowo był bardzo smutny, miał chlapnięte uszka. Później uszy się podniosły. Misiek stał się energicznym i wdzięcznym psem – dodają. W nagrodę pies przypominający teriera otrzymał michę z karmą, a jego właściciele książkę.

Ci, którzy przyszli dzisiaj na Zarzecze mogli wymalować twarz w zwierzęce motywy czy zakupić wyroby przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, Gimnazjum nr 1, ZS nr 2, Liceum Ogólnokształcącego z ZS im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem. Dzięki garwolińskiemu leśnikowi można było przyjrzeć się sokołom.

Właściciele psów mogli pobrać chip. W planie było także ich wszczepianie, nie dopisali jednak lekarze weterynarii. Organizatorami festynu byli: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Garwolinie, Nadleśnictwo Garwolin, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Zespół Szkół w Rudzie Talubskiej, ZS nr 2 w Garwolinie.

łk/jd

 

Komentarze  

-2 #9 wrrromniepamiętam 2011-05-30 18:26
Cytuję Miłośniczka Psów:
Fajnie, że się tym zainteresowaliście, objęliście patronat i pomimo pogody zadaliście sobie trochę trudu, żeby się na Zarzeczu pojawić, zrobić parę zdjęć i napisać coś ciekawego. Ogromny "plus" dla Was. :)

samemu pisać sobie pochwalne komentarze, ale dno
Cytować
+1 #8 Pies twoj przyjacielbartek 2011-05-30 00:02
Cytuję Mądry:
Psy to mordercy!!! ILe dzieci i kobiet okaleczyły. Trzeba je uśpić albo tak jak mój wykładowca myśliwy - ustrzelić bezuczuciowe bestie!!! Pozdrawiam normalnych

Albo prowokujeszalbo jestes glupszy niz ustawa przewiduje.
Cytować
0 #7 Psyirek 2011-05-29 23:57
Odpowiedz "Madremu".Albo prowokujesz albo jestes GLUPSZY niz ustawa przewiduje.
Cytować
+1 #6 Do mądregokonio 2011-05-29 22:48
A kto jak nie ludzie wyhodowali poprzez chorą selekcję niebezpieczne rasy psów ?Pies odpowiednio ułożony jest przyjacielem człowieka a nie mordercą, canis homini lupus non est raczej zgodnie z prawdą homo homini lupus est.Pozdrawiam! !!!konio
Cytować
-1 #5 Psy to mordercyMądry 2011-05-29 18:43
Psy to mordercy!!! ILe dzieci i kobiet okaleczyły. Trzeba je uśpić albo tak jak mój wykładowca myśliwy - ustrzelić bezuczuciowe bestie!!! Pozdrawiam normalnych
Cytować
-2 #4 Po naskonio 2011-05-29 13:02
to dopiero było by co sprzątać!!!Pozd arawiam!!!!koni o
Cytować
0 #3 uznanie dla organizatorówmam psa 2011-05-29 11:42
Jakich kup? w Garwolinie własciciele psow sprzataja kupy :-)...szkoda ze pogoda nie dopisala i na przszłość może niedziela byłaby lepszym dniem na takie mile spotkanie ze zwierzakami? No i wtedy moze "lekarze wet." których tak niby duzo w Garwolinie, znaleźliby trochę czasu dla swoich potencjalnych pacjentow. Ich (lek.wet.) brak zainteresowania i wlaczenia w akcje własicielom zwierzakow da na pewno do myslenia. Uznanie dla Organizatorów.
Cytować
-2 #2 KUPlol 2011-05-29 11:03
ALE MUSIAŁO BYĆ KUP DO SPRZĄTANIA :)
Cytować
+1 #1 :)Miłośniczka Psów 2011-05-28 18:50
Fajnie, że się tym zainteresowaliś cie, objęliście patronat i pomimo pogody zadaliście sobie trochę trudu, żeby się na Zarzeczu pojawić, zrobić parę zdjęć i napisać coś ciekawego. Ogromny "plus" dla Was. :)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież