WG Patronat: Zwierzę nie jest rzeczą

Opublikowano: 27 maj 2011, 11:35 Kategoria Aktualności
festynpatronatschroniskozwierzę

Pod takim hasłem już jutro od godziny 15 na Zarzeczu festyn z okazji Dnia Praw Zwierząt. Jednym z celów imprezy jest wsparcie schroniska w Celestynowie, które w tym momencie opiekuje się 400 bezdomnymi psami. Sytuacja jest trudna, a zwierząt z roku na rok przybywa.

Schronisko potrzebuje każdej pomocy. Puszek z jedzeniem, suchej karmy, obroży, smyczy, czy szczotek do czesania. – Teraz potrzebujemy przede wszystkim pieniędzy, ponieważ czeka nas remont. Chcemy zburzyć kojce i wybudować nowe, by było zgodne z unijnymi wytycznymi – mówi Izabela Działak, dyrektor Społecznego Schroniska dla Zwierząt w Celestynowie.

– Tak naprawdę jednak chciałabym wszystkich prosić, żeby po prostu zabrali od nas jakiegoś pieska. Te zwierzęta są bardzo wdzięczne, przywiązują się do ludzi. One po prostu czują, tak jak my – dodaje dyrektor. Ponad połowa z tych zwierząt to psy stare, ale ludzie podrzucają także młode szczeniaki, a nawet suczki tuż przed rozwiązaniem.

Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć pieska do domu, mają możliwość skorzystania z adopcji na odległość. – Najlepiej, kiedy piesek znajdzie nowy dom, ale nie zawsze jest to możliwe. Adopcja na odległość polega na tym, że ktoś wybiera sobie jednego psa i wpłaca na niego pieniądze – tłumaczy Izabela Działak.

Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o schronisku, adopcji i formach pomocy zapraszamy jutro na Zarzecze. Wolontariusze przyjadą z Celestynowa razem z psami. W programie jutrzejszej imprezy także: pokaz tresury psów, zajęcia edukacyjne, bezpłatne porady weterynarzy, konkurs na najsympatyczniejszego psiaka i wiele innych atrakcji. Patronat nad akcją objęli burmistrz Garwolina i wójt gminy Garwolin, a jej organizatorami są: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Garwolinie, Zespół Szkół w Rudzie Talubskiej, Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury, Nadleśnictwo Garwolin i Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.

Justyna Dybcio

Komentarze  

0 #2 ?? 2011-05-27 21:09
Marnieje? A mnie się wydaje, że kwitnie...
Cytować
-3 #1 Serwis marnieje w oczachSzkoda mi tego 2011-05-27 16:20
Więcej zapału!

Kiedyś się to zwórci...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież