reklama

Gm. Pilawa: Inwestują w świetlice i place zabaw

Opublikowano: 20 wrzesień 2013, 07:28 Kategoria Aktualności
pilawainwestycje
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Święto Plonów to w każdej gminie okazja do podsumowań dokonań ostatnich miesięcy. Nie inaczej było podczas niedzielnych dożynek w Puznówce (gm. Pilawa).

Jak podkreślała burmistrz Albina Łubian, miejscowy samorząd realizuje te zadania, na które otrzymał dofinansowanie. ? Wkrótce zakończymy dalszy odcinek budowy kanalizacji w Trąbkach, rozpoczynamy kolejny etap w Wygodzie. Wyposażyliśmy świetlice wiejskie w Żelaznej, Gocławiu i Niesadnej. W ostatniej z wymienionych wsi realizujemy kolejny projekt mający na celu zagospodarowanie terenu przy Domu Ludowym z budową placu zabaw. Wkrótce rozpocznie się termomodernizacja Domu Strażaka w Wygodzie. Zakończyliśmy taką inwestycję przy Szkole Podstawowej w Puznówce ? wymieniała włodarz.

 

reklama


Na tym nie koniec. Samorząd podpisał umowy na kolejne inwestycje. W Jaźwinach i Kalonce rozpocznie się budowa domów ludowych. W Gocławiu i Żelaznej zostanie przeprowadzone zagospodarowanie terenu, a w Lipówkach powstanie plac zabaw. Dzięki wsparciu z tzw. powodziówek budowane są ulice w Pilawie.

Pamiętają o najmłodszych

Miasto i gmina pamięta o edukacji. W ostatnim roku udało się zakończyć rozbudowę przedszkola i remont biblioteki. W placówkach oświatowych realizowane są projekty systemowe i te mające na celu wyrównywanie szans u dzieci.

W trakcie dożynek Albina Łubian zwróciła uwagę na skrzyżowanie w Lipówkach. ? Udało się wykonać dojścia do przystanków, co nieco poprawiło bezpieczeństwo. Na dalsze rozwiązania należy poczekać prawdopodobnie do czasu budowy drogi ekspresowej ? mówiła burmistrz.

Mimo wielu realizowanych zadań, oczekiwania mieszkańców miasta i gminy Pilawa są niezaspokojone. ? Ile byśmy nie zrobili w każdym roku, ciągle jest wiele do pracy. Nadmieniam, że wobec coraz większej ilości zadań, jakie spadają na samorządu i brak na nie funduszy, realizujemy głównie te zadania, na która można było zdobyć środki finansowe ? zaznaczała. Albina Łubian dziękowała instytucjom, które wspierają działania samorządu.

łk

fot. arch. - podpisywanie umowy na dofinansowanie termomodernizacji szkoły w Puznówce, Albina Łubian (po lewej) i Ewa Orzełowska


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama