Rok temu wyłudził 30 tys. zł. Teraz usłyszał zarzuty

Opublikowano: 06 wrzesień 2013, 06:51 Kategoria Aktualności
prokuraturapieniądzeoszustwo

Arkadiusz S. na bazie podrobionych dokumentów wyłudził 30 tys. zł pożyczki. Gdy zaczęły się problemy ze spłatą, mężczyzna zaczął się ukrywać. Po wydaniu listu gończego wpadł w ręce policji. Pod koniec sierpnia usłyszał zarzuty.

Prokurator Rejonowy w Garwolinie skierował do Sądu Rejonowego w Garwolinie akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi S. Mężczyzna jest oskarżony o to, że w 19 kwietnia 2012 roku w Garwolinie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową z siedzibą w Warszawie Placówka w Garwolinie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 30 tys. zł.

 

- W ten sposób, że nie mając zamiaru spłaty zobowiązania finansowego zawarł umowę pożyczki, przedłożył podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu firmie „Forpro” na stanowisku przedstawiciela handlowego i uzyskiwanym wynagrodzeniu, czym wprowadził pracownika SKOK-u w błąd co do zdolności kredytowej, pobrał gotówkę a następnie nie dokonał spłaty którejkolwiek z rat – informuje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. - W toku śledztwa Arkadiusz S. ukrywał się przed organami ścigania i był poszukiwany listem gończym. Jako środek zapobiegawczy został wobec niego zastosowany areszt tymczasowy – czytamy dalej.

Arkadiuszowi S. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach/opr. Redakcja

fot. sxc.hu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież