Kolejne zmiany w parafiach

Opublikowano: 06 wrzesień 2013, 06:50 Kategoria Aktualności
kościółbiskupzmiany

Koniec wakacji przyniósł kolejne zmiany w duchowieństwie na terenie diecezji siedleckiej. Roszady księdza biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego dotyczą także parafii powiatu garwolińskiego.

Z dniem 3 września z funkcją proboszcza parafii Wilga pożegnał się ks. Henryk Och. Do niedawna kapelan strażaków powiatu garwolińskiego będzie teraz stał na czele parafii pw. św. Anny w Radzyniu Podlaskim. Proboszczem nadwiślańskiej wspólnoty jest ks. Marek Żak (poprzednio proboszcz parafii Huszcza). Rezydentem wilżańskiej parafii został Grzegorz Walczuk.

 

Z początkiem września parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie zyskała nowego wikariusza. Został nim ks. Paweł Kobiałka, który został zwolniony z funkcji dyrektora administracyjnego Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach. Kapłan zastąpił ks. Leszka Dąbrowskiego. Duchowni zamienili się miejscami posługi.

Zmiana także w sobolewskiej parafii. Ks. Bogdana Iwańczuka zastąpił ks. Michał Buczyński (ostatnio parafia Radoryż Kościelny). Ks. Iwańczuk będzie pełnił posługę w Staninie.

We wrześniowym komunikacie diecezji czytamy także o mianowaniu ks. Jerzego Przychodzenia do godności kanonika gremialnego Kapituły Kolegiackiej w Garwolinie. Kapłan to proboszcz parafii w Marianowie.

opr. łk

Komentarze  

-1 #70 zmianymamona 2015-06-17 17:56
Czas zmian księży w parafiach już się zaczął, parafię Wilga też te zmiany dotyczą. Odejdzie wikary ks Krzysztof a znaczna część parafian oczekiwała zmian na stanowisku proboszcza.Czyż by ks Biskup się pomylił?Czy po prostu Kurii nie zależy na naszej parafii.Przy obecnym proboszczu kościół nasz pustoszeje i ubożeje.Czas najwyższy na zmiany proboszcza!!!
Cytować
+21 #69 wilgamamona 2015-02-23 17:28
Na ogrzewanie zbiera a drzewo opałowe ,które poprzedni ksiądz zostawił hojną ręką oddał kościelnemu. Umiał blachę sprzedać to mógł wyegzekwować pieniądze za drzewo ,byłoby na grzanie w kościele.Ale cóż ,łatwo przyszło ,łatwo poszło. Przecięż on tego drzewa nie rąbał. Na każdym kroku trudno doszukać się gospodarności.
Cytować
+19 #68 par.wilgaManiek 2015-02-23 10:39
Cytuję maksymilian:
Przestancie wkoncu pisac te oszczerstwa. Jak cos macie do ks. Proboszcza z Wilgi tk przyjdzcie i mu to powiedzcie a nie sie ukrywacie w sieci. Modlcie sie za ksiez bo oni tego potrzebuja.

Obrońca proboszcza sie znalazł się.W takim razie sam sponsoruj zachcianki proboszcza bo My parafianie nie będziemy wyrzucać pięniędzy w błoto.Każdy z nas ciężko pracuje na każdą złotówke.A Ty jak masz ich za dużo to możesz nawet zasponsorować księdzu wakacje na Teneryfie.Będzi e się za Ciebie gorliwie modlił :D
Cytować
+23 #67 do parafianinamamona 2015-02-22 03:21
Cytuję maksymilian:
Przestancie wkoncu pisac te oszczerstwa. Jak cos macie do ks. Proboszcza z Wilgi tk przyjdzcie i mu to powiedzcie a nie sie ukrywacie w sieci. Modlcie sie za ksiez bo oni tego potrzebuja.


Nie denerwuj się.Nie jeden raz już były podejmowane na ten temat rozmowy z Ks proboszczem z Wilgi.Ne przyjmuje do wiadomości racji parafian.Nie przywykł do uczciwego rozliczania się.Dlatego tak złośliwie postępuje z wyborami do Rady Parafialnej. Tak należy się modlić w intencji księży ,chociaż wątpię czy ks proboszcz jest też tego zdania. Dużo do życzenia ma jego pobożność.
Cytować
-24 #66 parafianinmaksymilian 2015-02-20 19:13
Przestancie wkoncu pisac te oszczerstwa. Jak cos macie do ks. Proboszcza z Wilgi tk przyjdzcie i mu to powiedzcie a nie sie ukrywacie w sieci. Modlcie sie za ksiez bo oni tego potrzebuja.
Cytować
+19 #65 par.WilgaManiek 2015-02-18 14:25
Trudno do SZLACHETNYCH nie należę i nie dam złamanego grosza temu księdzu...
Cytować
+21 #64 mamonawilga 2015-02-18 07:24
Cytuję Maniek:
Kolejna zbiórka na "ogrzewanie" kościoła w Wildze to już robi się śmieszne.Podobno proboszcz ma dosyć już Wilgi a My mamy dosyć takiego proboszcza...Myśle ze pora już odejść księże...Też wydziwiasz.Nale ży zachować się SZLACHETNIE.Ks proboszcz podkreślił ostatniej niedzieli, że niektórzy ludzie są l szlachetni bo dają na tacę. Należy równać do SZLACHETNYCH.Sz koda ,że Ks proboszcz nie zachowuje się szlachetnie .Nie poinformował wiernych ile wynosiła taca wtedy ,kiedy zbierał na ogrzewanie. Finanse dla Ks proboszcza to rzecz najważniejsza.U czciwość niekoniecznie .
Masz rację.Czas najwyższy, aby zapytał czy ma się pakować.TAK,TAK !
Cytować
+23 #63 par.WilgaManiek 2015-02-17 21:01
Kolejna zbiórka na "ogrzewanie" kościoła w Wildze to już robi się śmieszne.Podobn o proboszcz ma dosyć już Wilgi a My mamy dosyć takiego proboszcza...My śle ze pora już odejść księże...
Cytować
+31 #62 mamonawilga 2015-02-11 13:46
Oj nie pododają się Ks.proboszczowi parafianie z Wilgi. Nawet ekipę do grodzenia wokół plebani nie wziął z naszej parafii tylko z Górzna .Nie ma u nas fachowców. A może wydałoby się ile naprawdę zapłacił za wykonaną pracę.
A odnośnie Rady Parafialnej to trwa jeszcze łapanka kandydatów ponieważ nie wszyscy wybrani wiedzieli że będą wybierani i po wyborach nie wyrazili zgody na udział w tym ,,WYBORNYM" TOWARZYSTWIE.
Cytować
-2 #61 monawilga 2015-02-10 09:09
Najbardziej zagrożony zabytkowy ołtarz , jeżeli jeszcze jest nasz!?
Cytować
0 #60 boga ?egon 2015-02-09 22:38
Co ma do tego bóg jak o kościele i całej otoczce piszę .
Cytować
-6 #59 żalantyegon 2015-02-09 20:42
ależ ty głupi jesteś, Boga się nie boisz? w piekiełku też potrzeba...Cytuję egon:
A jakby tak do doniecka wysłać korpus księży polowych.?!
Bez broni, aczkolwiek wyposażonych w konfesjonały samobieżne, gromnice taktyczne i kropidła dużego zasięgu.?!
Na ich czele Ojciec Dyrektor, z adiutantkami spod znaku pis!
Wieczorami nękać przeciwnika roratami przez dużej mocy głośniki, w ciągu dnia prowadzić kampanię propagandową i otaczać wrażego nieprzyjaciela procesjami z obowiązkowym śpiewaniem godzinek, czy innych wstrząsających utworów - dobrze, gdyby w wykonaniu chórów wiejskich kół parafialnych!
Tego nie zdzierżą!
Cytować
+1 #58 hmegon 2015-02-09 17:48
Tylko czy takie praktyki nie są zakazane konwencja genewską wszak to gorsze od podtapiania.
Cytować
-2 #57 jakbyegon 2015-02-09 17:36
A jakby tak do doniecka wysłać korpus księży polowych.?!
Bez broni, aczkolwiek wyposażonych w konfesjonały samobieżne, gromnice taktyczne i kropidła dużego zasięgu.?!
Na ich czele Ojciec Dyrektor, z adiutantkami spod znaku pis!
Wieczorami nękać przeciwnika roratami przez dużej mocy głośniki, w ciągu dnia prowadzić kampanię propagandową i otaczać wrażego nieprzyjaciela procesjami z obowiązkowym śpiewaniem godzinek, czy innych wstrząsających utworów - dobrze, gdyby w wykonaniu chórów wiejskich kół parafialnych!
Tego nie zdzierżą!
Cytować
+18 #56 radaWanda 2015-02-08 19:58
Teraz to w parafii Wilga"cuda" będą się działy z taką radą parafialną.Już nie długo jak ktoś wcześniej napisał możemy którejś niedzieli zobaczyć w kościele puste ściany.Teraz to trzeba będzie proboszczowi patrzeć na ręce...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież