reklama

Gm. Pilawa: 7. i 8. pożar pustostanu

Opublikowano: 26 sierpień 2013, 12:57 Kategoria Aktualności
trąbkipożarpilawastraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Strażacy gaszą pożar pustostanu w Trąbkach (gm. Pilawa). Ogień to prawdopodobnie efekt niedogaszenia wszystkich elementów po wczorajszym, już 7. pożarze tego budynku.

Wczorajszą akcję strażacy rozpoczęli przed godz. 16. - Paliło się na pierwszym piętrze i poddaszu, na powierzchni połowy budynku. Strażacy podjęli działania ograniczające rozprzestrzenianie się pożaru na pozostałą część budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania z wykorzystaniem podnośnika hydraulicznego, gdyż osłabiona konstrukcja budynku nie pozwalała na wejście strażaków do jego wnętrza ? relacjonuje bryg. Janusz Majek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

 

reklama


W akcji brało udział 10 zastępów - 4 PSP, 6 OSP (Pilawa 2, Wygoda, Parysów, Borowie, Garwolin). Gaszenie pożaru trwało do 20.46.

Dzisiaj przed kilkudziesięcioma minutami po raz 8. ogień pojawił się w opuszczonym budynku przy ul. Osadniczej. ? Na miejscu jest podnośnik i zastęp OSP z Pilawy ? mówi bryg. Majek.

Pierwszy pożar budynku w Trąbkach miał miejsce w marcu. Śmierć poniosła wtedy 1 osoba, a 30 straciło dach nad głową. Budynek płonął także w maju, czerwcu, lipcu i 15 sierpnia.

łk

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama