reklama

Gm. Pilawa: Bary czynne dłużej

Opublikowano: 25 lipiec 2013, 09:48 Kategoria Aktualności
pilawatrąbkipiwo
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

O godzinę dłużej będą czynne dwa bary na terenie gminy Pilawa. Radni przychylili się do prośby właścicieli pijalni. Za zmianami było 10 radnych, 2 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

Głosowanie w tej sprawie na jednej z niedawnych sesji wzbudziło wiele wątpliwości. Właściciel baru z ul. Przemysłowej chciał przedłużyć otwarcie lokalu w czasie letnim (maj-wrzesień) do godz. 23. Godzinę dłużej niż do tej pory. Z kolei właścicielka pijalni piwa z Trąbek chciała o 60 minuty dłużej przyjmować klientów w weekendy. Obecnie lokal w sobotę i niedzielę czynny jest do godz. 24.

- Boję się, aby nie było sprzeciwu mieszkańców. Kilka lat temu była nawet petycja, aby ograniczyć otwarcie tego baru, bo dochodziło tam do zakłóceń porządku ? mówił przewodniczący rady Marcin Woźniak. Jak się okazało w toku dyskusji, po zainstalowaniu monitoringu problem spod baru na Przemysłowej zniknął. Opinia o pijalni w Trąbkach była pochlebna, więc tu wątpliwości radni nie mieli.

reklama


Jeszcze przed przyjęciem uchwały głos zabrał jeden z mieszkańców. ? To bez sensu, aby przedłużać im godziny otwarcia. Ludzie i tak wezmą piwo i pójdą po wierzbę pić ? mówił rozgoryczony. Radni tego głosu nie posłuchali. Za zmianami było 10 radnych, 2 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

łk

fot. sxc.hu


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama