Trwa remont najważniejszej drogi powiatowej

Opublikowano: 03 lipiec 2013, 08:35 Kategoria Aktualności
pzddrogiremontyłaskarzew

Do końca września ma potrwać modernizacja drogi powiatowej Garwolin-Maciejowice, między Rudą Talubską a Izdebnem. Prace obejmą poprawę nawierzchni na odcinku 6 km.

- To jeden z dłuższych odcinków dróg, na którym w tym roku realizowane są prace w powiecie – podkreśla starosta Marek Chciałowski. Fundusze Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, gmin Garwolin i Łaskarzew oraz środki powiatu dały łącznie 1,53 mln zł na tę inwestycję.

– Przebudowa drogi powiatowej 1325W obejmuje wyrównanie nawierzchni bitumicznej, warstwy górnej i dolnej, ułożenie chodników od przejazdu kolejowego w Rudzie Talubskiej do pierwszego skrzyżowania w stronę Łaskarzewa – omawia zakres prac dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie Marek Jonczak. Łącznie zmodernizowane zostanie 4795 m trasy, ale to nie wszystko. – Dzięki oszczędnościom przetargowym zostanie wykonane utrwalanie nawierzchni na odcinku 1200 m w miejscowości Izdebno Kolonia – zaznacza starosta.

W efekcie stan nawierzchni zostanie poprawiony na odcinku 6 km – od przejazdu kolejowego w Rudzie Talubksiej niemal do granicy gminy i miasta Łaskarzew. Z prac wyłączony jest 300-metrowy odcinek traktu przy skrzyżowaniu z drogami na Uścieniec i Dąbrowę. Tam powiat planuje nowe rozwiązanie komunikacyjne. – W wieloletnich planach mamy zapisane przebudowanie tego skrzyżowania w formie ronda. Obecnie jesteśmy w trakcie wykupywania gruntów od prywatnych właścicieli. Posiadamy koncepcję przebiegu tego ronda – wyjaśnia dyrektor Jonczak.

Roboty drogowe na trasie Garwolin-Łaskarzew mają zakończyć do końca września. Kierowcy i inny użytkownicy drogi muszą liczyć się z czasowymi zwężeniami trasy i ograniczeniami prędkości.

łk

Komentarze  

+1 #3 Ni niObserwator 2013-07-03 14:24
Cytuję łaskarzewiak:
Droga w Koloni Izdebno zostanie wykonana przez powiat ale znając życie wójt gminy Pan Janisiewicz przypisze sobie swoje zasługi i że to gmina wykonała a ?????? naród to kupi , jak sie nie ma swoich zasług to warto bazować na innych.


Łaskarzewiaku. Drogi powiatowej nie remontuje gmina w związku z tym wójt nie moze pochwalić się robotą powiatu... Poczytaj trochę o zadaniach własnych gmin i powiatów.
Cytować
-2 #2 Droga Powiatowałaskarzewiak 2013-07-03 11:00
Droga w Koloni Izdebno zostanie wykonana przez powiat ale znając życie wójt gminy Pan Janisiewicz przypisze sobie swoje zasługi i że to gmina wykonała a ?????? naród to kupi , jak sie nie ma swoich zasług to warto bazować na innych.
Cytować
-4 #1 MiastkówMichał 2013-07-03 10:19
A droga Oziemkówka-Mias tków i Miastków-Źelech ów będzie w ogóle robiona? Nie chcę być nie miły czy coś, ale strach jechać jakim kolwiek pojazdu
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież