Bilans burz - powalone drzewa, podtopione posesje

Opublikowano: 22 czerwiec 2013, 16:04 Kategoria Aktualności
burzestraż pożarna

34 zdarzenia związane z burzą zanotowali wczoraj strażacy na terenie powiatu garwolińskiego. W usuwaniu skutków pogodowej anomalii brały udział 24 zastępy.

Pierwsze sygnały o powalonych drzewach dotarły do dyżurnego o godz. 17:30. – Od tego czasu odebraliśmy 34 zgłoszenia, które dotyczyły w 26 przypadkach powalonych drzew, 2 zerwanych pokryć dachowych, 5 podtopionych posesji oraz dostarczenia agregatu prądotwórczego do chorego w gminie Borowie – informuje bryg. Janusz Majek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. - W działaniach brały udział łącznie 24 zastępy straży pożarnej w liczbie 120 osób – dodaje.

 

Powalone i połamane konary drzew blokowały drogi krajowe – na „17” między Gocławiem a Garwolinem oraz w kilku miejscach od stolicy powiatu przez Wilchtę po Borowie na „76”. Ponadto strażacy interweniowali w gminie Parysów (Stodzew, Starowola, Łukówiec), w gminie Garwolin (trasa Wola Rębkowska-Wola Władysławowska, Puznów Stary-Garwolin), w gminie Pilawa (Łucznica-Pilawa, Trąbki-Puznówka, Wygoda-Gocław, Pilawa), w gminie Żelechów (Goniwilk-Wola Żelechowska). Drzewa blokowały drogi między Oziemkówką a Uninem, w Sobolewie oraz Garwolinie (ul. Staszica, Kościuszki, Narutowicza, al. Legionów).

Wiatr zerwał blachę z domu w Łukówcu (gm. Pilawa) oraz z magazynu przy ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej (gm. Garwolin). Z podtopionymi posesjami strażacy walczyli w Choinach w gminie Parysów (dwie posesje i remontowana droga) oraz Pilawie (2 posesje).

Po wczorajszych opadach skutki odczuwalne były jeszcze dzisiaj. Po godz. 8 w Woli Rębkowskiej dwa powalone drzewa na posesji uszkodziły siatkę w płocie. W stolicy powiatu przy ul. Andersa konar niebezpiecznie zwisał nad jezdnią.

łk

fot. powalone drzewo na terenie parku przy Urzędzie Gminy w Borowiu

Komentarze  

+3 #1 Oj bieda, biedaMarta 2013-06-22 18:51
Od kiedy Łukówiec należy do gm. Pilawa? :D
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież