Złoży wniosek o rozwiązanie Straży Miejskiej?

Opublikowano: 28 maj 2013, 07:26 Kategoria Aktualności
straż miejskakrzysztof wielgoszrada miasta

- Będę pierwszym, który złoży wniosek o rozwiązanie Straży Miejskiej w Garwolinie – powiedział na wczorajszej sesji Krzysztof Wielgosz. Radnego rozgoryczył fakt, że podczas dnia rodzinnego w przedszkolu przy stadionie, strażnik miejski wykonywał swoje obowiązki, czyli dokumentował łamanie przepisów.

Kwestia powodu, dla którego funkcjonariusz wykonywał zdjęcia samochodom ustawionym wzdłuż ul. Olimpijskiej, zaciekawiła radnego. – Na parkingu przy Sportowej była woda, więc rodzice, którzy przyjechali do swoich dzieci do przedszkola, zaparkowali samochodu wzdłuż ul. Olimpijskiej. Na stadionie brama była zamknięta, bo wylewają tam asfalt. Nie chciałbym mówić jakie teksty leciały wtedy od rodziców, którzy widzieli strażnika robiącego zdjęcia – mówił Krzysztof Wielgosz (na zdjęciu po lewej).

– Jeśli na podstawie tych zdjęć będą kierowane wnioski o mandaty, to będę pierwszym, który złoży wniosek o rozwiązanie Straży Miejskiej w Garwolinie. To kompromitacja dla straży – dodał rozżalony. Zachowaniu radnego Stowarzyszenia dla Garwolina dziwił się Marek Łagowski z klub Teraz Garwolin. – Żyjemy przecież w państwie prawa – stwierdził radny.

W obronie swoich podwładnych stanął Tadeusz Poczek. – Mamy po kilka telefonów dziennie z prośba o interwencję. Tak było prawdopodobnie i w tym przypadku. Ale to co, mamy zlikwidować zakazy w mieście i niech będzie wolna amerykanka? – pytał retorycznie komendant Straży Miejskiej w Garwolinie.

Sprawa na sesji po chwili ucichła, ale nie ma co się oszukiwać. Strażnik miejski wykonywał zdjęcia, na podstawie których będą kierowane wnioski o ukaranie. Każde takie postępowanie może zakończyć się mandatem karnym w tym przypadku za złe parkowanie lub pouczeniem.

łk

Komentarze  

+2 #33 KRYTYKANCTWO?MIESZKANIEC G-LINA 2013-06-02 16:38
NAJLEPIEJ ZAWSZE KRYTYKOWAĆ. POLIKWIDUJCIE WSZYSTKIE SŁUŻBY TO WTEDY NAWET BĘDZIECIE SIĘ BALI WYJŚĆ NA ULICĘ, ZROBIĆ ZAKUPY W SKLEPIE BO JAK NIE NAJEDZIE NA WAS JAKIŚ PIRAT DROGOWY TO KUPICIE STARE MIĘSO NA OBIADEK, ALBO STRAŻ CZY POGOTOWIE NIE DOJEDZIE NA CZAS BO JEDEN Z "KOMENTATORÓW" ZASTAWI WASZ WJAZD NA POSESJĘ. ŻYCIE JEST ZBYT KRÓTKIE BYŚMY SOBIE JE TAK UTRUDNIALI I BYLI WZGLĘDEM SIEBIE TAK OKRUTNI. ZASTANÓWCIE SIĘ CO PISZECIE.
Cytować
+8 #32 paranojaznany ktoś 2013-06-01 12:00
Ja powiem tak panowie strażnicy ; powinniście stac wszyscy 3 [tak tak panie poczek] i instuowac kierowcow ze jest zakaz ,że zle warunki do parkowania bo zalany parking i przede wszystkim udzielic informacji oraz pokierowac tych ludzi gdzies na najbliższy parking lub wolne miejsce parkingowe. Nie doszlo by do lamania przepisow problem by był zalatwiony jak nalezy . OD TEGO JESTEŚCIE a nie komendant lazi po spotkaniach jak truteń i kawe spija.
Cytować
+1 #31 Płac i płacz.kulopodobny 2013-05-31 16:07
ARBUZY TO TACY CO NIEDAWNO BYLI CZERWONI A TERAZ SA ZIELONI . PRZEFLANCOWALI SIE I UDAJĄ DEMOKRATÓW Z chłopskiego nasienia nie zrobisz PANA tylko BARANA, a tych w grajdołku nie brakuje i płaca mandaciki i tak powinno byc samochód to nie wóz drabiniasty lub zelazniuak Kodeks Drogowy to nie gazeta trzeba czytać ze zrozumieniem!!! !
a jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz sorki na drogę lub parking. .Płacz i płać
Cytować
+4 #30 to ksiadzMichał 2013-05-31 15:59
Wykastrować "ksiedza" bedzie cienko piał
Cytować
+9 #29 A może palmaJurek 2013-05-31 13:23
Być może, że panowie ze strazy miejskiej przechodza obecnie przedwczesne przekwitanie i dlatego sa tak upierdliwi dla niemal kazdego i wszystkiego co znajduje się w fazie ruchu lub chwilowego spoczynku na terenie miasta. Szczęść was Boże. Tylko nie od grzybicy.
Cytować
+9 #28 ............blabla 2013-05-29 23:26
popieram ten wniosek gdyż nasza wspaniała straż sama łamie przepisy. powinna dawać wzór do naśladowania a nie pokazywać, że oni mają władze to mogą stawać gdzie im się zachce. Ostatni przypadek w którym widziałem naszą wspaniałą straż miejską była niedziela stojącą naprzeciwko cmentarza ruskiego, najlepsze w tym wszystkim było to jak oni robili zdjęcia kierowcą kierującym się do garwolina. było to mistrzostwo, współczuje tym którzy dostali już zdjęcie a także pozdrowienia dla "KSIĘDZA" który wpada na coraz to lepsze pomysły
Cytować
+9 #27 Picie piwa nad rzekąobsrewator 2013-05-29 22:20
powinien to być azyl gdzie spokojnie można by było sobie wysączyć złocisty napój na wodą ale spacerując KREW mnie zalewa jak co druga butelka/puszka ląduje w rzece lub kanale Ulgi. Syf jaki jest nad naszymi akwenami poraża. I za to straż wiejska zn miejska powinna karać i nie mandatami tylko zbieraniem nieczystości wokół rzeki.

PzdrK.

ps. no i oczywiście zlikwidować tą patologię a kasę przeznaczyć na policję
Cytować
+4 #26 nie osłabiaj mnie...Garwolak 2013-05-29 20:17
Cytuję xyz:
[quote name="mmm"]
następnie trzeba zadaćsobie pytanie po co utrzymywać dwa urzędy spełniające te same funkcje?? żeby koszty były większe?? no po co?/


Człowieku arbuzów mają wszyscy w d... podejdzie taki wieśniak do Ciebie i prosi o dane, Ty mu powiesz żeby Ciebie cmoknął w szacowne cztery litery bo nie mogą Ciebie nawet sprawdzić systemie takim jakim dysponuje Policja bo nie mają takich uprawnień. Równie dobrze podaj zmyślone dane im i idź w cholerę a oni niech mają zagwozdkę czy to prawdzie dane czy nie... Widziałeś ich kiedy kol wiek żeby zajęli się jakąś poważniejszą interwencją??? typu kolizja drogowa ?? Jasne że nie bo barany nie obsługują zdarzeń drogowych!!!! Już wiele razy słyszałem jak kierowca podchodzi do arbuza i mówi mu ze ktoś zastawił mu brykę. A co usłyszał w zamian?? "Proszę wezwać Policję" To wyjaśnij mi czy nadal jesteś tego zdania że arbuzy odciążają Policję???. Idą na łatwiznę zawsze czyli mandat ze zdjęć i parkowania a kwity za wykroczenia porządkowe to nie sa wystawiane w Garwolinie i nie będą przez SM.... dziękuję za uwagę
Cytować
+5 #25 aanty 2013-05-29 18:39
JAK KOMUŚ WYPISZĄ MANDAT TO DAJCIE ZNAĆ TO JA POKAŻE FAJNY FILM JAK STRAŻ MIEJSKA KORZYSTAJĄC Z FOTORADARU I SAMI ŁAMIĄ PRZEPISY STOJĄC NA ZAKAZIE
Cytować
+11 #24 dźwońmyrodzic 2013-05-29 12:56
Nazwa Straż Miejska w Garwolinie
Miejscowość 08-400 Garwolin
Adres ul. Staszica 15
Telefon 257864244
Telefon 691497855
Cytować
+10 #23 wyjątkirodzic 2013-05-29 12:54
a jak nie to mam lepszą propozycję. Skoro tak nam służy SM to wzywajmy ich do każdej niepokojącej sytuacji, chociażby kot wlazł na drzewo i trzeba go zdjąc itp. Posrają się przy piętnastym wezwaniu bo maja tylko jedno autko i nie będą mieli czasu na pierdoły - zdjęcia z telefonu
Cytować
-2 #22 ...xyz 2013-05-29 12:54
Cytuję mmm:

mam i przesadzasz. po pierwsze to jeżeli samochód jest źle zaparkowany to od tego jest drogówka, po drugie sporadycznie się zdarza żeby ktoś tak zaparkował, że nie da się przejść z wózkiem, po trzecie nie widzę nic złego jak chłopaki sobie piją piwo na ławce nad rzeką, co do tych nie mających kultury to oni i tak mają gdzieś strażmiejską i nawetmandaty tej kultury im nie wpoją, następnie trzeba zadaćsobie pytanie po co utrzymywać dwa urzędy spełniające te same funkcje?? żeby koszty były większe?? no po co?/


Twierdzisz że Policja i SM mają takie same funkcje? To świadczy o tym jaki poziom prezentujesz w dyskusji... Bezkrytyczne podejście do swoich racji, które oparte są na bzdurnych i nieprawdziwych argumentach. SM może karać za niektóre wyrkoczenia drogowe i porzadkowe. Dlatego SM odciąża Policję. Tylko masz o nich nieobiektywną opinię, bo pewnie dostałes od nich mandat za zdjęcie, więc nie starasz się tego dostrzegać.
Cytować
+2 #21 wyjątkirodzic 2013-05-29 12:51
ta ulica to nie Kościuszki tylko Olimpijska szeroka nawet jak tam stoją samochody i nie ma na niej jakiegoś kosmicznego ruchu a kierowcy nigdy nie narzekali, ze nie można się tam poruszać. Dajcie spokój raz na jakiś czas świeto w przedszkolu i od razu świeto dla SM bo to jak żniwa kilkanaście aut na raz w strugach deszczu i tylko fotki porobić. SM chcąc uratować swoją twarz powinna zachować odrobinę ludzkości i wysłać jedynie upomnienia a nie mandaty, wtedy i oni i rodzice - właściciele aut będą zadowoleni.
Cytować
+4 #20 odpowiedźrodzic 2013-05-29 12:42
sam strażnik nawet nosa z auta nie wystawił tylko pstrykal zdjęcia tym swoim telefonem. Tak lało, że nie chcial zmoknąć ale rodzice i dzieci powinni. Nawet im sie nie chce kwitka wypisać tylko czesto robia zdjęcia a później wysyłają. Normalnie powinien wypisać i zostawić za wycieraczką - tak? takie zjawisko jest u nas częste np. parking na "starych PKS-ach" tam wychodzi strażnik robi fotki i już nawet jak przystaniesz na chwilę zapytać o drogę to nie wiadomo czy za rogiem nie dopadł Cię obiektyw strażnika. Kiedyś fakt chodzili po dwóch po chodnikach ale teraz po co jest telefon z aparatem jest kasa
Cytować
+4 #19 odpowiedźrodzic 2013-05-29 12:38
Niestety nie bylo gdzie zaparkować a polecam wędrówkę z wózkiem i drugim dzieckiem (przedszkolakie m) przez zalane chodniki i w czasie ulewy - gratuluję zdrowego myślenia - czytać z ironią. Dzień rodziny zdarza sie raz w roku i jest dla dzieci i rodziców ważnym wydarzeniem, więc kazdy chciał dotrzeć na czas i jakoś wyglądać na przedstawieniac h a nie jak zmokla kura. w takich sytuacjach oczekuje sie troche ludzkich zachowań i zrozumienia.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież