Młodzi znawcy przepisów

Opublikowano: 30 kwiecień 2013, 07:39 Kategoria Aktualności
brdzespół szkół nr 2

Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie gościł uczestników powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Najlepsze zespoły z Górzna i Żelechowa będą zaprezentowały powiat garwoliński w regionalnym etapie konkursu.

Edukacja najmłodszych uczestników ruchu drogowego to najważniejszy cel turnieju, który w naszym powiecie organizowany został już po raz 15. Podobnie jak w poprzednich edycjach uczestnicy wiedzę sprawdzali w teście. Pokonanie rowerowego toru przeszkód było zadaniem dla najlepszych zespołów z części teoretycznej. Dodatkową konkurencją był sprawdzian udzielania pierwszej pomocy.

 

– Cieszę się, że coraz więcej szkół bierze udział w tym konkursie – spostrzegał Jacek Kobyliński, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach. Konkurs od ponad dekady na stałe wpisał się w działania na rzecz bezpieczeństwa w powiecie. –Uczestnicy konkursu będą pamiętali o tym, czego nauczyli się tutaj, a zasady prawidłowego korzystania z drogi będą miały wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach – podkreślał Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie podinsp. Klemens Serzysko.

- Każdy taki konkurs powoduje, że jest mniej wypadków. Jestem wdzięczny Miejsko-Powiatowemu Zespołowi ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego za pomoc w organizacji turnieju – podkreślał starosta Marek Chciałowski. – Wszyscy jesteście zwycięzcami. Największą nagrodą jest to wszystko co wynieśliście z tych konkursów, czyli wiedza i umiejętności – dodał.

Zwycięskie zespoły Górzna i Żelechowa będą reprezentowały powiat garwoliński na eliminacjach regionalnych konkursu w Siedlcach. Uczniowie i opiekunowie z trzech pierwszy miejsc otrzymali nagrody rzeczowe.

W tym roku nagrodami dodatkowymi były miesięczne karnety na basen ufundowane przez burmistrza Garwolina. Otrzymali je uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z testem. W tym gronie znaleźli się Magdalena Obłoza (SP Parysów), Marcin Władziński (SP Górzno), Adrian Grzechnik (SP 2 Garwolin) oraz Grzegorz Grzegrzółka (Gim. 1 Garwolin), Natalia Biernacka (Gim. Żelechów), Patryk Kwas (Gim. Powiatowe Żelechów).

Organizatorami turnieju było Starostwo Powiatowe w Garwolinie, WORD w Siedlcach, Mazowieckie Kuratorium Oświaty Delegatura w Siedlcach, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie przy współudziale Miejsko-Powiatowego Zespołu ds. BRD.

Szkoły podstawowe

1. SP w Górznie (Marcin Władziński, Adrian Rusak, Bartek Dybcio)

2. SP w Woli Rębkowskiej (Magdalena Lenarczyk, Milena Głowala, Piotr Rosłaniec)

3. SP 2 w Garwolinie (Dawid Dziak, Filip Zając, Adrian Grzecznik)

4. SP w Parysowie

5. SP w Trojanowie

6. SP w Sobolewie

7. SP w Mariańskim Porzeczu

8. SP w Żelechowie

Startowały 22 szkoły.

Gimnazja

1. Gim. Powiatowe w Żelechowie (Norbert Dziubak, Patryk Kwas, Kamil Bogusz)

2. Gim. w Trojanowie (Marta Majek, Piotr Majek, Katarzyna Bryzek)

3. Gim. 2 w Garwolinie (Rafał Kieliszek, Łukasz Ożarek, Dominnik Sikora)

4. Gim. w Górznie

5. Gim. w Żelechowie

6. Gim. 1 w Garwolinie

7. Gim. w Starym Pilczynie

Startowały 23 szkoły.

łk

Turniej szkół podstawowych (26 kwietnia)

Turniej gimnazjum (29 kwietnia)

Komentarze  

+1 #1 brdr 2013-04-30 19:19
po pierwsze: w kategorii szkół podstawowych startowało 28 zespołów
po drugie: Uczestnik turnieju z Gimnazjum nr 2 nazywa się Kiliszek a nie "Kieliszek"
pozdrawiam R.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież