Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 27 kwiecień 2013, 07:53 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicjakronika policyjna

Kronika zdarzeń z terenu powiatu garwolińskiego zaistniałych od 22 do 26 kwietnia

Wpadli na kawę i papierosa

W nocy z 25 na 26 kwietnia nieznani sprawcy włamali się do sklepu spożywczo-przemysłowego w Woli Rębkowskiej (gm. Garwolin). Sprawcy ukradli papierosy oraz kawę. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać w prowadzonym postępowaniu policjanci z garwolińskiej komendy.

Pijani kierowcy

W ciągu pięciu ostatnich dni policjanci na terenie powiatu garwolińskiego zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców pojazdów oraz jedną osobę poszukiwaną. 25 kwietnia w Puznówce( gm. Pilawa) policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego citroena, którego 25-letni kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzić będą policjanci z posterunku w Pilawie.

Znaleźli poszukiwanego

23 kwietnia policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego garwolińskiej komendy policji zatrzymali poszukiwanego 35-letniego mężczyznę, który miał do odbycia karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

„Bezpieczny Poniedziałek” na przejeździe kolejowym.

22 kwietnia na terenie powiatu garwolińskiego prowadzone były wspólne działania policji, PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz Straży Ochrony Kolei. Jest to ogólnopolska akcja, w trakcie której realizowane są działania profilaktyczno-edukacyjne. Celem tego przedsięwzięcia było podniesienie poziomu bezpieczeństwa kierujących pojazdami na przejazdach kolejowych oraz zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń występujących na przejazdach kolejowych. Na terenie powiatu garwolińskiego działania prowadzone były na przejeździe kolejowym w Łaskarzewie. Tam zespół, w skład którego wchodzili przedstawiciele biorących udział w działaniu podmiotów kontrolowali przestrzeganie przepisów. Kierowcy łamiący przepisy musieli się liczyć z konsekwencjami prawnymi - w ośmiu przypadkach nałożono mandaty karne, zatrzymano również trzy dowody rejestracyjne pojazdów.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież