reklama

200 lat dla najstarszego mieszkańca gm. Pilawa

Opublikowano: 20 kwiecień 2013, 08:20 Kategoria Aktualności
pilawajan pacek
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

- Najpierw trzeba być człowiekiem i to dobrym dla ludzi ? przyznaje Jan Pacek. Najstarszy mieszkaniec gminy Pilawa wczoraj skończył 100 lat. W dniu urodzin oprócz rodziny jubilata odwiedzili przedstawiciele władz samorządowych.

- Jest mi ogromnie miło, że mogę się spotkać z panem. Mamy niecodzienną okazję przyjechać do pana, bowiem dzisiaj kończy pan 100 lat. Jest pan najstarszym mieszkańcem gminy Pilawa. Dane było panu przeżyć cały wiek naszej polskiej rzeczywistości. W imieniu władz i mieszkańców gminy pragnę złożyć panu wyrazy szacunku i podziękowania za 100-letni trud, jaki pan włożył pracując na rzecz swojej rodziny i państwa ? mówiła wczoraj w Puznówce Albina Łubian.

 

reklama


Burmistrz miasta i gminy Pilawa życzyła jubilatowi dużo zdrowia oraz opieki najbliższych. Włodarz z sekretarz urzędu Bernarda Mikos w prezencie przywiozła kwiaty, tort oraz ciepły koc. Nie lada niespodzianką był oryginalny akt urodzenia pana Jana sporządzony w 1913 roku po rosyjsku. W dniu tak zacnego święta nie mogło zabraknąć odśpiewania ?200 lat?.

- Z okazji osiągnięcia 100 lat życia składam panu gratulacje i życzę, w imieniu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz własnym, dalszych długich lat życia w zdrowiu i pomyślności ? napisał w specjalnym liście Artur Brzóska. Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego reprezentował pracownik garwolińskiej placówki.

Jan Pacek dochował się 4 dzieci, 9 wnuków, 10 prawnuków, 4 praprawnuków. Z żoną u boku przeżył 66 lat. Do ?80? nie narzekał na zdrowie. Dzisiaj, mimo nadszarpniętego zdrowia, cieszy się życiem, dziękując Bogu za opiekę najbliższych. - Najpierw trzeba być człowiekiem i to dobrym dla ludzi ? powtarza najstarszy mieszkaniec gminy Pilawa.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama