Profil „Konkursy Garwolin” nabrał setki osób

Opublikowano: 03 kwiecień 2013, 10:26 Kategoria Aktualności
facebookoszustwobasen

„Uwaga!! Uwaga!! Mamy najnowsze karnety roczne na świeżo otwarty Basen!!” – takim hasłem do polubienia i skomentowania postu zachęcał twórca profilu „Konkursy Garwolin” na facebooku. Na internetowy blef dało się nabrać kilkaset osób.

Profil w portalu społecznościowym wystartował 3 marca. „Wyszukujemy i udostępniamy konkursy z okolic Garwolina. Wszystko w jednym miejscu” – zachęcali(ł) twórcy(a). Po czterech tygodniach profil polubiło prawie 400 osób. Magnesem miały być wychwycone promocje w Garwolinie. Na początek był konkurs restauracji McDonald’s. Na profilu pojawiło się zdjęcie kuponów promocyjnych. Sęk w tym, że ich data wykorzystania minęła ponad rok temu. Mimo tego, wpis zebrał kilkadziesiąt lubiących. Niedługo później post zniknął z tablicy profilu.

Pojawił się za to nowy. „Uwaga!! Uwaga!! Mamy najnowsze karnety roczne na świeżo otwarty Basen!! Aby wziąć udział w konkursie trzeba polubić i udostępnić ten post, zaprosić innych do zabawy i napisać komentarz "Karnet jest mój"!!!”. Wpis uruchomił lawinę komentarzy (360), udostępnień (463) i like’ów (416). Efekt? „Uwaga... konkurs karnet na basen wygrał... Ja...a wy se kupcie wy chciwe cwaniaczki...” – podsumował twórca profilu. Żadnych karnetów zatem nie będzie. Profil to prawdopodobnie powstał dla zgrywu, a na blef nabrało się prawie pół tysiąca osób.

Podobne do "rozdajemy iPhony i domy"

Akcja „Konkursy Garwolin” przypomina te o dużo szerszym zasięgu, w których oferowano m.in. najnowsze iPhony czy nawet domy. W tych przypadkach chodziło o zebranie jak największej grupy docelowej w celach marketingowych. Garwoliński odpowiednik to raczej kiepski żart, który pokazuje jednak, że w serfując po sieci warto zachować maksymalną ostrożność, bo tych, którzy chcą się zabawić kosztem innych nie brakuje.

łk

fot. facebook

Komentarze  

0 #7 dziękiPeter 2013-04-05 08:37
Jasne Kolego, ale czy mamy wpływ na te decyzjie???
Wszystko rozgrywa się na "prywatkach", i myślę, że jak się razem wszyscy nie zbierzemy (tylko będziemy nażekać i szarpać ) to nic z tego nie będzie.
Pozdrawiam Serdecznie i idziękuję za komentarz,Cytuję romek:
Cytuję Peter:
No, OK, daliśmy się nabrać!
Ale czy to taka tragedia????
Ludzie z GARWOLINA zacznijmy się cieszyć ty m co mamy?!!!, a nie tylko nażekamy i komentujemy!!! Czy możemy się trzymać RAZEM!!! i żyć jak LUDZIE cywilizowani? (mimo tej beznadziejnej sytuacji w naszym kracju?). Pozdrawiam serdecznie!kolego narzekanie się bierze tylko z jednego powodu: będziemy spłacać kilkadziesiąt lat wielomilionowy kredyt (tak!! MY, bo skąd ma miasto pieniądze jak nie z naszych podatków:PP)...a wszystkie baseny wokół powstają przynajmniej w połowie z pieniędzy unijnych(czyli też naszych ale i niemieckich i francuskich itd....bo u nas w urzędzie nie ma mądrego człowieka ,który by zadbał o porządny wniosek na dofinansowanie ze środków unijnych.....a to już jest powód do narzekania...:PP bo za taką kasę mozna by było wszystkie ulice wyremontować i inne inwestycje poczynić...ale cóż...włodarze jacy są wszyscy widzą..:PPP
Cytować
0 #6 :PPromek 2013-04-04 13:56
Cytuję Peter:
No, OK, daliśmy się nabrać!
Ale czy to taka tragedia????
Ludzie z GARWOLINA zacznijmy się cieszyć ty m co mamy?!!!, a nie tylko nażekamy i komentujemy!!! Czy możemy się trzymać RAZEM!!! i żyć jak LUDZIE cywilizowani? (mimo tej beznadziejnej sytuacji w naszym kracju?). Pozdrawiam serdecznie!kolego narzekanie się bierze tylko z jednego powodu: będziemy spłacać kilkadziesiąt lat wielomilionowy kredyt (tak!! MY, bo skąd ma miasto pieniądze jak nie z naszych podatków:PP)... a wszystkie baseny wokół powstają przynajmniej w połowie z pieniędzy unijnych(czyli też naszych ale i niemieckich i francuskich itd....bo u nas w urzędzie nie ma mądrego człowieka ,który by zadbał o porządny wniosek na dofinansowanie ze środków unijnych.....a to już jest powód do narzekania...:P P bo za taką kasę mozna by było wszystkie ulice wyremontować i inne inwestycje poczynić...ale cóż...włodarze jacy są wszyscy widzą..:PPP
Cytować
-2 #5 Przestępczy żartjurek 2013-04-04 09:56
Potraktowanie takiego wybryku jako dobry żart, jest doskonałym curiculum vitae do poważnych przestępstw internetowych. Czy prewencja śpi.
Cytować
+3 #4 Ha, HaPeter 2013-04-03 22:45
No, OK, daliśmy się nabrać!
Ale czy to taka tragedia????
Ludzie z GARWOLINA zacznijmy się cieszyć ty m co mamy?!!!, a nie tylko nażekamy i komentujemy!!! Czy możemy się trzymać RAZEM!!! i żyć jak LUDZIE cywilizowani? (mimo tej beznadziejnej sytuacji w naszym kracju?). Pozdrawiam serdecznie!
Cytować
+4 #3 troll..romek 2013-04-03 13:18
a jak znajomym napisałem na FB że to troll jakiś to mnie wyśmiali....bo wygrali podobno....prze cież to na pierwszy rzut oka wiadomo było że jeżeli w konkursie CSiK mozna było jedynie na "testowanie" basenu się załapać to żadna instytucja rocznych(sic!) karnetów nie podaruje...:PPP P
Cytować
+10 #2 Gratuluję braku myśleniapawelet 2013-04-03 10:52
Drodzy garwolacy i mieszkańcy okolic, zapamiętajcie jedną złotą regułę: "W życiu nie ma nic za darmo", a tym bardziej, za udostępnienie, czy za jednego lajka. Przystępując do jakiegokolwiek konkursu, zapoznaj się wpierw kto jest organizatorem tejże promocji. Jeśli daną osobę, bądź organizatora znasz, to sprawdź czy na oficjalnej stronie tego podmiotu istnieje jakaś notka o konkursie. Kolejną sprawą jest regulamin, który powinien określać warunki sprawiedliwego przebiegu konkursu. Ale po co sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać? Udostępnię, polubię, to przecież to dużo prostsze, a nóż się uda... Najwyżej tylko za spamuję swoją tablicę syfem.
Cytować
+3 #1 LOL?!Lux mix 2013-04-03 10:45
pozdro dla bez inteligencji :D
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież