Powiat bierze się za łatanie dziur

Opublikowano: 10 maj 2011, 19:35 Kategoria Aktualności
sesja powiatowajonczakgodulaposterunki policjiprządkadrogi

Powstrzymanie likwidacji posterunków policji w powiecie garwolińskim oraz pozimowe remonty dróg to jedne z wielu tematów poruszanych na dzisiejszej sesji rady powiatu.

O głos na początku obrad poprosił Bogusław Godula. – Nasze starania o zatrzymanie zmian w policji zakończyły się pełnym sukcesem. Komendant Główny Policji swoją decyzją wstrzymał planowane wcześniej zmiany – rozpoczął radny.

Przypomnijmy, że od 1 maja br. w życie miała wejść reorganizacja struktury policji w powiecie garwolińskim. W Maciejowicach, Sobolewie, Parysowie i Miastkowie Kościelnym miały zostać zlikwidowane stanowiska kierownicze w posterunkach. Tak się jednak nie stanie.

Duża w tym rola, jak podkreślał radny Godula, jedynej przedstawicielki Ziemi Garwolińskiej w parlamencie. – Dzięki pani Stanisławie Prządce udało mi się, razem z wójtem gminy Maciejowice, uczestniczyć w obradach sejmowej komisji bezpieczeństwa. Posłowie ze wszystkich partii negatywnie wypowiedzi się temat likwidacji posterunków w małych miejscowościach – zaznaczał radny.

W dalszej części obrad mówiono m.in. o skutkach zimy na drogach powiatu. Wiosennym remontom zostanie poddanych 21,4 km traktów, będących pod nadzorem Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie. – To o 4 km więcej niż po zimie w 2010 roku – wyjaśniał Marek Jonczak, dyrektor PZD.

Drogowiec mówił także o problemie tzw. przełomów na drogach powiatowych, które wymusiły wprowadzenie ograniczeń tonażowych na niektórych odcinkach.

Łukasz Korycki

 

Komentarze  

0 #6 posterunki zostajajaro 90 2011-05-11 09:04
posterunki zostają bardzo się cieszę, policjanci będą miec pracę no i bezpiecznie może troche bedzie no i wiem kogo będe popierać w wyborach.
Cytować
0 #5 jestem dumnyPowiatowiec 2011-05-11 08:57
jako starszy powiatowiec mogę rzec, że jestem dumny, że mamy takiego Posła Stanisławę Prządka od lat na nia głosuję i w tym roku również tak zrobię bo wiem ,że to osoba kompetentna.
Cytować
0 #4 DZIEKI STANISŁAWIE PRZĄDCE UDAŁO SIĘBarbara 2011-05-11 08:46
" dzięki Stanisławie Prządce udało się" -wazne słowa wszyscy chcą nie każdy potrafi. Poseł od lat udawadnia, że jest człowiekiem na którym można polegać w ważnych sprawch.
Cytować
0 #3 to jedyny posełJustyś 2011-05-11 08:39
To jedyny poseł, który wart jest tego aby na niego głosować pozostali nic nie robią i nic nie zrobią.
Cytować
0 #2 Myślę ,żekonio 2011-05-11 06:59
Pani poseł nie będzie miala ,żadnych problemów ze zdobyciem mandatu,inni posłowie dla naszego regionu nie robią NIC .Pozdrawiam!!!! konio ps. o bohaterach kreskówek jak Pan posel Kowalczyk nie ma co nawet wspominać.
Cytować
-2 #1 BRAWO PANI POSEL!!JJJJJ 2011-05-10 23:22
W najblizszych wyborach wszyscy powinni glosowac na OSOBE a nie na partie. Ale oczywiscie, nasz pizdziolek jak zawsze poprze "jedynie sluszna" partie trumien
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież