Sfałszował dokumenty do pożyczki

Opublikowano: 05 marzec 2013, 07:46 Kategoria Aktualności
prokuraturaoszustwo

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi Bartłomiejowi K. Mężczyzna podrobił dokumenty poświadczające jego dochody i wyłudził pożyczkę.

W ubiegłym tygodniu Prokurator Rejonowy w Garwolinie wniósł do miejscowego sądu akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi K. Mężczyzna 25 listopada w oddziale Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej SKOK Polska w Garwolinie miał dokonać oszustwa.

Jak czytamy w akcie oskarżenia, mężczyzna wprowadził w błąd pracownika placówki finansowej. Bartłomiej K. chciał zaciągnąć pożyczkę na cele mieszkaniowe. W SKOK przedstawił dokumenty poświadczające miejsce zatrudnienia, wysokość osiąganych dochodów, wyciąg z konta bankowego, zaświadczenie o odprowadzaniu składek ubezpieczenia społecznego. Wszystkie potwierdzały nieprawdę.

W efekcie mężczyzna otrzymał 20 tys. zł tytułem pożyczki konsumenckiej, której nie miał zamiaru spłacać. „Oskarżony Bartłomiej K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że tuż po zaciągnięciu pożyczki stracił płynność finansową i nie był w stanie spłacić żadnej raty pożyczki.” – informuje Prokuratura Okręgowa w Siedlcach.
Bartłomiejowi K. grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież