Bomba ekologiczna tyka

Opublikowano: 06 maj 2011, 08:35 Kategoria Aktualności
ekologiawysypiskośmieciperek

Pampersy, resztki jedzenia, opony, kalosze, butelki, puszki. Jednym słowem niemal wszystko składowane jest na dzikim wysypisku w starorzeczu Wilgi w Garwolinie. Od nurtu rzeki składowisko odpadów oddziela niewysoki wał. To tykająca bomba ekologiczna.

Na dzikie wysypisko natrafiliśmy dzięki informacji do naszego Czytelnika. Wiedzeni nosem (dosłownie) udaliśmy się na spacer wzdłuż rzeki Wilgi od ul. Olimpijskiej. To, na co natknęliśmy się po przejściu kilkuset metrów napawa grozą.

-Znamy tę sytuację z okolic mostu na ul. Andersa – dowiadujemy się od Marii Perek, zastępcy burmistrza miasta. – W przeszłości oczyszczaliśmy ten teren. Jednak nie możemy robić tego ciągle, bo jest to kosztowne, a przede wszystkim to teren Skarbu Państwa, którym włada Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie – dopowiada.

Teren wysypiska zostanie uprzątnięty w sierpniu. Wtedy rozpoczną się prace przy modernizacji wału między mostami na Al. Legionów i Andersa. – Wykonawca, wyłoniony w przetargu, będzie musiał uprzątnąć teren, by później zasypać zakola rzeki. Zostaną wycięte drzewa, a wał zostanie podwyższony – precyzuje działania przy dzikim wysypisku Maria Perek.

Do czasu rozpoczęcia prac należy mieć tylko nadzieję, że pogoda nie przyniesie obfitych opadów deszczu, które mogą sprawić, że śmierdząca breja ze śmieciami przeleje się przez wał Wilgi.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+2 #9 A gdzie Straż Miejskalolek 2011-05-08 08:59
to do niej należy dbanie o to aby nikt zgodnie z ustawą nie zaśmiecał środowiska. Ale cóż oni mają teraz dobrą zabawkę która tam prędkości i zdjęcia nie zrobi::):). A co z paleniem śmieci w mieście itp. Tak można mnożyć i mnożyć ale po co się tym zajmować. Władza powinna przejrzeć na oczy.
Cytować
+1 #8 ochrona środowiskasanepid 2011-05-07 14:54
A co na to sanepid i ochrona srodowiska?
Cytować
0 #7 Czy i tu musi wchodzić politykaZgodny 2011-05-07 07:02
Zamiast się zjednoczyć dla dobra sprawy nas wszystkich to ktoś' próbuje wykorzystać to politycznie. Zgroza co za naród .
Nie chciał bym nikogo obrażać - szczególni w tym okresie - beatyfikacja Naszego Wielkiego Wspaniałego Jan Pawła II.
U Zło dobrem zwyciężaj.
Cytować
+3 #6 na rogatkach stojazrebie 2011-05-07 06:40
Straznicy miejscy zamiast pilnwac porzadku na terenach podległych burmistrzowi, bawia sie w "Łapaczy"kierow ców z radarem w łapach.Jako podatnicy nie zyczymy sobie by zastepowali drogówke. ich miejsce jest na chodnikach jako "deptaki"
Cytować
-1 #5 Tylko dwa...konio 2011-05-06 15:49
To tak gwoli ścislości,ad rem pozornie to nie ma nic do rzeczy,ale pozory mylą.Twoja metoda jest mocno długoterminowa, edukacja trwa circle około jednego pokolenia ..nie za długo,bo ja uważam ,że tak.Kary -jak najbardziej tylko SM zajmuje się obecnie długością obcasów i ich wpływem na pedał gazu.Radni są gospodarzami przez nas wybranymi naszych małych ojczyzn mówiąc z patosem.Mają w pływ na Burmistrza i odpowiednie służby aby zajęly się tym problemem,jasne że prowokuję bo to ten przypadek a nie spam ,w dzisiejszym świecie tylko prowokacja ma szansę przebić się przez wąskie ramy stereotypów,jeż eli ktoś zajmie się dzięki temu i interwencji medium jakim jest WG to ma to sens,Radnych uważam za wlaściwych adresatów , ten chlew powinien być zlikwidowany jak najszybciej a nie w sierpniu ,rownież dla dobra lokanej społeczności ,która jak mniemam walnie przyczyniła się do zaistniałej sytuacji.Pozdra wiam!!!!konio
Cytować
+3 #4 ...Agnieszka 2011-05-06 13:22
Konio, nie wiem kim jesteś ale spamujesz prawie każde lokalne forum, ogarnij się. ok? Co to ma za znaczenie czyj to okręg??? Po prostu są ludzie, którzy znają słowo odpowiedzialnoś ć (w tym i za środowisko) i jest bydło. Oczyszczanie nic nie da, bo zaraz problem wróci. Tutaj środkiem powinna być edukacja w szkole i OGROMNE KARY FINANSOWE, jeśli rodzice nie nauczyli
Cytować
-2 #3 I bardzo dobrzekonio 2011-05-06 11:24
więc myślę ,że "Ich Troje" zainteresują się tą sprawą,całkowic ie bezstronny wyborco.Pozdraw iam!!!!konio
Cytować
+4 #2 smietniskowyborca 2011-05-06 10:54
To tez okręg wyborczy Pani Mari Pasik i Ostrowskiego z Teraz Garwolin. dla jasności stronniczy koniu
Cytować
-3 #1 Czy to niekonio 2011-05-06 09:09
jest okręg wyborczy Pana K.Wielgosza (Sarumana) z SdG ????Pozdrawiam! !!!konio
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież