Wilga: „Magik” z Kamerunu zatrzymany w Irlandii

Opublikowano: 06 luty 2013, 08:05 Kategoria Aktualności
wilgaoszustwokamerun

Irlandzka policja zatrzymała i przekazała polskimi organom ścigania Pieere’a E. Kameruńczyk z trzema rodakami oszukał na 100 tys. euro mieszkankę Wilgi. Kobieta uwierzyła, że czarnoskórzy goście z Afryki potrafią przemienić czarną folię w pieniądze.

Kameruńczycy byli od sierpnia 2008 roku poszukiwani przez garwolińska prokuraturę. Za oszustami wydano później europejski list gończy. Na trop jednego z mężczyzn trafiła policja w Irlandii.

Na początku roku Pierre E. został przetransportowany do Polski. - Prokurator Rejonowy w Garwolinie wystąpił do miejscowego sądu o przedłużenie czasu trwania tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku w tym przedmiocie i przedłużył izolacyjny środek zapobiegawczy do 3 kwietnia – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek.

Obecnie prokuratura w Garwolinie wykonuje czynności procesowe związane z udziałem Pierre E. w oszustwie na terenie Wilgi. Pozostała trójka obywateli Kamerunu jest nadal poszukiwana na terytorium Unii Europejskiej.

W 2008 roku czarnoskórzy przekonali właścicielkę zakładu obuwniczego w Wildze do przekazania im 100 tys. euro. Banknoty miały posłużyć Kameruńczykom do „przemiany” czarnej folii, polanej specjalnym preparatem, w prawdziwe banknoty 100 euro. Wcześniej zademonstrowali magiczne zdolności. Co ciekawe autentyczność „wyczarowanego” wówczas banknotu potwierdzili pracownicy banków i kantorów. Po przekazaniu 100 tys. euro do cudownej przemiany nie doszło, a goście z Afryki zniknęli z pokaźną gotówką.

łk

fot. sxc.hu

Komentarze  

+1 #2 Zawiły artykułaaa 2013-02-06 23:40
Ale zawile napisany artykuł - tak, jakby oszukano oszusta. Sprawa była chyba napisana szerzej w Newsweeku. Pieniądze miały posłużyć na zakup surowca do produkcji butów za gotówkę, ale aby nie zostały skradzione podczas podróży (pewnie osobistej właściciela). Miały zostać pofarbowane na czarno i następnie po dowiezieniu na miejsce odbarwione do faktycznego stanu za pomocą specjalnego odczynnika.
Ale jak to jest w życiu - chytry, a zwłaszcza naiwny chytry, dwa razy traci.
Cytować
+3 #1 aktualnościxxx 2013-02-06 17:08
Przecież ten fakt jak również sprawa BMW X6 miały miejsce jeszcze w styczniu. Gratulować szybkości pozyskiwania informacji.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież