Z Miętnego odjechali rowerami

Opublikowano: 11 styczeń 2013, 10:41 Kategoria Aktualności
brdmiętne

260 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum wzięło udział w powiatowym finale konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Najlepsi z Miętnego wyjechali rowerami. Ponownie w tematyce BRD najlepsi okazali się uczniowie z gminy Górzno.

Konkurs, organizowany z inicjatywy marszałka województwa, ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży. Wczoraj w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem odbył się powiatowy finał z udziałem najlepszych znawców tematyki BRD wyłonionych w gminnych eliminacjach.

Najpierw 260 uczestników rozwiązywało test teoretyczny, a przy boku strażaków musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Najlepsi w każdej kategorii przeszli do części praktycznej, gdzie do pokonania czekał rowerowy tory przeszkód.

Jak przyznaje pilotujący konkurs z ramienia starostwa powiatowego Bogusław Godula, poziom wiedzy uczestników był dobry. Do etapu praktycznego przeszło więcej uczestników niż planowano, ze względu na równą liczbę punktów.

Najlepsi znawcy BRD otrzymali wczoraj nagrody w postaci aparatów fotograficznych, odtwarzaczy mp4. Zwycięzcy z Miętnego wrócili z rowerem przy boku. Każdy z uczestników otrzymał marszałkowski zestaw – kasku rowerowego, kamizelki odblaskowej, lusterka oraz oświetlenia.

Wśród gości finału byli m.in. Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego, starosta Marek Chciałowski, sekretarz starostwa Jerzy Piesio, Jacek Kobyliński dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, podinsp. Marek Niezgoda zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. Nie zabrakło dyrektora szkoły Zdzisława Majewskiego oraz kierownika Powiatowego Ośrodka Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem Andrzeja Kujdy.

łk

Wyniki

Szkoły podstawowe

Dziewczęta

1. Wiktoria Rudnik (gm. Górzno)

2. Alicja Kamińska (gm. Górzno)

3. Wiktoria Majewska (gm. Maciejowice)

Chłopcy

1. Adrian Rusak (gm. Górzno)

2. Dawid Soszka (m. Garwolin)

3. Marcin Władziński (gm. Górzno)

Gimnazjum

Dziewczęta

1. Kamila Dziubak (gm. Górzno)

2. Kamila Ptasińka (gm. Górzno)

3. Magdalena Kurach (gm. Łaskarzew)

Chłopcy

1. Paweł Przybysz (gm. Garwolin)

2. Krzysztof Sionek (gm. Górzno)

3. Rafał Kiliszek (m. Garwolin)

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież