reklama

Borowie: Zakończą remont zabytków

Opublikowano: 10 styczeń 2013, 11:52 Kategoria Aktualności
borowie
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Budżet Borowia w tym roku zdominowały remonty zabytków w stolicy gminy oraz budowa kanalizacji w Chrominie.

Ponad milion złotych gmina przeznaczy na kontynuację dwóch inwestycji z poprzedniego roku. Dzięki funduszom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zakończy się pierwszy etap modernizacji i rozbudowy zabytkowego budynku starego kościoła w Borowiu. Łączny koszt tego zadania to ponad 1,1 mln zł. Własnymi środkami w kwocie 605 tys. zł uda się w tym roku dokończyć remont zabytkowego urzędu gminy.

Przeszło 1,5 mln zł to wartość inwestycji, której efekty nie będą widoczne gołym okiem. Jednak zadowolenie mieszkańców Chromina z kanalizacji jest dla władz gminy bezcenne. W 2013 roku dwie świetlice na terenie gminy zyskają odświeżony wygląd. Prace, przy współudziale funduszy Unii Europejskiej, będą prowadzone w Dudce i Iwowem. W Gościewiczu powstanie 400 metrów nowej drogi. Pula tegorocznego funduszu sołeckiego to 235 tys. zł.

reklama


- Wydatki w 2013 roku są o cztery miliony złotych mniejsze niż w trzech poprzednich latach. Wynika to z braku środków unijnych, o które można się starać ? przyznaje wójt gminy Wiesław Gąska (na zdjęciu). Jak dodaje, mimo tych trudności, władze gminy starają się zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama