Pilawa: Radny daje żółtą kartkę burmistrz

Opublikowano: 28 grudzień 2012, 08:35 Kategoria Aktualności
pilawa

- Wstrzymując się od głosu, daję żółtą kartkę pani burmistrz i czas na przemyślenie, analizę swoich działań – mówił podczas sesji budżetowej w Pilawie Paweł Żołądek. Radny jako jedyny nie był za projektem budżetu na 2013 rok.

27,455 mln zł oraz 29,628 mln zł to kwoty odpowiednio przyszłorocznych dochodów i wydatków, które na wczorajszej sesji przedstawiła burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian.

Wśród przyszłorocznych inwestycji największą jest budowa kanalizacji w Trąbkach za 2,9 mln zł. 945 tys. zł pochłonie termomodernizacja szkoły w Puznówce. 650 tys. zł przeznaczono na remonty ulic w Pilawie. Za 20 tys. zł w przyszłym roku modernizacji doczeka się system monitoringu. W planach jest wydanie 1,5 mln zł na remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz zakończenie remontu Domu Ludowego w Wygodzie za 418 tys. zł.

W toku dyskusji na komisji budżetowej, dokonano przesunięć w sporcie. Klubom LZS działających na terenie gminy odjęto po 4 tys. zł. O 12 tys. zł zwiększyła się pula dla lokalnych ligowych drużyn. Z tego posunięcia niezadowolony był radny Paweł Żołądek. Twierdził, że to niesprawiedliwy podział, bo LZS Gocław (miejscowość skąd pochodzi) jest poszkodowany.

Moim zdaniem projekt budżetu na rok 2013 jest mało realny


- Moim zdaniem projekt budżetu na rok 2013 jest mało realny – przyznał radny. - Najbardziej zasmuciła mnie informacja pani burmistrz, że w tym roku nawet nie przejrzała złożonych przez mieszkańców wniosków do budżetu. To przykład ignorancji społeczeństwa i powrót do czasów, kiedy tylko władza posiadała patent na mądrość. Taka władza, która nie wsłuchuje się w potrzeby mieszkańców, upaść musi – kontynuował. Paweł Żołądek zapowiedział, że wstrzyma się od głosu podczas głosowania. - Daję tym samym żółtą kartkę pani burmistrz i czas na przemyślenie, analizę swoich działań – dodał.

– W tym roku wpłynęło bardzo dużo wniosków. Nie mogliśmy uwzględnić wszystkich. Przy budowaniu wydatków najważniejsze było dokończenie rozpoczętych inwestycji i zapisanie tych, na które otrzymaliśmy fundusze z zewnątrz – wyjaśniała burmistrz Albina Łubian.

Radny Żołądek nie przekonał do swoich racji pozostałych radnych. Projekt budżetu zyskał poparcie 13 głosów.

łk


Komentarze  

0 #33 gmina garwolin lzsdo podatnika 2013-01-07 21:28
Niie wiem jak jest w waszej gminie, ale drużyny z gminy Garwolin mają obowiązek prowadzić własną księgowość, bo przecież mogłoby dochodzić do różnorodnych przekrętów.Wpra wdzie sami się z tego nie rozliczamy, ale automatycznie z naszego budżetu zostaje potrącona kwota ok 500 zł dla księgowej, która zajmuję się wszystkimi rozliczeniami.
Cytować
+3 #32 do podatnikapodatnik 2013-01-05 19:08
Cytuję do obserwatora:
po przeczytaniu Twoich komentarzy dochodzę do wniosku, że do rozliczenia dofinansowania stowarzyszeń sportowych w 2013 roku konieczna będzie współpraca z Urzędem Skarbowym w Garwolinie, życzę sukcesów i pozdrawiam

Zapewniam cię że stowarzyszenia sporowe są skrupulatnie rozliczane przez urząd skarbowy w porównaniu Z LZS które tego robią bo nie prowadzą własnej księgowości i rozliczają się wyłącznie z gmina na podstawie rachunków które przedstawiaja.
Cytować
0 #31 podatnikdo obserwatora 2013-01-04 20:21
po przeczytaniu Twoich komentarzy dochodzę do wniosku, że do rozliczenia dofinansowania stowarzyszeń sportowych w 2013 roku konieczna będzie współpraca z Urzędem Skarbowym w Garwolinie, życzę sukcesów i pozdrawiam
Cytować
+2 #30 do wszystkich :)obserwator 2013-01-03 23:29
Cytuję LZS:
I właśnie obserwatorze wyszło że jesteś sympatykiem Burzy Pilawa. Nie zdziwiłbym sym się gdybyś był również działaczem tego klubu. Tak żebyś zmondrzał przeczytaj sobie wszystkie komentarze od początku i porównaj z faktami to moż coś do ciebie dotrze bo najwyrazniej marny z ciebie "obserwator".
I właśnie drogi kolego (mysle ze sie nie obrazisz)jestes w błędzie:) Nic mnie nie łączy z ta drużyną i myslę ze nie będzie....to nie znaczy ,że nie sanuje przeciwnika i że Pilawa nie zasługuje na klub który zapewni dzieciom młodzieży rywalizowanie w rozgrywkach.A to że kibicuje i jestem sercem z inna drużyną świadczy o tym ze nie jestem zagorzałym fanatykiem swojej miejscowości.Mi mo to że wiem że w pewnym momencie Pilawa dostawała kase na wyrost.Ale jestem dumny że w naszej gminie sa trzy drużyny ligowe i mimo problemów daja sobie rade.W Nowym Roku Życze Burzy,Hutnikowi ,Puznówce jak najlepszych wyników,jak naj chojniejszych sponsorów i by ludzie z waszych środowisk spojrzeli na was łaskawym okiem i brali czynny udział w życiu waszych klubów:)
Cytować
+3 #29 do wiadomościobserwator 2013-01-03 23:14
I jeszcze jedno .Jeśli Snajper założył sobie gre w A klasie od wrzesnia 2012r to powinien złozyc na ten cel preminarz w pazdzierniku 2011r.na rok 2012.Jeśli poszedł po kase w połowie 2012r.to niech nikt nie liczy ze wójt wyjmie zaskurniaki(nie planowane wydatki budżetowe) i mu da na działalność (warunek stowarzyszenie) w połowie roku budżetowego biorąc pod uwagę że samorządy jadą wszystkie na deficycie.Nie jestem Snajpera przeciwnikiem,n aprawdę ich podziwiam(zbyt duzo ludzi znam),ale wiem że jesli organizacyjnie sie nie zorganizują(bo to nie lzs) ich zapał może się wypalić.Na to są ustawy które oni muszą spełniać.I dla przeciwników moich komentarzy dodam ze im kibicuje i o walce o finanse z samorządem ich popieram.Bo inaczej myśle niż "odpowiadajacy" i inni że pieniądze na sport to pieniadze zmarnowane.Pozd rawiam i temat uważam za zakończony.PS jeszcze tylko powiem że w przypadku Łaskarzewa będzie musiał nastapic podział pieniążków i zamiast Promnik dostać 120 tyś dostanie 70 bo bedzie trzeba podzielić.Ze sportowym pozdrowieniem Obserwator który ma klapki na oczach.
Cytować
+1 #28 do obserwatorLZS 2013-01-03 22:39
I właśnie obserwatorze wyszło że jesteś sympatykiem Burzy Pilawa. Nie zdziwiłbym sym się gdybyś był również działaczem tego klubu. Tak żebyś zmondrzał przeczytaj sobie wszystkie komentarze od początku i porównaj z faktami to moż coś do ciebie dotrze bo najwyrazniej marny z ciebie "obserwator".
Cytować
0 #27 do obserwatorLZS 2013-01-03 22:38
I właśnie obserwatorze wyszło że jesteś sympatykiem Burzy Pilawa. Nie zdziwiłbym sym się gdybyś był również działaczem tego klubu. Tak żebyś zmondrzał przeczytaj sobie wszystkie komentarze od początku i porównaj z faktami to moż coś do ciebie dotrze.
Cytować
+10 #26 re:Redakcja 2013-01-03 20:50
Cytuję obserwator:
Chciałem ci odpowiedzieć ,ale mój kolejny wpis nie dociera do adminó WG czyżby działała cenzura?

Witam,
komentarze są moderowane. Jeśli treść komentarza nie spełnia założeń regulaminu, wtedy przy komentarzu widnieje odpowiednia adnotacja. Komentarze nie są automatycznie publikowane, stąd może występować opóźnienie od czasu jego wpisania do opublikowania. Nie jesteśmy 24h/dobę przy kompie :)
Pozdrawiam,
Łukasz Korycki
Cytować
0 #25 do lzsobserwator 2013-01-03 20:47
Chciałem ci odpowiedzieć ,ale mój kolejny wpis nie dociera do adminó WG czyżby działała cenzura?
Cytować
0 #24 do lzsobserwator 2013-01-03 20:00
Czy komentarze są moderowane czyli cenzurowane bo mój juz 5 komentarz nie dotarł?mam go dziargać na klawiaturze enty raz?
Cytować
0 #23 do lzsobserwator 2013-01-03 19:48
Tylko tłumaczę ci ze awansowali,ale nie piszesz ilu z nich miało do czynienia z druzynami ligowymi.ale widze nie chcesz tego widzieć.Większo śc to Promnik Łaskarzew i grali nawet w "okregówce" wiec kłamiesz to nie sa ludzie z LZS.To że graja w Snajperze(z całym szacunkiem dla tych zawodników) nie znaczy że sa jego wychowankami.Po wiedz mi kto z Rebkowa gra w Burzy,a ja ci powiem gdzie grał jako junior trampkaz ...jako zawodnik młodziezowy. Bo myslisz ze przyszedł i został fenomenem z ulicy w Burzy Pilawa.On przed Rębkowem gdzieś grał ,albo udajesz ze nie wiesz albo naprawde mało wiesz:) A jak duzo wiesz to powiedz....dlac zego Grzgorczyk z Gocławia został zawieszony przez Kapice,a Kapica za bardzo nie tłumaczył za co został zdyskwalifikowa ny.....?
Cytować
0 #22 do obserwatoraLZS 2013-01-03 16:17
Cytuję obserwator:
.Dajesz przykład Amura po rozsypce i reaktywoawaniu po latach nieobecności.Zobacz teraz z roku na rok radzi sobie coraz lepiej i zobaczymy jak wychowają sobie młodzież bo prowadzą z nimi zajęcia i to zaprocentuje napewno. No chyba że lokalne druzyny LZS im podbiorą zawodników by grać w lidze LZS na ich chwałę.Zgodzę się w jednym z tobą, że poziom ligi jest wysoki,ale nie zgodzę się że to są ludzie LZS.Poziom podnoszą zawodnicy którzy grali w ligowych drużynach z naszego powiatu. W każdej drużynie to widać.Co do finansowania Snajpera -cięzko jest przekonać samorząd by wyłożył pieniądze na "starych koni" jak sie nie prowadzi pracy z druzynami młodzieżowymi.

Głupoty piszesz. Ciężko wyłożyć? jużw debiucie awansowali do A-klasy o czym Bus=rza czy Puznówka mogła sobie pomażyc. Mówisz że Lzs-y podbierają ludzi z Ligi. Bzdury piszesz. Bo jest odwrotnie co sezon młodzi perspektywiczni zawodnicy odchodzą z LZS do Ligi.Popatrz na Puznówkę w której gra kilku chłopaków z LZS, Burza na początku sezonu ściągneła chłopaka z Vctorii Rębków, Wilga Garwolin II w ponad połowie składa się z chłopaków z LZS, w wildze miastków również grają LZS-iacy. Przykładów mógłbym mnożyć.
Cytować
-2 #21 do ciekawychobserwator 2013-01-03 09:50
Czytajcie ze zrozumieniem.Ża den klub nie dostał 80 tys.Od 2009 kluby mają sukcesywnie ucinane budżety i mają względem budżetu z 2009r 30% mniej pieniedzyBzdura wyssana z palca przez "odpowiadająceg o"A i jeszcze "na co finansowac opiekę medyczną".Do czasu... dopuki jakaś tragedia sie nie stanie,lub ktoś nie zostanie kaleką.I wtedy ktoś odpowie za to swoją głowa.Ubezpiecz enia np szkolne nie obejmują uczniów uczestniczących w rozgrywkach organizowanych poza SZS.No i życze z całego serca temu flagowemu przykładowi by pojawił sie w A klasie w następnym sezonie,ale czarno to widze..
Cytować
+3 #20 do odpowiadajacegoobserwator 2013-01-03 09:22
Snajper bardzo dobra drużyna.Więc powiedz mi ilu snajper ich wychował wyszkolił?
A może grali w innych drużynach?Wieks zość to zawodnicy z Promnika Łaskarzew.Po drugie potwierdza sie opinia ze grac mozna bez treningu ale w lidze LZS.Pare meczów to pokazało w wykonaniu Snajpera że dechu zabrakło w 2 połowie. Po trzecie nie maja drużyny młodzieżowej,na co pozwolił im MZPN na rok.Za rok jak jej nie będą mieli wylecą z A klasy mimo że się sportowo utrzymają. Nie wiem ile masz lat ale gdyby LZS organizowały ligi młodzików pusciłbys swoje dziecko na mecze bez opieki medycznej i najprowdopodobn iej ubezpieczenia?W ięc Snajper wywodzi się z LZS tylko z nazwy,bo zawodnicy to jest raczej Promnik II raczej kiepski przykład szkolenia młodzieży pzez LZS.Dajesz przykład Amura po rozsypce i reaktywoawaniu po latach nieobecności.Zo bacz teraz z roku na rok radzi sobie coraz lepiej i zobaczymy jak wychowają sobie młodzież bo prowadzą z nimi zajęcia i to zaprocentuje napewno. No chyba że lokalne druzyny LZS im podbiorą zawodników by grać w lidze LZS na ich chwałę.Zgodzę się w jednym z tobą, że poziom ligi jest wysoki,ale nie zgodzę się że to są ludzie LZS.Poziom podnoszą zawodnicy którzy grali w ligowych drużynach z naszego powiatu. W każdej drużynie to widać.Co do finansowania Snajpera -cięzko jest przekonać samorząd by wyłożył pieniądze na "starych koni" jak sie nie prowadzi pracy z druzynami młodzieżowymi.
Cytować
0 #19 do obserwatoraodpowiadający 2013-01-03 00:56
No ty za to się znasz najlepiej. Podaleś takiep rzyklady. Popatrz sobie na Snajpera Sośninkę i z nich bierz przykład. Chłopaki w zeszłym roku mmieli taki budżet jak LZS-y, a ty mi wyjezdzasz że hutnik ze swoimi 80 tys, ma mało. Widać świetnie jesteś zorientowany w sytuacji. Druga sprawa mówiż ze LZS-y to nie kuznia talentów. Ale powinienes zauważyć że większość drużyn reprezentuje poziom Ligowy i myśle że spokojnie by sobie w tych rozgrywkach poradził. To prawda tak jak piszesz że niema opieki medycznej na meczach LZS, tylko powiedz mi na cą ją sfinansowac. Drużyna Amura Wilgi mogła się przekonać o poziomie LZS, gdzie przechodząc z ligi do LZS-ów uplasowała się w końcówce tabeli. Także powiem ci że z ciebie jest Obserwator z klapkami na oczach. Drużyny Lzs nie mają młodszych roczników w ligach ze względu na znikome finansowanie. Jednak liga Lzs przyciąga coraz większe żesze kibiców na mecze i z roku na rok jest coraz wyższy poziom
A drużyny z naszej ligi? Poza hutnikiem reszta ro żenada. Kładzione są na nie ogromne pieniądze, o Ks Póznówka i Burza Pilawa plasują się w końcówce tabeli i walczą o utrzymanie. Jak już wcześniej powiedziałem drużyna Snajpera Sośninki powinna być dla was flagowym przykladem. Jeszcze raz panie Obserwatorze ściągnij te różowe okulary, zakasaj rękawy i do roboty bo cierpliwość ludu się kończy.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież