Starych motocykli czar

Opublikowano: 02 maj 2011, 12:06 Kategoria Aktualności
rajdturmotocykle

51 miłośników motorów wystartowało w III Garwolińskim Rajdzie Motocyklowym. Na wczorajszym zlocie pojawiło się blisko 200 właścicieli dwóch kółek, wśród nich posiadacze prawdziwych perełek.

Ryk silników i zapach spalanej benzyny roznosił się wczoraj w okolicach Garwolina. Po Wildze i Łaskarzewie przyszedł czas na Garwolin. Pasjonaci z Weteran Klub Tur Garwolin do stolicy powiatu zaprosili posiadaczy motocykli, i to nie tylko zabytkowych.

 

- Cieszę się, że koledzy z innych miast potraktowali nas poważnie i przyjechali do Garwolina, mimo niepewnej pogody. Raczkujemy jako organizatorzy takich rajdów, więc to szczególnie ważne – przyznał w rozmowie z nami Tadeusz Barankiewicz, prezydent Tura.

Do naszego miasta zjechali wczoraj członkowie Bractwa Motocyklowego z Czerska, Zrywu Otwock, Wściekłego Łosia z Łosic, klubu Harley Davidson z Lublina i wielu tzw. singli, czyli osób niezrzeszonych m.in. z Puław, Dęblina, Stężycy.

Niektórzy uczestnicy spotkania wzięli udział w 37-kilometrowym rajdzie. 51 zawodników wyruszyło z Garwolina, by przemierzając trasy gminy Garwolin i Wilga zbierać punkty za konkurencje sprawnościowe. Należało wykazać się m.in. umiejętnością rzucania oponą na pal czy celnością trafienia piłeczką do kubka.

Najszybciej z trasą poradził sobie Sławomir Węgrzynek z Wilgi (Suzuki). Druga była Dominika Banaszek-Mroczek z Garwolina (Yamaha), która wyprzedziła swojego męża Eryka Mroczka (Honda). Dodatkową konkurencją była jazda wolna. Najlepiej nad maszyną zapanował Adam Szpakowski z Czerska, drugi był Grzegorz Zieliński z Garwolina. Nagrodę specjalną otrzymał Witold Matysiak z Wólki Gruszczyńskiej (gm. Wilga). Jego francuski motor Terrot 125 z 1950 roku wzbudzał podziw wśród uczestników i gości rajdu.

Nagrody w rajdzie ufundowali: firma Premio Carpol z Garwolina, burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski, przewodniczący Rady Miasta Garwolin Marek Janiec, starosta powiatu Marek Chciałowski oraz Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury – współorganizator imprezy.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #1 UWAGA DO ORGANIZATORÓWFAN MOTORYZACJI 2011-05-03 13:16
UWAGA DO ORGANIZATORÓW JAK SIĘ PISZE W PROGRAMIE ŻE WRĘCZENIE NAGRÓD MA BYĆ O 19 GODZ TO TRZYMAJCIE SIĘ TEGO . ZAWIEDZIONY
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież