Malowani szkłem

Opublikowano: 01 maj 2011, 12:49 Kategoria Aktualności
mozaikakościółJP IIpopiełuszkowyszyńskipapież

Mozaikę z wizerunkami błogosławionych – Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki oraz Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego można podziwiać w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

Zgodnie z zapowiedziami mozaika została ukończona tuż przed dniem wyniesienia Papieża Polaka do rangi błogosławionego. – Ze strony parafii jest to upamiętnienie beatyfikacji Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to także wyraz naszej nadziei, że wkrótce to grona błogosławionych dołączy Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński, o co modlimy się w parafii każdego tygodnia – mówi ks. Julian Jóźwik, proboszcz parafii MB Częstochowskiej w Garwolinie.

Ułożenie elementu dekoracyjnego po prawej stronie od ołtarza ma także inny wymiar. Wkrótce mozaikę uzupełnią daty 15 sierpnia 1991 oraz 15 sierpnia 2011. Pobłogosławienia mozaiki dokona ks. biskup Zbigniew Kiernikowski. Duszpasterz diecezji siedleckiej 26 sierpnia, w parafialny odpust, odprawi uroczystą mszę święta z racji 20-lecia „nowej parafii”.

Mozaika została wykonana w pracowni i według projektu inżyniera architekta Janusza Sobczyka z Warszawy. Instalacja obrazu, złożonego z dziesiątek tysięcy kolorowych szkiełek, rozpoczęła się we wtorek. Wizerunki trzech naszych rodaków powstały dzięki ofiarom parafian składanych podczas tegorocznej kolędy.

Od 2009 roku przy chrzcielnicy kościoła przy ul. II Armii Wojska Polskiego widnieje postać Jana Chrzciciela ułożona także w formie mozaiki.

Łukasz Korycki

 

Komentarze  

0 #4 Do nie ściemniajciekonio 2011-05-03 23:12
To mój pierwszy komentarz na WG ,złamałem zasadę ,ale nie wytrzymałem jak Grajdol był anty SdG-owski to ja jestem mułem a nie koniem..he he .Pamiętam moją obronę Burmistrza i totalny atak krytykantów,mów iąc krotko mecz- konio-reszta forum.Pozdrawia m!!!!konio
Cytować
0 #3 Nie ściemniajcieWyborca 2011-05-03 14:29
W komentarzu napisał ktoś że grajdol obstawał za SDG to chyba pomyłka i kpina ja uważam że było wprost przeciwnie.

wyborca
Cytować
+2 #2 A g...l.pl kto sponsorujex-men 2011-05-02 09:58
Nie ma jak to zazdrość, tutaj przynajmniej artykuły są wystawiane szybko i na czas bo na grajdol.pl jest coraz gorzej z tym. Ciekawe kto jest ich sponsorem SDG???a może PO??? Bo portal za nimi przy wyborach obstawał szczególnie za pierwszą partią hahaha...
Cytować
-9 #1 Główny sponsor WGWiki 2011-05-01 21:45
Chyba głównym sponsorem Wirtualnego Garwolina jest kościół, a dokładnie kilka powiatowych parafii. Ostatnio to można tu tylko poczytać o nowych dachach, kopułach, mozaikach, poszukiwanych proboszczach... ehhh... dobrze, że po za tym choruja ludzi, są wypadki i piłka nożna to macie urozmaicenie.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież