reklama

Dla każdego coś na Mikołajki

Opublikowano: 10 grudzień 2012, 16:32 Kategoria Aktualności
biegTruchtacz.plMikołajkiCSiK
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Teatralny spektakl, film w 3D, bieg z nagrodami na mecie i warsztaty ozdób choinkowych. To wszystko oczywiście w towarzystwie Świętego Mikołajka, który rozdawał czapki i słodkie upominki. Tak wczoraj w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie świętowano Mikołajki.

Pełna sala małych widzów ubranych w mikołajkowe czapki obejrzała przed południem spektakl przygotowany przez Teatr O!Mamy. Aktorzy przedstawili najmłodszych dobrze znaną bajkę o Czerwonym Kapturku w nowej, nieco unowocześnionej odsłonie. Dzieci żywo reagowały na akcję toczącą się na scenie i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Popołudniu na ekranie wyświetlono film ?Renifer Niko ratuje brata?. Przed wejściem na salę znów pojawił się Święty Mikołaj, który z worka wyciągał słodkości. Nie zabrakło go także na wieczornych warsztatach, podczas których dzieci wraz z rodzicami przygotowywały choinkowe ozdoby ? łańcuch z popcornu, anioły i gwiazdki z papieru, brokatowe bombki i bałwanki z waty. Efekty ich ciężkiej, ale bardzo przyjemnej pracy można oglądać na głównym holu Domu Kultury. Wszystkie przygotowane ozdoby dekorują teraz duża choinkę.

Mikołajki biegowo

reklama


Wczesnym popołudniem na Zarzeczu odbył się I Bieg Mikołajkowy. Mimo mrozu, który dawał się mocno we znaki, nie zabrakło śmiałków, którzy zdecydowali się spędzić niedzielny czas na sportowo. W sumie w biegu wzięło udział 35 małych i dużych zawodników. - Każdy, kto zdecydował się wziąć udział w tym biegu może od dziś posługiwać się tytułem Bohater Biegu Mikołajkowego. Szczególnie dotyczy to najmłodszych uczestników wczorajszego wydarzenia, którzy nic nie robili sobie z 8 stopniowego mrozu. Tak rodzą się przyszli mistrzowie, nie tylko bieżni ? mówi Sebastian Szyszka, wiceprezes klubu Truchtacz.pl

Dla dzieci przygotowano wczoraj dwa biegi o różnych dystansach. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się: Bartłomiej Głowala, Joanna Latuszek, Piotr Błędowski, Głowala Olga, Kacper Duda, Katarzyna Latuszek i Dawid Samulak. Dorośli zmierzyli się z dystansem około 5 km. Wygrał Robert Głowala, a wśród pań najszybsza była Sylwia Głowala.

Tym razem jednak nie rywalizacja była najważniejsza, a atmosfera i dobra zabawa. Na wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami oraz ciepłą herbatą. I oczywiście Mikołaj z nagrodami, a nawet Mikołajów dwóch.

Wyniki biegu:

jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama