Sprawa Michała S. w toku

Opublikowano: 02 listopad 2012, 10:21 Kategoria Aktualności
chotyniawypadekmotocyklistamichał s.

Oskarżenie próbuje podkreślić winę sprawcy, nie zapominając o wątku kamery. Obrona szuka okoliczności łagodzących. Przed Sądem Rejonowym w Garwolinie odbyła się druga rozprawa Michała S., który jest oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku na motocyklu.

W środę przed sądem zeznawał jeden świadek - policjant, który został wezwany do wypadku w Chotyni (24 czerwca). Prokurator dopytywał funkcjonariusza o kamerę. Wątek, który pojawił się po raz pierwszy w zeznaniach podejrzanego, stał się punktem zaczepienia dla strony rodziców 9-letniej Karoliny, którzy występują w procesie jako oskarżyciele posiłkowi. Urządzenie znajdowało się na kasku 27-latka w chwili wypadku. Na miejscu wypadku kamery nie znaleziono. – Nie pamiętam żadnej kamery w pobliżu oskarżonego, nic o niej nie wspominał – mówił policjant.

Jechał szybciej niż 140 km/h?

Ostatniego dnia października przed oblicze Temidy wezwano biegłego z zakresu ruchu drogowego, który przygotowywał ekspertyzę okoliczności wypadku. Inżynier stwierdził, że motocyklista nie miał szans na wykonanie manewru obronnego, tak aby ominąć rodzinę przechodzącą przez jezdnię.

Pełnomocnik oskarżenia dopytywał o możliwość obliczenia średniej prędkości motocykla na trasie Lublin-Chotynia na bazie informacji z przekaźników sieci komórkowej (BTS). Na poprzedniej rozprawie prawnik pod wątpliwość poddał ustaloną w ekspertyzie prędkość, z jaką poruszał się Michał S. w chwili uderzenia (137 km/h). Twierdził, że była ona większa. W dalszej części rozprawy sąd oddalił wniosek o uzyskanie informacji z BTS od sieci komórkowej.

Rok przed wypadkiem dostał mandat

Obrońca Michała S. szukał w środę linii obrony. Policjanta pytał o to, czy badaniu na zawartość alkoholu poddany był ojciec ofiary, który przechodził przez przejście dla pieszych razem z córką. Później mecenas dziwił się zarządcy drogi krajowej nr 17. – To skrzyżowanie jest uznawane przez mieszkańców jako niebezpieczne. Nie ma tam tymczasem wielu elementów, które dodatkowo ostrzegałyby przed przejściem dla pieszych, które spotyka się na innych trasach – przyznał adwokat.

Podobnie jak we wrześniu na sali pojawiło się zdjęcie 9-letniej Karoliny. Michał S., tak jak przed miesiącem, ze spuszczoną głową obserwował proces. Jak się okazało niemal dokładnie rok przed wypadkiem w Chotyni pochodzący z Łukowa były pracownik Instytutu Pamięci Narodowej otrzymał 500-złotowy mandat za wyprzedzanie na przejeździe kolejowym na podwójnej linii ciągłej.

Wezwą strażaków

W środę nie zapadł wyrok w tej szeroko komentowanej sprawie. Na wniosek prokuratora sąd zapyta Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Garwolinie o strażaków, którzy zostali wezwani do wypadku. Ma to pomóc w odpowiedzi na pytanie co stało się ze wspomnianą kamerą.

Kolejna rozprawa w listopadzie.

łk

Komentarze  

+3 #88 -Idioci 2012-11-22 17:18
Jak ktoś chce jeszcze cokolwiek w tym temacie to niech nie będą to słowa typu "zabrałeś nam Boże aniołka", "bandyta, morderca, na karę śmierci" albo "Michał, trzymaj się!" Trochę RACJONALNEGO MYŚLENIA, i opanowania.

Nie chcę mi się już dyskutować z Tobą mądralo.Nie znam Cię i dobrze bo po Twoim pisaniu widać jaki Ty jesteś.Ja mam swój rozum i serce które potrafi współczuć i cierpieć,sama wiele przeszłam ostatnio w życiu,straciłam brata w wypadku...Nie jestem złym człowiekiem,wie m że dużo ludzi jest złych,chyba nawet coraz więcej jest takich.Ale szkoda mi każdego człowieka kto cierpi i ma ciężkie życie...Bo wiem jak u nas jest w rodzinie,co wszyscy czują...Ale nie rozumiem rodziców tej dziewczynki,ja bym wybaczyła jakbym była na ich miejscu,sama mam dziecko i wyobrażałam sobie jak oni mogą cierpieć,może jeszcze to dla nich za wcześnie...Lecz życie jest strasznie krótkie i trzeba się szanować i kochać mimo wszystko co się dzieje.Każdy kogoś stracił bliskiego ale takie jest życie,na wszystkich przychodzi pora-na jednych szybciej a na innych później...A ludzie aby plują na tego chłopaka jakby był bardzo zły i wiele złego wszystkim zrobił.Dość tego pisania bo wiem że i tak 5% mnie zrozumie.Życzę dużo wytrwałości rodzicom Karolinki a chłopakowi żeby dał radę przetrwać to wszystko.
Cytować
-4 #87 ...xyz 2012-11-20 17:18
Cytuję EWKA:


Nie mogę czytać tych Waszych bzdur,ja nie wiem,nie rozumie czemu tacy jesteście.Jesteśmy zwykłymi ludźmi,powinnyśmy się szanować na wzajem a Wy piszecie takie rzeczy.Boże stworzyłeś ten piękny świat ale ludzi głupich BEZ SERCA,ROZUMU I WSPÓŁCZUCIA.

EWKA - świat jest z natury zły. Ludzie też w większości. mam nadzieje że to o nie o mnie myślałaś pisząc te wyrazy wielkimi literami?

Jesteś kiepskim rywalem w dyskusji, bo przybita argumentem potrafisz tylko określać innych epitetami. Wytłumacz racjonalnie swoje zdanie, no chyba że masz z tym problem bo jak sama napisałaś parę postów wcześniej to za empatie odpowiedzialne jest serce, a nie mózg.

Jak ktoś chce jeszcze cokolwiek w tym temacie to niech nie będą to słowa typu "zabrałeś nam Boże aniołka", "bandyta, morderca, na karę śmierci" albo "Michał, trzymaj się!" Trochę RACJONALNEGO MYŚLENIA, i opanowania.
Cytować
+2 #86 !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!EWKA 2012-11-20 14:51
[quote name="JOZEF"]MI CHAL S BYL WYRACHOWANY EGOISTA PIRAT DROGOWY NIE SZANUJACY INNYCH UCZESTNIKOW DROGI ZROBIL TO SWIADOMIE ZABIL

Nie mogę czytać tych Waszych bzdur,ja nie wiem,nie rozumie czemu tacy jesteście.Jeste śmy zwykłymi ludźmi,powinnyś my się szanować na wzajem a Wy piszecie takie rzeczy.Boże stworzyłeś ten piękny świat ale ludzi głupich BEZ SERCA,ROZUMU I WSPÓŁCZUCIA.
Cytować
+4 #85 LAMANTPLACZĄCY 2012-11-18 19:00
DLA KAROLINKI PRZESTALO BIĆ NAJLEPSZE Z SERC TAKIE KOCHAJACE ZYCIE LUDZI ZA WCZESNIE ODESZLAS OD NAS Z TOBĄ MARZENIA I SNY DLA CIEBIE MILOSĆ I KWIATY DLA NAS TĘSKNOTA I ŁZY
Cytować
-7 #84 EWKA TY WARIATKO OPANUJ SIEJOZEF 2012-11-18 18:05
MICHAL S BYL WYRACHOWANY EGOISTA PIRAT DROGOWY NIE SZANUJACY INNYCH UCZESTNIKOW DROGI ZROBIL TO SWIADOMIE ZABIL DZIECKO -CZLOWIEKA NIEWINNIE Z PREMEDYTACJA JEST MORDERCA BANDZIOREM DROGOWYM WIDZAC LUDZI NA PRZEJSCIU DLA PIESZYCH NIE SKRECIL W LEWO ANI W PRAWO A MIAL TAKA NOZLIWOSC WYBRAL JEDNAK LUDZI KTORZY SLI Z ROWERAMI PRAWIDLOWO Z OROMNA PREDKOSCIA WJECHAL WNICH TO JEST MORDECA I NIE UBLIZAJ LUDZIOM KTORZY PISZA ZE PRAWDE PISZA
Cytować
-1 #83 ***xyz 2012-11-18 10:35
Cytuję EWKA:
[quote name="xyz"][quote name="EWKA"]

Wiesz co nie chce mi się z Tobą kłócić sam jesteś z CIEMNOGRODU!!!!!!!!!Nie pisz mi o sądzie bo to jeden wielki cyrk-w tym kraju nie ma sprawiedliwości-rozumiesz????Ten co zrobił coś czego nie chciał dostaje po dupie najbardziej a ten co zabija,morduje swoimi rękoma to praktycznie zawsze wychodzi cało,krótko siedzi i ludzie zapominają o takim człowieku.A w tym przypadku chłopak nie chciał zabić,ale WY GŁUPIE LUDZISKA PRZECIEŻ NIE DACIE SPOKOJU I DALEJ BĘDZIECIE PISAĆ JAKI ON ZŁY,MORDERCA ITD.Po co to forum jak większość ludzi to cwaniacy,uważajcie wszyscy bo nie wiadomo czy wam coś podobnego się nie przytrafi!!!!Mieli byście nauczkę tępaki bez serca!!!!


Jak wskażesz mi mój post w którym określiłem Michała S. "mordercą" albo synonimem takiego słowa to... nie wiem co, ale wiem że nie znajdziesz takiego słowa w moich postach. Michał S. odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zabić może nie chciał, ale robił świadomie coś co zwiększa szanse zabicia. Dlatego zostanie skazany.

Jeśli chodzi o brak serca - serce mam, działa jeszcze dobrze, ale u mnie służy do przepompowywani a krwi. Od myślenia mam rozum, chyba że Ty jesteś jakoś dziwnie skonstruowana i myślisz sercem. Jeśli tak to współczuję.
Cytować
0 #82 -EWKA 2012-11-17 14:33
Cytuję xyz:
[quote name="EWKA"]

MYŚLĘ ŻE ON DO KOŃCA ŻYCIA BĘDZIE MIAŁ TO DZIECKO NA SUMIENIU...NIE PISZCIE ŻE UDAJĘ PRZED SĄDEM ITP, BO ZAKŁADAM SIĘ ŻE TAK NIE JEST.SZKODA TEJ DZIEWCZYNKI I CHŁOPAKA TEŻ,ALE WIDOCZNIE:TAK MUSIAŁO BYĆ,JA CZĘSTO SŁYSZĘ TAKIE SŁOWA,CHOĆ CIĘŻKO NAM POGODZIĆ SIĘ Z LOSEM...TAKIE JEST ŻYCIE A WYPADKÓW JEST OD GROMA.ŚMIERĆ JEST STRASZNA ALE NIE UCIEKNIEMY PRZED NIĄ

Widzisz, piszesz że "tak miało być" a prawda jest taka, że nie powinno tak być. W normalnym kraju, gdzie wypadków śmiertelnych jest mniej niż Polsce, nikt o zdrowych zmysłach nie ma takiego podejścia. W Twoich słowach widać CIEMNOGRÓD, i nie ma to nic wspólnego z religią (sam jestem katolikiem) a wręcz przeciwnie. Bóg daje rozum i wolną wolę, trzeba samemu kierować swoim życiem.

Wiesz co nie chce mi się z Tobą kłócić sam jesteś z CIEMNOGRODU!!!! !!!!!Nie pisz mi o sądzie bo to jeden wielki cyrk-w tym kraju nie ma sprawiedliwości -rozumiesz????T en co zrobił coś czego nie chciał dostaje po dupie najbardziej a ten co zabija,morduje swoimi rękoma to praktycznie zawsze wychodzi cało,krótko siedzi i ludzie zapominają o takim człowieku.A w tym przypadku chłopak nie chciał zabić,ale WY GŁUPIE LUDZISKA PRZECIEŻ NIE DACIE SPOKOJU I DALEJ BĘDZIECIE PISAĆ JAKI ON ZŁY,MORDERCA ITD.Po co to forum jak większość ludzi to cwaniacy,uważaj cie wszyscy bo nie wiadomo czy wam coś podobnego się nie przytrafi!!!!Mi eli byście nauczkę tępaki bez serca!!!!
Cytować
+8 #81 ZAMYSLENIEWSPÓŁCZUJĄCY 2012-11-15 20:13
DLA KAROLINKI DZIEWIEĆ LATEK MIALAS CZY ODEJSC MUSIALAS OKRYLAS WSZYSTKICH ZALOBA BYLAS DLA NAS KOCHANA OSOBA IJ SPIJ ANIOLKU
Cytować
-3 #80 zamknięte..Piotr od bramy 2012-11-14 21:30
A ja Wam mówię, że bramę moją niebieską przed Wami wszystkimi zamykam..myślic ie może, że lepsi jesteście od innych ale ja wiem o Was wszystko..więc brama będzie zamknięta..i płacz przez własną głupotę i nienawiść zostanie tylko..myślcie więc o własnym życiu i uczynkach waszych póki jeszcze jest czas na zmiany a rozliczenie na prawdziwym sądzie zostawcie...
Cytować
-5 #79 ...xyz 2012-11-14 20:13
Cytuję DO xyz:
(...)MYSLE ZE BEDZIE SPRAWIEDLIWY WYROK ADEKWATY DO CZYNU UMYSLNEGO ZABICIA CZLOWIEKA KTORY PRAWIDLOWO PRZECHODZIL PO PASACH

Ja też tak myślę. A dlaczego post skierowany do mnie? Dlaczego każdy kto normalnie, trzeźwo ocenia sytuację musi na forum być traktowany z pogardą? Widzę że na forum są albo znajomi oskarżonego, albo narwani krzykacze. Jak ktoś zachowuje zdrowy umiar do "minusować"...
Co za ******....
Cytować
-4 #78 SZOK -PSYCHOPATYDO xyz 2012-11-14 16:43
SZOK MICHALA S TO DOBIERO BĘDZIE JAK BEDZIE OGLOSZONY WYROK NARAZIE TO BRONI GO PAPUGA I PEWNIE SOBIE WYOBRAZA ŻE GO OBRONI BO UNAS W POLSKICH SĄDACH TO ZA TAKIE CZYNY SA NISKIE KARY ALE ZA DUZY JEST ROZLOS TEGO TRAGICZNEGO WYPADKU TO MYSLE ZE BEDZIE SPRAWIEDLIWY WYROK ADEKWATY DO CZYNU UMYSLNEGO ZABICIA CZLOWIEKA KTORY PRAWIDLOWO PRZECHODZIL PO PASACH
Cytować
-1 #77 TAK NIE MUSIALO BYCPatrycja 2012-11-13 22:36
Brawura niedijrzalego czlowieka gŁupota ,adrenalina A MOZE ZDAZE TO SIE LUDZIE PRZESTRASZA , jJAK SOBIE PRZEJADE MIEDZY NIMI ,,Co kierowalo Tym mlodym czlowiekiem / 27 lat to powinien miec wiecej rozumu ,zachowanie takie jazda z taka predkoscia to brak szacunku dla innych ludzi uczestniczacych na drodze takich trzeba tepic ,I TAK NIE MUSIALO BYC /PRZED SMIERCIA NIE UCIEKNIEMY ALE SZANUJMY DRUGIEGO CZLOWIEKA ,MICHAL S TEGO NIE UCZYNIL,
Cytować
0 #76 !xyz 2012-11-13 21:32
Cytuję kinga:
Widzalam tego Michala zaraz po wypadku powiem tak ZE nie bylo w nim skruszenia ani żalu ze ZABILil w taki straszny sposob dziecko myslal o sobie o swojm motorku ,byc moze mam nadzieje ZE przemysli sobie ,CO TAKIEGO STRASZNEGO ZROBIL W WIEZIENIU / Z PSYCHOPATY NA LEPSZEGO CZŁOWIEKA ,/ LOS GO TAK DOSWIADZCZYL ZE MUSI SIE ZMIENIC /

Widzisz, to pewnie był szok, bo zobaczył że zabił człowieka, a jeszcze sobie tego nie uświadomił. Tak, tak, też widziałem takich ludzi częśćiej niż Ty, i człowiek albo płacze i sika w radiowóz, albo ma kamienną twarz - to zależy od człowieka, i nie ma to nic wspólnego z poczuciem winy.
Cytować
-2 #75 !xyz 2012-11-13 21:28
Cytuję EWKA:


MYŚLĘ ŻE ON DO KOŃCA ŻYCIA BĘDZIE MIAŁ TO DZIECKO NA SUMIENIU...NIE PISZCIE ŻE UDAJĘ PRZED SĄDEM ITP, BO ZAKŁADAM SIĘ ŻE TAK NIE JEST.SZKODA TEJ DZIEWCZYNKI I CHŁOPAKA TEŻ,ALE WIDOCZNIE:TAK MUSIAŁO BYĆ,JA CZĘSTO SŁYSZĘ TAKIE SŁOWA,CHOĆ CIĘŻKO NAM POGODZIĆ SIĘ Z LOSEM...TAKIE JEST ŻYCIE A WYPADKÓW JEST OD GROMA.ŚMIERĆ JEST STRASZNA ALE NIE UCIEKNIEMY PRZED NIĄ

Widzisz, piszesz że "tak miało być" a prawda jest taka, że nie powinno tak być. W normalnym kraju, gdzie wypadków śmiertelnych jest mniej niż Polsce, nikt o zdrowych zmysłach nie ma takiego podejścia. W Twoich słowach widać CIEMNOGRÓD, i nie ma to nic wspólnego z religią (sam jestem katolikiem) a wręcz przeciwnie. Bóg daje rozum i wolną wolę, trzeba samemu kierować swoim życiem.
Jeśli chodzi o sumienie, to sumieniem świata nie naprawisz, życia nikomu nie wrócisz. Sumienie jest wewnętrzną sprawą każdego i ma wartość dopiero tam na górze. Na tym świecie wartość mają fakty i dowody - to będzie oceniał sąd, ale jestem prawie pewny że Michał S. będzie uznany za winnego.
Cytować
-2 #74 -EWKA 2012-11-13 20:09
[quote name="obserwator"]Przypomnę:
Idiota, imbecyl, pirat drogowy w chwili otumanienia euforią prędkości oraz przepełnienia swojego ego świadomością swoich super umiejętności w miejscowości Chotynia na przejściu dla pieszych jadąc z prędkością wielokrotnie przekraczającą dozwolonej zabił 9 letnie dziecko urywając mu głowę na oczach reszty jego rodziny. Ten bandyta drogowy ratując swoje życie i chcąc unikać ogromnych

MYŚLĘ ŻE ON DO KOŃCA ŻYCIA BĘDZIE MIAŁ TO DZIECKO NA SUMIENIU...NIE PISZCIE ŻE UDAJĘ PRZED SĄDEM ITP, BO ZAKŁADAM SIĘ ŻE TAK NIE JEST.SZKODA TEJ DZIEWCZYNKI I CHŁOPAKA TEŻ,ALE WIDOCZNIE:TAK MUSIAŁO BYĆ,JA CZĘSTO SŁYSZĘ TAKIE SŁOWA,CHOĆ CIĘŻKO NAM POGODZIĆ SIĘ Z LOSEM...TAKIE JEST ŻYCIE A WYPADKÓW JEST OD GROMA.ŚMIERĆ JEST STRASZNA ALE NIE UCIEKNIEMY PRZED NIĄ
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież