Biedronka z pozwoleniem, w drodze kolejne markety

Opublikowano: 17 październik 2012, 15:31 Kategoria Aktualności
biedronkarondozarzecze

Spółka dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej w Garwolinie otrzymała pozwolenie na budowę marketu na Zarzeczu. W projekcie nie ma przewidzianego ronda. W mieście kolejny hipermarket ma powstać przy istniejącym Tesco.

Po burzy medialnej, która rozpętała się po ujawnieniu pierwszych planów wybudowania marketu na Zarzeczu, sprawa sklepu ucichła. Tymczasem garwolińska Wspólnota Gruntowa, która jest właścicielem gruntów tuż przy amfiteatrze, złożyła wniosek o pozwolenie na budowę obiektu usługowo-handlowego. W pierwszej wersji wniosek przewidywał wybudowanie ronda w ciągu al. Legionów.

Jak się dowiadujemy w wydziale budownictwa starostwa powiatowego, wniosek nie został w terminie uzupełniony o wymagane dokumenty. Pozwolenie nie zostało wydane. Kilka dni później do urzędu wpłynął kolejny wniosek, tym razem bez wpisanego ronda. W tym przypadku pozwolenie zostało wydane. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby market (prawdopodobnie Biedronka) powstała na Zarzeczu. Nie ma także przeszkód, aby tuż za mostem na Wildze powstało rondo. Urząd Miasta wydał warunki techniczne co do powstania ronda. Ciężar finansowy wybudowania skrzyżowania z ruchem okrężnym, wziął na siebie w 100 proc. inwestor, który chce, aby w tym miejscu powstał market.

Sklep wielkopowierzchniowy na Zarzeczu nie będzie jedynym, który wkrótce ma powstać w Garwolinie. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że na działce sąsiadującej z Tesco przy ul. Kościuszki planowany jest Kaufland. Nasze miasto stało się atrakcyjnym miejscem dla jeszcze jednej ogólnopolskiej sieci Netto. Sklep z żółto-czarnym logiem jest również w planach. Nie bez pokrycia są także głosy mówiące o rozpoczęciu budowy dużej galerii handlowej przy byłej trasie nr 17 za McDonaldem.

łk

Komentarze  

-4 #26 flop 2012-10-25 10:36
to niech sie wyprowadza na wies tam jes duzo zieleni
Cytować
+3 #25 fbfb 2012-10-25 10:34
Zapraszam do polubienia profilu na fb
https://www.facebook.com/NIEdlaBIEDRONKIwCentrumGARWOLINA?ref=hl
Cytować
+3 #24 do BkemiraBedok 2 2012-10-24 18:41
Na pewno będzie ładnie i schludnie i na pewnie bezpiecznie. Gratuluję naiwności.
Szczególnie jak te Tiry z zaopatrzeniem sklepu będą blokować główną drogę miasta.
A gdzie te mamy z dziećmi mają szukać terenów zielonych w Niecieplinie??? W jednym masz rację, głupotą jest to, że wydaje się takie pozwolenie, a nie pomyślało się o tym aby wykupić te tereny i byłby spokój. Masz rację brak wizji Burmistrza i radnych co do rozwoju tego miasta to główny problem tego miasta i jego mieszkańców.
Cytować
-2 #23 do bedok2Bkemir 2012-10-23 22:35
1. Jest to głupota dla osób szukających w tym miejscu miasta terenów czysto rekreacyjnych.
2. Jest wolność dysponowania swoją nieruchomością jak się chce.
ALE.
Przez wiele lat budynek dawnego ośrodka szkolenia kierowców trochę straszył i psuł krajobraz terenów rekreacyjnych naszego miasta, był trochę jak nieładna narośl.
Przez ten cały czas nikt z władz miasta; burmistrz, radni i to nie tylko tej bieżącej rady; nie zaproponował (chyba, że takie rozmowy były a właściciel nie zgodził się na propozycje) aby ten teren przejął (lub zakupił) urząd miasta i zaadaptował do okolicznej funkcji.
Do kogo mieć za to pretensje; do władz miasta (burmistrz, radni) za brak myślenia perspektywiczne go, do siebie lub innych mieszkańców (że nikt nie podsunął takiego pomysłu swojemu radnemu lub burmistrzowi), do właściciela terenu że chce zarobić na swojej własności.
Nie wiem, ale chyba sprawdza się przysłowie: Polak mądry po szkodzie.
Ale może będzie chociaż jeden plus: teren będzie uporządkowany, krzaki wycięte i ogólnie schludnie.
Cytować
+3 #22 pieczywoKasia 2012-10-23 11:02
Cytuję Agnieszka:
Nasze pieczywo z PSS (kiedyś jeszcze Pan Kobus na Sienkiewicza też miał dobrą piekarnię) jest NAJLEPSZE NA ŚWIECIE!. Nigdzie lepszego nie jadłam, ok, może zdarzały się ciekawsze smakowo, ale czuć było chemię...Zamiast podniecać się że w Lidlu czy innym szajsie jest tańsza o 9 gr bułka (która jest wyrobem buło-podobnym) to dbajmy o to co kiedyś w przyszłości może stanowić o atrakcyjności naszego miasta - czyż nie jest nim zdrowa, smaczna, lokalna żywność?
Piekarnia Pani Kobus jeszcze istnieje i ma wspaniałe pieczywo! Z czystym sercem polecam! To jest prawdziwy chleb! :)

Poza tym zgadzam się z ww opinią! :)
Cytować
+4 #21 A MOŻE BY TAK ZAKŁAD PRACY ?Ryszard 2012-10-22 16:55
PANIE BURMISTRZU , MOŻE BY TAK JAKIEŚ ZAKŁADY PRACY A NIE TYLKO SKLEPY . DO TEGO OBCE , DRENUJĄCE NASZE KIESZENIE , NIEPŁACĄCE PODATKÓW / BO BURMISTRZ DA ULGĘ OBCEMU , NIE SWOJEMU / I TRANSFERUJĄCE ZYSKI ZA GRANICĘ
Cytować
+2 #20 liczą się tylko głosyBedok 2 2012-10-22 16:09
Rozumiem iż właściciele mogą robić co chcą z ich ziemią, ale z drugiej strony budować market w centrum miasta, na terenach rekreacyjnych, gdzie odbywa się tyle miejskich imprez, gdzie istnieje duży plac zabaw to totalna nieodpowiedzial ność, a nawet głupota!!!! Proponuję aby dodatkowo Biedronka oprócz ronda wybudowała parking po drugiej stronie ulicy!!! Pewnie nikt z rady miasta ani komisji o tym nie pomyślał. A co do pytania, dlaczego wydano pozwolenie na budowę, to bardzo proste, wszyscy szykują się do wyborów na radnych i Burmistrza, a zatem nikt nie chce zadzierać z kolebką "Bedocji". Nic nie jest ważne - ważne są tylko głosy.
Cytować
0 #19 do zofiaBkemir 2012-10-22 08:31
Cytuję zofia:
Witam to rzecz nie bywała iż kolejny supermarket będzie w naszym pęknym miescie i do tego w centrum miasta. A nie można by jakos inaczej zagospodarować terenu a nie zepsuć go ''Biedronką'' ciekawe kto i ile w łape przyjął.

Po pierwsze właścicielem terenu nie jest miasto tylko wspólnota gruntowa.
Po drugie każdy właściciel ma prawo dowolnie dysponować swoją własnością w granicach prawa w tym miejscowego planu zagospodarowani a terenu lub zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy.
Warto zapoznać się ze stanem prawnym a nie zarzucać łapownictwa bo tak łatwiej.
Cytować
+1 #18 park handlowyzzz 2012-10-19 17:56
Cytuję bedok:
Coś mi się wydaje że to bujdy bez pokrycia w faktach tak jak parę lat temu mamiono mieszkańców Garwolina inwestorami z Hiszpani i do dziś ich nie widać. Biedronka to może i powstanie.


Galeria to na 100% powstaniem, sa juz plany, tylko czekac jak ruszy budowa...
A co do kauflandu to i ja pierwsze slysze..
Cytować
+4 #17 szkoda terenuzofia 2012-10-19 13:49
Witam to rzecz nie bywała iż kolejny supermarket będzie w naszym pęknym miescie i do tego w centrum miasta. A nie można by jakos inaczej zagospodarować terenu a nie zepsuć go ''Biedronką'' ciekawe kto i ile w łape przyjął.
Cytować
-3 #16 Galeria handlowa i kauflandbedok 2012-10-19 09:56
Coś mi się wydaje że to bujdy bez pokrycia w faktach tak jak parę lat temu mamiono mieszkańców Garwolina inwestorami z Hiszpani i do dziś ich nie widać. Biedronka to może i powstanie.
Cytować
+8 #15 Nie zawsze małe i mało jest piękneAndrzej 2012-10-18 19:26
A ja pamiętam, że 20 lat wcześniej były tylko małe sklepy i było ich mało , a panie Anie ,Franie i inne nie były zbyt uprzejme.
Jedrek
Cytować
-1 #14 loplop 2012-10-18 14:10
Cytuję dokidoki:
Cytuję oinok:
[quote name="Weteran"]Koniu masz całkowitą rację. Sklepy wielkopowierzchniowe stanowią nieuczciwą konkurencję dla małych sklepików, gdzie codziennie rano robiliśmy zakupy i pani "Ania" z uśmiechem na ustach podała to o co prosiliśmy i podpowiedziała czego zapomnieliśmy. Jednak te czasy odchodzą w zapomnienie, a wygrywa zwykły rachunek ekonomiczny dla zwykłego zjadacza chleba. Masz rację co do celowości budowania tych wszystkich "marketów" jednak jaki wpływ na inwestorów mogą mieć władze? Inwestor przyjeżdża z ogromnymi pieniędzmi (przynajmniej jak na warunki Garwolina), kupuje działkę od prywatnego właściciela, wykonuje projekt, otrzymuje pozwolenie na budowę i rozpoczyna budowę. Myślę, że samo życie kiedyś zweryfikuje ilość "marketów" na terenie naszego miasta. Ale cytując pewnego przedwojennego żyda - przepraszam powinienem powiedzieć starszego brata w wierze "Jedno deko handlu jest lepsze od całego kilograma pracy" Pozdrawiam. Weteran

co mnie to obchodzi że jakiś tandetny mały sklep upadnie !!! dla mnie jest ważne żeby kupić coś taniej po co mam płacić za chleb 2,50 jak mogę 1,80. jakoś mną nikt się nie przejmuje że może danego miesiąca mniej zarobiłem

Bo jak sklepiki upadną to się przekonamy, czy naprawdę w supermarketach jest tanio. A poza tym chleb z su
chleb pieczony w okolicznych piekarniach to 75% chemia to po co przepłacać!!! WIĘCEJ SKLEPÓW W GARWOLINIE !!!
Cytować
+9 #13 Dokidoki ma 100% racjęAgnieszka 2012-10-18 14:01
Nasze pieczywo z PSS (kiedyś jeszcze Pan Kobus na Sienkiewicza też miał dobrą piekarnię) jest NAJLEPSZE NA ŚWIECIE!. Nigdzie lepszego nie jadłam, ok, może zdarzały się ciekawsze smakowo, ale czuć było chemię...Zamias t podniecać się że w Lidlu czy innym szajsie jest tańsza o 9 gr bułka (która jest wyrobem buło-podobnym) to dbajmy o to co kiedyś w przyszłości może stanowić o atrakcyjności naszego miasta - czyż nie jest nim zdrowa, smaczna, lokalna żywność?
Cytować
+6 #12 Czegoś tu nie rozumiem...Agnieszka 2012-10-18 13:53
Skoro w naszych małych sklepikach mamy taki dobry towar (bo w sumie mamy) to RÓBMY TAM ZAKUPY !!! To my mamy zweryfikować rynek, a nie jakieś chore zakazy. A co do Zarzecza - to jest kwestia planu zagospodarowani a, skoro na terenach rekreacyjnych buduje się market to coś jest nie halo...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież